dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adrianos    30

a mój JD już u dilera na placu:D jutro na podwórku:D a co do tego że najlepszy to podkreśliłem że jest to moja subiektywna opinia... trugiego nie wezmę JD tylko pewnie MFa bo najbardziej mi się podoba, seria 64xx MFa jest moim zdaniem lepsza od seri 6x30premium JD,


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a w tym przypadku bardziej bym celował w następcę 6*30 niż w MF 64**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Cena wygląda na niską jak patrzymy na gołą wersję bez jakichkolwiek dodatków. Natomiast gdy ją wyposażymy w kilka dodatków np. lepszą i szybszą skrzynię to cena już nie wygląda na taką niską. Jednak porównując do innych marek np. df agrofarma 410 to cena jest bardzo konkurencyjna oczywiście na korzyść jd 5080m ,no i wykonanie jd jest o niebo lepsze. Jeśli chodzi o te części chińskie to nie jest to dokładnie tak. Np. części z których jest wykonany most (materiały niemieckie) wysyłane są do chin i tam je składają ,następnie wysyłają do fabryki w Niemczech i tam traktor jest składany w całość z niemiecką dokładnością i oczywiście całą dokumentacją co kiedy i przez kogo zostało zrobione. Obecnie większość liczących sie marek tak robi ze wzgledu na tańszą siłę roboczą chin. W ten sposób traktor osiąga niską cenę. A jeśli chodzi o jakość to wcale ona nie musi być gorsza. Nie ma traktora który w całości byłby wyprodukowany w Niemczech. Informacje te uzyskałem po bardzo szczegółowej rozmowie z zaprzyjażnionym handlowcem oraz przez wykonanie wielu telefonów do serwisów jd. Sam w tym tygodniu zamawiam taki traktor a dokładnie Jd 5080m comfort. Proszę aby dilerka konkurencji nie oczerniała tego traktorka bo to bardzo zwinny i prosty traktorek a czy będzie awaryjny to się okaże ale myślę że jak bedą jakieś awarie to nie będzie to nic wielkiego tylko np. jakieś oring czy uszczelniacz.

 

Agrofarm jest tańszy od 5M

Chodzi oczywiście o wersje ecoline...

Co do mostu to mi diler powiedział że Anglia ma w Chinach, tą fabrykę mostów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

agrofarm ecoline... "łysy" jest w podobnej cenie co 5080M comfort no zależy jeszcze kto po jakim kursie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Agrofarm jest tańszy od 5M

Chodzi oczywiście o wersje ecoline...

Co do mostu to mi diler powiedział że Anglia ma w Chinach, tą fabrykę mostów

 

Most jest Carraro, czyli ni jak angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

a w tym przypadku bardziej bym celował w następcę 6*30 niż w MF 64**

 

a dlaczego w tym wypadku JD lepszy?? mi się MF podoba... JD to taki "garbul":) w tych seriach, docelowo myślimy o 6630premium, ale po oględzinach wizualnie nam się nie podoba, co do np ergonomii w kabinie to 10/10 według mnie


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

a kolega bogdan jest pewny na 100% ze w wersji jd 5080m jest most carraro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

któryś z userów sprawdzał na placu... chiński, ale Carraro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

ja dziś wieczorem Wam powiem:D no może jutro:D bo dzisiaj i urodzinki mam i traktorek trza opić:blink: niezły prezent:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

najlepszego!

 

niezły prezencik sobie sprawiłeś :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

to raczej tata mi sprawił:>


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1

To mi wygląda na to że sama tabliczka jest made in china a przedni most carraro :blink:

Mi się też tak wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a mi się wydaje że farba do drukowania tych tabliczek jest made in china :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam moim zdaniem może to być i chińskie ale jakoś żeby była na jak najlepszym poziomie to ma pracowć w polu i oby ciągnik sprawował się jak najlepiej bez żadnych awarii przez bardzo długie lata.

 

pozdrawiam adamjd6100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodytom1    0

Witam. Też byłem dzisiaj u delera JD i dokładnie obejrzałem sobie ciągniki serii 5M i 5R.

W serii 5M przednia oś i most są made in CHina natomiast w 5R cararo (made in Italy) w większych modelach (seria 6000 +) są amerykańskie mosty. Tak się składa że jest to jedyna część Chińska jaką udało mi się upatrzeć w tym sprzęcie a nie jak pisał jeden z forumowiczów że wszystko jest tam made in china. Kilaka podzespołów made in france i italy. Do czego zmierzam, przeglądnijcie sobie ciągniki (nowe oczywiście) jakie posiadacie i powiedzcie z czystym sumieniem że są one w 100% zbudowane w Niemczech Francji czy Anglii czy gdzie tam uważacie że budują najlepsze ciągniki.

W dobie postępującej globalizaji nie ma praktycznie fabryki która buduje ciągniki od a do z w jednej fabryce, koncerny tnąc koszty specjalizyją poszczególne fabryki w produkcji poszczególnych podzespołów. Każdy chciałby kupić swoj ciągnik jak najtaniej są również tacy którzy wolą zapłacić więcej i mieć pewność że kupił dobrej jakości sprzęt. Aktualna Oferta JD jest bardzo bogata i daje swoim klientom wiekszą możliwość wyboru dlatego nie rozumniem waszego (czesci z was)psioczenia, chyba że faktycznie większość ludzi wypowiadających się tu to przedstawiciele innych marek które nie są w stanie sobie poradzić z aktualą ofertą jd.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a czym kolego ta aktualna oferta JD przewyższa inne marki, czy agrofarm, JX, jest gorszy od 5M. Za krótko 5M jest w posiadaniu rolników aby stwierdzić, że jest gorszy lub lepszy pod względem niezawodności i prac polowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

a ja się cieszę że akurat go ziołem, bo za te pieniądze to jest coś:blink: stosunek ceny do jakości zachowany:>


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no niestety... transport zawodzi, drogi są nie przejezdne i wszystko stoi


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj