dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Elektrohydrauliczny jest wtedy, jak masz np. guzik na dźwigni zmiany biegów i każdorazowe naciśnięcie zmienia kierunek jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do kolegów powyżej, mam Case IH 4240 i tam też jest hydrauliczny czyli rewers mokry w oleju załączany linką, kolego MDsikor musisz zweryfikowac swoje poglądy :)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

CASE IH 4240

Case IH MX 3210-4240

Według informacji na tej stronie wynika że Case ma rewers mechaniczny a nie hydrauliczny.

 

JD 5020

Technika Rolnicza - Niezależny Serwis Rolniczy - Rolnictwo, Maszyny Rolnicze

Według informacji na tej stronie wynika że JD ma rewers mechaniczny lub elektryczny.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Tak. Czytałem te broszury nie raz, bo w sumie miałem kupować jd z serii 5020. Autorowi, albo chodziło o sposób sterowania, albo zrobił gafę. Spytaj któregokolwiek z użytkowników ciągnika jd z przekładnia PQ co na ten temat pisze w instrukcji obsługi. Ja w 5080r mam przekładnie PQ Plus i wiem, że od PQ różni się tylko sposobem sterowania. Od strony mechanicznej obie są identyczne. Tak więc skoro w mojej jest rewers hydrauliczny to i w PQ jest taki sam. Tylko w moim jest sterowany elektrycznie a w PQ za pomocą linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ma WŁĄCZANIE rewersu mechaniczne (linka) lub elektryczne (kabel,cewka,włącznik)-zresztą mam proste pytanie-czy mechaniczny rewers można włączyć pod obciążeniem ?-a u mnie można (w JD 5720)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@jaro my mamy raczej rewersy hydrauliczne mechanicznie sterowane. Mechaniczny mechaniczne sterowany, to ja mam w TD. O ile ten w Jaśku mogę przełączyć bez oporu na dźwigni, o tyle w TD ciężko jest przełożyć dźwignię, gdy ciągnik jeszcze jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się wyjaśniło :) co do rewersu u mnie w 4240 to rozbierałem(wymiana tarczek po złym oleju) go i może się słabo znam ale suchy i mechaniczny to on nie był ;p


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Słuchajcie a czym się różni seria 5G od serii 5M??


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Czyli 5G to jeszcze mniejszy pierdzioszek niż 5M i na dodatek nie ma ramy. No naprawdę ta seria 5M daje bardzo dużo do myślenia ;)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2208    0

Chciałbym się dowiedzieć czym się różni wersja Compact, Classic i Comfort ciągników John Deere 5M, i jakie są jeszcze wersje i czym się różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Pan przedstawiciel na Agro Show zapewniał, że seria 5M cechuje się najwiekszą na rynku pojemnością w stosunku do mocy. Szkoda, że nie wiedział, ze to nieprawda  :D  


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A mażesz podać jaki ciągnik ma większą pojemność niż JD przy 70KM.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Mtz z serii 5XX przy 62km ma pojemność 4750cm3 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A możesz podać jakiś link na temat tego MTZa.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Przedstawicielowi pewnie chodziło że wśrud nowych ciągników JD ma największą pojemność skokową w stosunku do mocy.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Mówił wyraźnie że zaden ciągnik innej marki nie ma takiej pojemności


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Mniejsza z tym czy ma czy nie ma, to akurat nie jest ważne.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

JD 5100M (100KM) Dzisiaj byłem u dealera i za najbogatszą wersję Comfort+ Skrzynia HI-LO ze wzmacniaczem i elektrohydraulicznym reversem, EHR, Szerokie ogumienie, sterowanie wom i tuz z błotników, klimatyzacja powiedział 36700 euro netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj