dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

Mercedes96    0

jak dla mnie to ten M 70 to wypas miałem do tej pory c330 więc przesiadka do jelonka to coś niesamowitego .Sporo pracy z turem i rewers elektrohydrauliczny to najważniejsze poza tym jak dla mnie to atut ze niema w nim tak dużo elektroniki co nie znaczy że mamy się cofać w technologi a jest ona związana z elektroniką . nie stać nas jeszcze i nie wiem czy będzie stać na przeglądy za 4 czy 7 lat tak jak jest to w innych krajach tam jest serwis to oni dbają o prawie wszystko . Do tak małego jak u mnie areału to wystarczy . A czy ktoś z was wie czy jelonek przystosowany jest do bio paliwa ??? a i jeszcze jedno czy do tego jelonka można założyć inny tur niż oryginalny i czy ma to sens ? Ale się rozpisałem pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

można:D ma to sens bo jest tańszy ale nie wiem czy gwarancji nie stracisz, bo chyba się traci ale to zależy u kogo i co kupujesz


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0

Ja do swojego biorę tura z warfamy kupuję go u tego samego dilera co biorę ciągnik i gwarancja jest normalnie(rok na cały ciągnik i dwa lata na silnik i skrzynię)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

z tego co wiem to gwarancji się nie traci na żaden ciągnik jeśli zakupiony dowolny tur jest założony w serwisie danego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

w naszym 50080m spalanie na mtg w beczkowozie (fotka w galerii) wyniosło średnio 7litrów na mtg,


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to całkiem całkiem zważywszy że nie małą beczkę ciągał

 

a tak z ciekawości to teren masz płaski czy są górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ciągał i ciąga:D bo mu jeszcze sporo zostało, a teren mamy idealnie płaski, narazie lałem tylko po wysokich łąkach bo na torfy to aż strach wchodzić


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ciekawe jak by sobie radził na górkach z tą beczką,

i jak się spisuje jasiu? ile już nim godzin nakręciłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

mtg ma 85, ogólnie bardzo zadowoleni jesteśmy, zero jakich kolwiek zastrzeżeń, jutro prawdopodobnie pierwsza praca w polu:D talerzówkę się mu pewnie zapnie


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

3,2 albo 2,8 nie pamiętam:D w każdym bądż razie ok 3metrów taka z unii zwykła talerzówka bez żadnych wałów

 

 

 

PS. ile kosztuje pierwszy serwis przy 100mtg, co serwis dokładnie wymienia, może ktoś pomóc z takim info?


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

To samo co z tym odpowietrzaniem, w instrukcji wszytko napisane :) Zapomniałem diler zamienił Ci instrukcję bo ja też początkowo miałem nie po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

sie nie podśmiewaj:P tylko jak masz info to udziel:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Zapytaj innych właścicieli Mek, wszystko zależy od modelu także ja Ci ifo nie udzielę, na pewno olej w silniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

to tak będą ci wymienić filtry i oleje, z skrzyni, przedniego mostu i silnika, płacisz za filtry i oleje oraz za dojazd i robociznę. Ile kosztuje ten przegląd to nie wiem jak bylem u trzech przedstawicieli JD to tam każdy miał inne cenniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

@Rafalo niestety nie był próbowany bo pole daleko i jedną beczką nie nadążaliśmy wozić, dlatego brat tależował ursusem4512 z taką małą tależówką, tata woził zetorem i naszą beczką a ja od sąsiada pożyczoną beczką (8tyś) i jelonkiem


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raz    0

myślę, że ten dział będzie najopowiedniejszy. proszę szanownych użytkowników o podanie cen ciągników john deere: 5080 i 5090 wersji M oraz R (proszę też o podanie wszytskich możliwych standardu comfort/classic). Gdzie mogę znaleźć listę podzespołów jakie można dokupić lub wymienić ?

 

A więc mogę co nieco napisać o cenie 5080M, - 28262 EUR ( wszystkie ceny netto )

Za dopłatą:

- regulowane tylne felgi - 604

- tylne opony 16,9R34 - 760

- regulowane przednie felgi i opony 13,6R24 - 346+422

- przekładnia PR 16/16 - 1129, PR 32/16 - 1859

- WOM 540/540E/1000 - 324

- 2 pary gniazd hydrauliki SCV - 289

- haki na TUZ - 45

- klima i ogrzewanie - 1517

- siedzisko pneumatyczne - 420

- EHR - 1738

- pneumatyka 1 i 2 obwodowa - 2618

- zaczep rolniczy + transportowy - 355+489

- błotniki stałe - 334

- wydech na słupku - 362

- szyberdach - 272

- hydraulika 94L/min - 94

- wycieraczka tylnej szyby - 164

- kogut - 108

- katalog części - 100

- poszerzenie tylnych błotników - 98

- 4 reflektory robocze - 71

- obciążniki z podstawą - 1100

- ładowacz czołowy 583 - 7000

 

Ceny katalogowe, do negocjacji. 5080R z tego co pamiętam zaczynają się od 37000 EUR netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no to mi 5080M wyszła z tego 38529 euro netto, z listy wybrane według potrzeb czyli prawie wszystko poza ehr

 

a ile kosztuje przedni TUZ i WOM do M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Katalogczęści czy kogut za 100 euro to lekka przesada z tego napewno bym zrezygnował. Co do ehr ta krótka dźwigienka od podnosnika dośc ciezko chodzi więc tu bym się zastanowił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jakbym doliczył ehr to już Claas axos 320cx w bogatej wersji wychodzi taniej

 

katalogu nie liczyłem (bo poco jak jest darmowy na stronie JD ale koguta tak, obciążników nie liczyłem ( bo tam są chyba tylko przednie podane a nie tylne), błotniki stałe też sobie darowałem i regulowane felgi sobie darowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

te ceny to troche przesada chyba że to jednak brutto to by mi się zgadzało choć szyberdach w tej cenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

A wie ktoś moze ile by wyszła cena JD 5100R z skrzynią AutoQuad Plus... ??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj