dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

hubertuss    4653

Popierwsze trzeba by zdefiniować średnie obciążenie jeśli to praca z turem o inną teraz trudno to dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

przepraszam bo nie wiem czy dobrze policzyłem to spalanie, ile pojemności ma bak w JD5080m?? bo ja liczyłem na bak 130litrów bo tak mi się o uszy obiło że tyle ma...


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a w jaki sposób to mierzyłeś i w jakich pracach: odśnieżanie, paszowóz czy coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

zatankowałem do pełna i do minimalnego poziomu baku wytrzaskałem 18,5 motogodzin

 

130litrów podzieliłem na 18,5 i wyszło mi 7,2litra na mtg

 

prace to ok.

5mtg w przeworzeniu gnojowicy beczka poj.9tyś

10mtg w paszowozie

ponad 3mtg lekko przy śniegu


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Adrianos-nie wiem jak u Ciebie wygląda ten minimalny poziom paliwa w baku-u mnie ciągnik zgasł kiedyś gdy miał jeszcze 28 l paliwa w baku biggrin.gif (spuściłem resztę aby sprawdzić) ale jako że stał w lekkim przechyle wtedy uznałem że ten "minimalny' poziom to zapewne tak w granicach 20-25 l jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dokładnie lepszy pomiar byś uzyskał gdybyś zatankował go do pełna i po tych 18h ponownie zatankował do pełna, byś wiedział ile spalił bo z tych 130l pojemności możesz mieć tylko 110 użytkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

bez przesady że 100 litrów... każdy zbiornik ma jeszcze ileś % zapasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kolego Rogeryk-przecież napisałem że silnik stanął z braku paliwa a spuściłem jeszcze 28 l paliwa (131 l bak)-jako że był leciutki przechył przyjąłem że normalnie bak powinien "wyschnąć" mając w sobie jeszcze 20-25 l paliwa-czy naprawdę wyraziłem się tak nieprecyzyjnie że nie szło mnie zrozumieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no niestety, wiem że tak się liczy najlepiej ale ja tylko w weekendy w domu jestem a tata mówi że się w takie duperele bawił nie będzie:D może w następnym tygodniu spróbuje jak będzie czas to się pochwale wynikami


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

kolega Adrianos niech dotankuje pod korek zrobi 10 godzin i z powrotem doleje pod kor i bedziemy wiedzieć jakie jest spalanie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja miałem breac tego 70 konnego JD M w takiej njlepszej wersji ale zrezygnowałem z niego pojezdziłem nim troche i wziąłem sobie Axosa w JD jest dużo głośniej i jest drogi nawet myslałem że tańszy bedzie ;[ ale to nic kasa nie grała takiej roli pierwsze coś mówili że bedzie mały i się na niego nastawiłem ale tak teraz wyszło że jest nawet wysoki nie bardzo się rózni od R wysokościa i to też był problem aktualna cena bo dziś jeszcze diler dzwonił do mnie bo nie wiedział że kupiłem Claasa wynosi wersji Confort na ful już 157tyś brutto ;[


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no mi axosa 320cx w chyba już pełnej wersji z tuz i wom wycenił wstępnie na 180tys zł netto więc JD chyba nie taki drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Wiesz ja mam C bo mi niski był potrzebny ale tez już go wyposażyłem super ;[ ale Axosa C tzreba porónywać do JD Ma Axosa CX do JD R to zaraz ceny bedą inne ;[ takie jest moje zdanie ;[


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no ja bym axosa cx jednak do 5M porównał ale już takiej wypasionej na max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Axos ma wogóle inna skrzynię biegów niż JD można mieć maks. 1 bieg zmieniany pod obciążeniem w wersji CX... więc nie można ich porównywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ale szczerze mówiąc to ciągniki z jednej klasy są ;[


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

axos w cx ma skrzynie 20x20 z 1 półbiegiem a %m może mieć skrzynię 32 też z 1 półbiegiem

 

@Rogeryk może pamiętasz ile kosztował axos 320 cx u Korbanka w euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja to powiem tak im więcej biegów i półgnbiegów tym wiecej sprzegieł w środku i na tych sprzęgłach ciągnik bardziej moc traci już, im mniej tyl lepiej i siła większa (w starszych ciągnikach było mniej biegów i były silniejsze od nowych a ta sama siła była a w tych nowych to teraz już porobili tych biegów i tego słabsza są) ale może bardziej wygodniejsze są ale coś za coś ;[


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

w axosie C skrzynia nie jest skomplikowana a i tak ciagnik nie ma mocy... Jadąc samym ciagnikiem np. 320C ciężko rozbujać go do 40 a MFa niby z tym samym silnikem i półbiegami nie trzeba prosić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Rogeryk teraz jeździsz dodatkowo po Claasie. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Posiadam JD 5080R i średnie spalanie w ciągu roku (400h) wyszło u mnie 5,5 l/h

JD 5M należy porównywać do Axosa C a JD 5R do Axosa CX ( fakt CX ma 2 półbiegi, natomiast JD 5R 4 )

 

@qazi dokładnie rok temu w Tarnowie za Axosa 320CX chcieli 40 000E Netto przy kursie ok 4,6 wychodziło ponad 180tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

sąsiad ma Celtisa 426 i jest strasznie słaby... ;[ szybko schodzi z obrotów pod obciążeniem.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W JD 5M też mogą być dwa półbiegi tak jak w Claasie Axosie CX.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj