dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Każdy ma własne zdanie i nikogo na siłę nie co do swej racji przekonywać... @jaro ma racje zależy do czego porównać. Największą zaletą 5M jest silnik i "chyba" kabina wspólna z 5020. :) Poza tym taki SDF nie ustępuje Johnowi z ryżu. :) Sądzę, że JD chce trafić pod strzechy, jednak to trochę plami kreowany wcześniej wizerunek ciągnika do którego trzeba dojrzeć. :) Grunt to mieć świadomość za co się płaci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak się zastanawiam na ciagniku powinna byc jedna tabliczka a na niej napisane gdzie ciągnik wyprodukowano u mnie w mf jest w kabinie a na niej typ ciągnika made in great britain nazwa zakładu coventry wiem że na starszych jd też było made in france najczęsciej jest coś takiego w 5 m? Moze te tabliczki na mostach to nie miejsce produkcji mostu a całego traktora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

a co to za domysły?? w błędzie jesteś, a jak komuś się chce to niech Ci tłumaczy... myślę że jak przeczytasz ten temat to się dowiesz co gdzie jest produkowane


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz jakieś kompleksy związane z tym ciągnikiem? :) Twoje wypowiedzi na temat tego ciągnika są bardzo emocjonalne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

myśle że nie bardziej emocjonalne jak twoje... dla mnie to super ciągnik i już, tak jak już nie jeden pisał zależy z czego się przesiąść, to jak ja kupię fendta teraz to też mam się z ludzi pompować że mają jakiegoś SDFa składaka?? albo holanda TD gołego?? traktor to traktor ma pracować i już.@bobek a co do kompleksów to być może Ty cierpisz na jakieś... ja zakompleksiony nie jestem tylko śmieszą mnie opinie ludzi którzy tymi traktorami nic nie robili, ja mam porównanie pamiętam jeszcze jak mieliśmy same explorera (nówkę kupiliśmy) i jaki to jest szrot... a nie jeden kto robi nim 2000mtg rocznie będzie go chwalił. ja mogę dużo powiedzieć o JD5080M bo zrobiłem nim już prawie 300mtg a Ty jaką miałeś styczność z tym traktorem??

 

PS. 5720 też pare motogodzin zrobiłem;D i to co się udało zaoszczędzić na tym traktorku będzie wykorzystane przy zakupie drugiego, głównego traktora w gospodarstwie, FENDT POWER


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ja kupię fendta teraz

i to co się udało zaoszczędzić na tym traktorku będzie wykorzystane przy zakupie drugiego, głównego traktora w gospodarstwie, FENDT POWER

 

 

@Adrianos czyli jednak fendt?? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no @Adrian300895 raczej tak, najlepszy sprzęt na rynku, wszyscy są w tyle, ale ta cena...


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Adrianos

Jak już pisałem, to mam świadomość użytkowanych maszyn i ich jakości... :) Skoro decydujesz się na Fendta to liczysz się z tym, że tani nie jest. :) Ja się z ludzi nie pompuje, tylko ubolewam nad świadomością wyboru. :) Nie pracowałem 5M i nie mogę mieć zastrzeżeń do pracy tym ciągnikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Tak więc, już wiesz kolego Bobek_Farmer monopol na wypowiadanie się o ciągnikach, a już broń Boże krytykowanie maja tylko i wyłącznie posiadacze danych ciągników :) wszyscy inni którzy dany sprzęt widzieli, pomacali lub ąż się przejechali po placu mogą co najwyżej się zachwycać :)

Ja swoim okiem (obiektywnym, bo wisi mi porównanie wewnętrzne JD) jak patrzyłem na 5M to zwróciłem uwagę, że w porównaniu do 5R wypada on mocno blado, poziomem to tak do JX, TDD i niżej niż wersje EKO-okrojone od SDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

...a ja w ramach solidarności z konkurencyjną marką podpisuje się obiema rękami pod drugim akapitem wypowiedzi kolegi Bogdana...

 

Dziękuje,

Dobranoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Tak się zastanawiam na ciagniku powinna byc jedna tabliczka a na niej napisane gdzie ciągnik wyprodukowano u mnie w mf jest w kabinie a na niej typ ciągnika made in great britain nazwa zakładu coventry wiem że na starszych jd też było made in france najczęsciej jest coś takiego w 5 m? Moze te tabliczki na mostach to nie miejsce produkcji mostu a całego traktora?

Jak nic a może tylko troszkę wiesz o tym JD 5M to nie sugeruj miejsca produkci. Na ramie jest główna tabliczka odnosząca sie do miejsca produkcji MADE IN GERMANY ,wiem że niektórych martwi ten fakt ale tak jest. Prawda jest taka ze model ten odebrał klijentów SDF ,ZETOR ,NH i itp. Jeśli to niektórym nie wystarczy dodam fotke tej tabliczki na AF. Faktem też jest ze przedni most jest Made in China ale jest produkcja dla JD gdzie są stawiane tym mostom odpowiednie wymagania i parametry ktore musza spelniac. JD nie pozwolilby na wypuszczenie bubla. Obecnie nie ma żadnych sygnałów ze cos złego sie z tymi mostami dzieje. jeśli ktoś zna taki przypadek prosze to napisać na AF.

 

Tak więc, już wiesz kolego Bobek_Farmer monopol na wypowiadanie się o ciągnikach, a już broń Boże krytykowanie maja tylko i wyłącznie posiadacze danych ciągników :) wszyscy inni którzy dany sprzęt widzieli, pomacali lub ąż się przejechali po placu mogą co najwyżej się zachwycać :)

Ja swoim okiem (obiektywnym, bo wisi mi porównanie wewnętrzne JD) jak patrzyłem na 5M to zwróciłem uwagę, że w porównaniu do 5R wypada on mocno blado, poziomem to tak do JX, TDD i niżej niż wersje EKO-okrojone od SDF

Poziom to tak do JX, no nie bardzo. Osobiście znam przypadek jak kolega przyprowadził nówke JX i nie było miejsca z którego by nie ciekło a serwis przyjerzdzał i dokręcał srubki wiec z tym znakiem rowności JD = JX toszke nie bardzo ,wole już tego chińczyka jak to niektórzy piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

u jednego z użytkowników JD 5M ciekł przedni most zanim dojechał do domu, opisał to na tym forum. Możliwe że jest to jednostkowy przypadek, ale... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no wiesz, na forum też jeden właściciel 5M (nie pamiętam który) już pisał że z przedniego mostu zaraz po przyprowadzeniu ciekł olej, więc taka informację można trochę ubarwić i już mamy zalanego olejem JD, tylko ni to jest do końca zgodne z prawdą ni to daje obraz wykonania danej serii, a tak swoją drogą to czym wg Ciebie @mbpiotr ten JD przewyższa JX, pół ramą czy możliwością DOKUPIENIA dodatkowego wyposażenia które jest w JX nie dostępne

 

 

EDIT

@b0gdan wyprzedziłeś mnie z tym mostem trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Ta niepełna rama chyba każdy sie zgodzi że jednak jest zaletą o silniku to już nie wspomne to sprawa bezdyskusyjna, przekładnia mam tu namysli 16/16 Power Reverser 40km/h, kabina bardzo fajnie i solidnie wykonana.Porównując do JX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko że z tym wyposażeniem co podałeś to jest już cena zbliżona do NH T5000 albo JXU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No jak tu niektórzy podają cenę JX w granicach 160 tys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Miałem na myśli brutto-ale ile może kosztować ten 5M z ładowaczem-więcej niż owe 170 tys ?Gdybym miał wybierać między 5M a JX-em to jednak chyba wybrałbym JD (najwyżej przebiłbym napisy na mostach  :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Panowie dziś kolega moim zdaniem słusznie zauważył. W Chinach jest fabryka produkująca mosty do JD 5M ,ale czy opłacałoby sie tworzyć zakład produkujący tylko i wyłącznie mosty do 5m? Musi tam być również produkcja innych podzespolów do JD i nie koniecznie serii 5000 ale i może serii np 6000 (a te modele super sie sprawuja). Co o tym sadzicie?

 

Spojrzalem na ceny JD 5M jakie podano powyżej i myślę ,że sa troszke zawyżone (chyba ,że była podwyżka):

Cena mojego JD 5080 M Comfort (klimatyzacja ,przekładnia 16/16 Power Reverser,40km/h) + dodatkowe wyposażenie = 159 tys. brutto (na dzień dzisiejszy)

Dodatkowe wyposażenie:

* podgrzewacz paliwa

* spływ oleju z gniazd hydraulicznych

* siedzenie pneumatyczne

* obciążniki przód 500kg

* 4 lampy z przodu i 4 lampy z tyłu

* dodatkowe lampy narożne na masce

* wyłącznik prądu

* lusterka teleskopowe

* boczne osłony serwisowe

* akumulator 154Ah

* alternator 120A

* siedzenie pasażera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

nie chce mi się wertować całego tematu czy o tym już mowy nie było ale ostatnio zwróciłem uwagę na udźwig podnośnika... moim zdaniem stanowczo za mały jak na te moce ciągników... 3,6 t dla ciągnika 100KM??? przecież on będzie miał problemy czy z agregatem uprawowo-siewnym czy też z 4 obrotowymi... to jest wada która eliminuje te ciągniki dla małych i średnich gospodarstw jako główne konie robocze.. jeśli chodzi o resztę to osobiście innych wad nie dostrzegam. jako ciągnik pomocniczy to moim zdaniem idealny, a zwłaszcza do pracy z ładowaczem dzięki mokremu sprzęgłu i konstrukcji ramowej. a to są duże atuty tych ciągników. jako główny to trzeba dopłacić i wziąć z serii 5R bo tam jest już bardziej "cywilizowany" tylny tuz chociaż i tak wypada blado wśród konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@mbpiotr a wiesz ile w podstawie kosztuje ten Twój Comfort bez Twojego wyposażenia, ale tak praktycznie oprócz obciążnika i ewentualnie lamp to by mi styknął taki JD do transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj