dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

jaro    166

Ale jak to wygląda w rzeczywistości (nie na papierze) czy możesz dajmy na to (u mnie jest to możliwe) ruszyć na powiedzmy 1000-1100 obr z czymś naprawdę ciężkim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Jaro ja mysle ze sie psują, napewno nie tak zeby sie psuły nagminnie, ale to ze to jest john deere czy fendt czy mf(nie ma regóły) kazdy sie wkońcu popsuje, i jestem pewny ze i jasiu tez były powazne awarie(przynajmiej kilkanascie) tylko albo nikt o tym nie mowi bo wstyd, albo nie mówi bo sie nikt nie pyta lub tez z innych wzgl. Ja ni9e wierze w maszyny co sie nie psują jak jeden z forumowiczów napisał cytuje ,, bierz john deera bo te ciagniki sie nie psują wogóle'' widac ze ktos mnial niepokolei w głowie, i tak jest ze wszystkimi markami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

W rzeczywistości jest tak, że na te 1000-1100 obr z tą moją 10tonowa pełną przyczepką ruszy ( no zależy jeszcze z jakiego przełożenia, ale powiedzmy że z C1 Na asfalcie bez problemu). W porównaniu do MF 3060 elastyczność tego silnika jest dużo większa. W porównaniu do 1224 wymięka no ale 40 koniów i 2 gary więcej to jednak spora różnica :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Oczywiście masz rację że każda maszyna się psuje-ale sam wiesz jak to jest-jedne bardziej inne mniej-co do tego że "wstyd się przyznać" to za bardzo nie rozumiem tego podejścia-ba,gdy u mnie była źle wyregulowana pompa wtryskowa to z dwoma sąsiadami i serwisantem komisyjnie mierzyliśmy zużycie paliwa biggrin.gif.Na Zachodzie, zauważyłem że nie mają najmniejszych oporów przed tym aby opisać swoje perypetie z ciągnikiem-a stamtąd czerpię swoją wiedzę na "traktorowe" tematy-no i jak na razie nie znalazłem zbyt dużo opisów usterek tej serii.

@Katator-czyli nie jest źle-ja z ciekawości kiedyś próbowałem ruszyć z pługiem 4x35 na minimalnych obrotach (ruszył i pojechał biggrin.gif )-oczywiście na 5 czy 6 klasie,i z platformami pełnymi bel na podmokłej łące-jakieś 15 ton ? właśnie na 1100 obr (oczywiście na którymś "B")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Tak sie tylko zastanawiam dlaczego jest tak ciezko ustalic co , gdzie i z czego jest wyprodukowane przeciez takie dane powinny byc ogolnie dostepne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodytom1    0

nie wiem czy to wniesie cos do tematu ale na 100% wiem o takim procederze

Imporer sprzętu multimedialnego i podzespołów z Chin.

Dwie opcje

1 wyprodukowano i zapakowano w CHinach - na opakowaniu musi byc napisane made in CHina (przepisy międzynarodowe)

2 wyprodukowano w Chinach a zapakowano np. w Nimczech na opakowaniu mozna napisać made in Germany

 

Znam bardzo wiele przykładów takiej Polsko Chińskiej współpracy. Konkluzja jest jedna - jest luka w przepisach należy (bądź można) ją wykorzystać.

 

Moim zdaniem (nie posiadam JD ale przymierzam się do kupna)fakt że JD unieścił taką tabliczkę na moście świadczy tylko o tym że nie ma nic do ukrycia i sznuje swoich klientów , którzy wiedzą co kupują a nie muszą bawic się w detektywów przy każdym sprzęcie w poszukiwaniu krainy nibylandii w której to dana maszyna (podzespół) został(a) wyprodukowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam141090    0

Panowie, takie gdybanie, że będzie dobry albo nie jest chore, nie ocenia się rzeczy po opakowaniu tylko po tym jak się sprawują, trzeba poczekać i sprawdzić, niech się wypowiadają użytkownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

http://www.deere.com/en_US/ir/media/pdf/financialdata/reports/2010/languages/2009annualpolish.pdf

Tutaj jest link z raportem Dyrektora Generalnego firmy JD po przeczytaniu tego myślę, że wyjaśni się sprawa z napisem Made in China. Firma JD się rozwija na całym świecie w 2010r otwiera fabrykę w Rosji a fabryka ciągników w Chinach istnieje już ładnych parę lat i na pewno większość waszych JD było tam wyprodukowane, a wiec M to nie nowość. W tych fabrykach pracują Inżynierowie, to nie fabryka robotów kuchennych, tu się stawia na jakość.

http://www.deere.org/en_US/ir/media/pdf/financialdata/reports/2008/languages/2007annualpolish.pdf

a tu kolejny raport nieco jaśniejszy

 

Akurat z tego wystąpienia wynika tyle, że w 2009 roku zyski JD spadły prawie o połowę w stosunku do lat 2007 i 2008 i firma zmuszona była do szukania oszczędności i ciecia kosztów stąd pewnie fabryka w Chinach, tania produkcja i tani model M by podgonić konkurencję w tym segmencie ciągników, który jest najpopularniejszy, oraz by zaistnieć na nowych biedniejszych rynkach. Kupili jakąś chińską fabryczkę ciągników i produkcja ruszyła. Jak będzie z cięgnikami serii M czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmmm powinny, ale nie są. :) Taka taktyka marki, poza tym im więcej, ktoś o sobie mówi tym, szybciej go konkurencja wykończy. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Myśle ze bedzie ,przepraszam jest zupełnie inaczej. Popyt na jd 5m ciągle rośnie i to konkurencja ma problem co z tym zrobić. DF-y nawet obniżają ceny ,mówiąc ze to promocja. Ale nie dziwię się jak nie mają sprzedaży. Pomimo tych chinskich mostów ludzom podobają sie te traktorki pod wzgledem technicznym i wizualnym ,mysle ze tak zostanie. Chociaż wiele wypowiedzi na tym forum neguje je to i tak zamówien ciagle przybywa. Sądze ze taką zła opinie chca mu wystawić osoby pracujace w konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0

Ja też przyłączę się do słów mbpiotra. Gdyby były one wadliwe to kolejka po nie by się nie wydłużała tylko można by je było nabyć odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

gdyby byłe one wadliwe... ale jeszcze tego nie wiemy bo ciągniki te od niedawna są w sprzedaży więc o ich wadliwości porozmawiamy jak nakręcą one 2000;3000;4000 i więcej godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Ja też przyłączę się do słów mbpiotra. Gdyby były one wadliwe to kolejka po nie by się nie wydłużała tylko można by je było nabyć odrazu.

 

Na każdego Jd czeka sie kilka miesięcy Ja na swojego czekałem od stycznia do kwietnia, Możesz kupić sporadycznie jakiś model jak diler na własne ryzyko zamówił go znacznie wcześniej w ciemno licząc, że go sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

za dwa tygodnie powiem jak się spisuje w cięższych pracach:P mój 5080m zapinam go w beczke i jazda i się okarze co i jak, teraz to tylko takie docieranie:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Zobaczymy co czas pokaże... Jak narazie uzytkowników tych ciągników jest niewielu i nic dobrego ani złego powiedzieć nie można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damduda    0

Witam

Jakie maksymalne upusty można dostać u dealerów ciągników John Deere serii 5. Mnie akurat interesuje 5100R Comfort, i daja mi około 6%. W moim przypadku wychodzi to 2900 Euro od sumy 48,3 tys Euro co mi naliczyli na podstawie ich cennika. I jak rozmawiałem to pewny termin na realizacje na serie R to jest druga połowa lipca jak sie zamawia teraz. Serie 5M bez problemu może być w czerwcu.

Rozmawiałem z dealerem z chemirolu (kujawsko-pomorskie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK0603    0

Czy ktoś mi opisze czym różni się JD 5M Compact od Classic? I czy można wziąć łysy bez klimy a dopłacić do skrzyni 40km/h i rewersu elektrohydraulicznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podleszczak    0

Różnica jest tylko w wyposażeniu.A co do skrzyni czy rewersu to nie ma problemu jedyny problem to ze cena rośnie i to sporo z takim wyposażeniem może kosztować coś ok130tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Witam

Jakie maksymalne upusty można dostać u dealerów ciągników John Deere serii 5. Mnie akurat interesuje 5100R Comfort, i daja mi około 6%. W moim przypadku wychodzi to 2900 Euro od sumy 58,3 tys Euro co mi naliczyli na podstawie ich cennika. I jak rozmawiałem to pewny termin na realizacje na serie R to jest druga połowa lipca jak sie zamawia teraz. Serie 5M bez problemu może być w czerwcu.

Rozmawiałem z dealerem z chemirolu (kujawsko-pomorskie).

 

Z kąd jesteś? Skontaktuj się z dilerem jd w pszczółkach (pomorskie)

Mam numer przedstawiciela bo sam rozmawiałem, nawet miał do mnie przyjechać... Jak chcesz to napisz na PW to Ci dam namiary... Zapewne będzie taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damduda    0

Witam

Jakie maksymalne upusty można dostać u dealerów ciągników John Deere serii 5. Mnie akurat interesuje 5100R Comfort, i daja mi około 6%. W moim przypadku wychodzi to 2900 Euro od sumy 48,3 tys Euro co mi naliczyli na podstawie ich cennika. I jak rozmawiałem to pewny termin na realizacje na serie R to jest druga połowa lipca jak sie zamawia teraz. Serie 5M bez problemu może być w czerwcu.

Rozmawiałem z dealerem z chemirolu (kujawsko-pomorskie).

Ponawiam pytanie, jaki rabat można otrzymać u dealera John Deere, wiem że np. w zetorze można wynegocjować 9-10%, i czy jest to możliwe u dealera John Deere

Sory za pomyłke w poprzednim poście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANIK    0

witam mam pytanie ile kosztuje najslabszy JAS z seri 5M z rewersem i klimatyzacja?? ciagnik mial by sluzyc tylko do rozsiewacza opryskiwacza i do TURA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damduda    0

wersja 5070M Compact + klimatyzacja kosztuje okolo 26 tys netto Euro po rabacie, ma prawie wszystko co potrzebujesz, rewers, zaczepy rolnicze i tranpsortowy, koguta:) nie ma pneumatyki no i oczywiście tura

euro liczone po aktualnym kursie tak, że na dzien dzisiejszy około 100 tys PLN netto

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliano    0

Mam pytanie, jakie są opony w Compakcie a jakie w classicu i comforcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damduda    0

420/85R34 i 340/85R24 są w standardzie we wszystkich ciagnikach serii 5M niezależnie od koni.

Dopłata do 480 na tył i 380 na przód wynosi 451 EURO, jak chcesz węższe to już wtedy możesz wziąć na większych felagach np R38

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj