dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

kubus1988s    0

wątpię że taka firma jak jd by miała takie cześći np seria R to to samo co np 5720 i na nie nikt nie narzeka że chińszczyzna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jaro a co to mhr angry.gif

 

haha biggrin.gif

Ojej-co drugi post o tym traktuje-EHR to TUZ sterowany elektronicznie a MHR mechanicznie-mniej więcej biggrin.gif .

Co do serii M-istnieje popyt na tani ciągnik ?-no to macie biggrin.gif .Przecież JD (jak każda inna firma nie jest instytucją "non profit")-nie będę tu występował jako adwokat diabła-ale chciałbym podkreślić że inne firmy też tak robią-ba zdaje się że SDF już zbudował fabrykę w Chinach-możemy jedynie podziękować prof.Balcerowiczowi za to że trzy najczęściej powtarzane na świecie słowa to "Made in China" a nie "Made in Poland" biggrin.gif -vide słynne "schładzanie gospodarki" angry.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie tylko SDF ma fabryki w Chinahch, CNH też a tam swoje fabryki, i dla przykładu dodam że jak kupowaliśmy części do forda to oryginał Made In Germany kosztował 300zł a inny oryginał Made In China kosztował 100zł, i teraz pytanie który byście wybrali?? bo jak nie chcecie 5M Made In China to jest jeszcze 5R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Qazi-ta seria M nie przypomina przypadkiem tych modeli stojących w Grajewie ?(za ODR-em)-szczerze mówiąc jeszcze na żywo nie widziałem więc gdybać na temat tabliczek 'Made in China" nie będę-musiałbym najpierw porządnie obejrzeć żeby jakiekolwiek wnioski wyciągać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No właśnie nie zobaczę biggrin.gif -bo do dealera trochę daleko-a co obudziliśmy ?biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie wiem bo ani tamtym się nie przyglądałem a ni 5M nie widziałem więc też nie powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

diler zarzekał się że to produkcja niemal całkowicie niemiecka ( silnik francuski) ja tą chine przeżyje ale nie wiem czy diler też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

witam to ja wczoraj widziałem ten napis szkoda że nie przyszło mi do głowy żeby zrobić zdjęcie, ale taka jest prawda niby na innych częściach tego napisu nie zobaczyłem bo np. klimatyzacja jest z japoni i reszta to tak jak w innych JD.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A czy czasem MF serii 3600 nie ma tego samego mostu (przedniego) co JD 5M?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale to było Carraro z Chin czy też inna marka tej osi przedniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

nie to całkiem inny most niż carraro i nic nie pisało na nim o carraro. trochę przesadzili z tym mostem bo nawet farmtrac montuje carraro i jest tani


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja byłem dwa tygodnie temu oglądać JD 5M i mam zdjęcie przedniego mostu ale nie wiem jakiej jest produkcji.

 

 


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zdecydowanie inny niż u mnie w ciągniku-ale inny też niż w tej amerykańskiej serii blink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jeżeli chodzi o te chiński części to tylko ten most, czy jeszcze coś jest z chin?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

tak mi właśnie mówił jeden z dilerów; że to DANA

drugi zaś że na 100% carraro i nawet mam to na ofercie, no ale nie u niego biore!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

jak będę u dealera jd to się spytam o serie m z czego jest zbudowana mnie interesuje wersja r fakt jest droższa ale już ma wyposażenie dobre a serie m jakby wyposażyć dobrze to wyniesie tyle samo co r :D ale z ciekawości spytam sie o wersje m a jak co to zrobie foto komórką z tabliczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Tylko że seria 5R zaczyna się od 80KM, a seria 5M od 70KM.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

mi z kolei sprzedawca mówił że to most japoński tylko składany w chinach, ale w jego słowach nie było nic przekonującego. oglądałem dziś deutz fahr i on nawet do seri 5M nie dorównuję pod względem jakości wykonania. to tak jakby porównać audi z reno. Bez obrazy dla posiadaczy DF bo nic nie wiadomo czy ja nie będę miał takiego ciągnika.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

my czekamy na 5080m i po tej serii postów że to chiński składak dzwoniłem do sprzedawcy który nam go sprowadza i u mnie będzie carraro więc nie wiem jak to jest... mój to wersja comfort, ale przy zakupie nic nie mówiłem że chce carraro więc chyba standardowo taki wkładają, albo sprzedawca źle poinformowany


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Carraro ma śliczą fabrykę o nazwie Carraro China Drive Systems Co., Ltd.

No 11 Road, Qingda Industrial

Park, Jihongtan Subdistrict,

Chengyang District Qingdao

266111 Shandong Province

CHINA

zastanawiające jest tylko dlaczego inne modele maja mosty z Europy, a tu szukano oszczędności w chińskich produktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj