dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

Przy MF tego nie robiła. Dzisiaj zapiołem agregaty siewnego i też opuszcza siewnik na tłokach. Kupiłem ten agregat co wyżej pisałem i musze przyznać ze radzi sobie całkiem nie źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymen1    1

W naszej M-ce trzeszczy coś w silniku, najprawdopodobniej jest to napinacz paska tyle że nowy kosztuje coś koło 600zł. Może ktoś wie czy można to jakoś nasmarować, trzeszczy na niskich obrotach gdy dostaje obciążenie. MOŻE KTOŚ POMOŻE?

Tak nawiasem mówiąc mamy go od kwietnia 2011r i wcale nie jesteśmy zadowoleni... strasznie się muli, jak na 100km to moim zdanie jest słabszy niż Pronar 82SA.

 

PS: Może ktoś wie gdzie można kupić obciążniki przedni do takiego sprzetu, bo przy beczce 10tyś strasznie bryka przód. Tylko chodzi mi o jakieś tanie polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymen1    1

Chodziło mi o jakieś podróby mogą niebyć malowane aby tylko pasowały i dało się przymocować. Może ktoś ma założone od innego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To są właśnie 'podróby' :)

Od Zetora chyba też podchodzą, trzeba by pomierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Rzeczywiście tanie jak ... to ja za oryginalne płaciłem 1 euro z 1kg obciążnika.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

@kris, ale od Zetora gorzej jest znaleźć niż od John Deera. Mówimy tu o obciążnikach od Forterry bo te najprędzej będą pasowały. Wiem że od John Deera do Forterry nie pasują (rama w pionie jest krótsza od tej w JD i przy komplecie mogłyby podskakiwać) a czy od Zetora do JD pasują to nie sprawdzałem, ale skoro obciążnik od JD jest za duży w Zetorze, to z Zetora w JD będzie za mały.

Do JD to i u handlarza widziałem używane zdjęte (100zł za jedną walizę chciał chyba).

Kup te z allegro i nie będą się różnić od oryginałów (nie będzie znaczka i mogą być bardziej z wyglądu jak siekierą ciosane), chyba że znajdziesz taniej używane, bo ktoś np. założył ładowacz i obciążniki mu niepotrzebne. Tak właśnie kupiliśmy oryginalne dwumiesięczne obciążniki do Forterry za pół ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelonek90    1

mam M-ke 90KM od wiosny i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony jak na ciągnik który nie jest raczej stworzony do ciężkich prac typu orka zimowa radzi sobie rewelacyjnie, mam do niego 5 skibowy pług akpila (40cm) i musze przyznać ze wywarł na mnie ogromne wrażenie. na ziemi 3 klasy miał za zadanie zaorać gorczyce(wysoka na około 80cm) razem z obornikiem średnio w tych dosyć ciężkich warunkach wyciągnąłem nim ok 1.2ha/h na ok.25cm głęboko przy dosyć niskim spalaniu bo w granicach 11-12l wiadomo nie obyło się bez dociążenia. jelonek ma tuza wiec przerobiłem stary obciążnik od C-330 (stare lemiesze łańcuchy obciążniki z kół i inne żelastwo zalane betonem) o wadze 880kg. w ładowaczu spalił około 6-7l. jak narazie jedyną wada jest konstrukcja wsporcza ładowacza która zmniejsza promień skrętu niewiele ale jednak w ciaśniejszych pomieszczeniach czy zakamarkach jest to odczuwalne. mimo to polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUSI    2

90 konnym ciągnikiem orzesz ziemię 3 klasy pługiem rozstawionym na szer. 2 m? Coś chyba "lekko" przesadziłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTECH    19

Wobec powyższych postów/ opinie są pozytywne oraz negatywne zastanawiam się czy warto kupić jelonka, duża pojemność silnika oraz masa pow. 4T. wskazuje na duże zużycie paliwa ,serwis oraz części nie należą do najtańszych ,ostatnio mało postów o serii M czyżby użytkownicy byli tak zapracowani?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelonek90    1

LUSI też dlatego napisałem że wywarł na mnie ogromne wrażenie do końca nie byłem pewny czy pociągnie te 5 skib bo wiedziałem jak ciężko miała 60-tka z 3 skibami starego pługa unii grudziądz po zaoraniu tego pola zazwyczaj trzeba było wymienić pierscienie na tłokach... myślę że bardzo duża role odegrał ten obciążnik który waży niecała tone i dosyć mocno dociska przednie buty bez włączonego napędu nie było mowy o tym żeby orać. co do zakupu polecam dobrze się targować mój jelonek kosztował mnie 148 tys netto ale w tym mam przedni tuz niestety bez wom,lampy w narożnikach, siedzenie pasażera,pompę hydr. 94l/min, automatyczny zaczep transportowy, lusterka na teleskopach, klima, wszystkie łączniki cięgna zakończone hakami chciałem 3 pary gniazd hydrauliki niestety nie udało się więcej przy odbiorze jeszcze utargowałem 500zł bo nie było jednego halogenu z tyłu.pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1975    0

Ja mam M-100 już dwa lata i tez jestem bardzo zadowolony żadnych awarii ani wycieków ale 5 skib na moich madowych ziemiach to niema szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

U nas modelem 5820 ciągac muszą 3 bo 4 nie dawał rady Vogel-Not na zabezpieczeniach nom stop to tak jakby - 5090R czyli coś podobnego a drugi sasiad taki sam pług ciąga Zetor Forterra 9641 wiec moc jest podobna a uciąg inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

LUSI też dlatego napisałem że wywarł na mnie ogromne wrażenie do końca nie byłem pewny czy pociągnie te 5 skib bo wiedziałem jak ciężko miała 60-tka z 3 skibami starego pługa unii grudziądz po zaoraniu tego pola zazwyczaj trzeba było wymienić pierscienie na tłokach... myślę że bardzo duża role odegrał ten obciążnik który waży niecała tone i dosyć mocno dociska przednie buty bez włączonego napędu nie było mowy o tym żeby orać. co do zakupu polecam dobrze się targować mój jelonek kosztował mnie 148 tys netto ale w tym mam przedni tuz niestety bez wom,lampy w narożnikach, siedzenie pasażera,pompę hydr. 94l/min, automatyczny zaczep transportowy, lusterka na teleskopach, klima, wszystkie łączniki cięgna zakończone hakami chciałem 3 pary gniazd hydrauliki niestety nie udało się więcej przy odbiorze jeszcze utargowałem 500zł bo nie było jednego halogenu z tyłu.pozdrawiam:)

 

Wstaw zdjęcie swojego JD z tym pługiem.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelonek90    1

na wiosne dodam aktualnie z racji tego że zima pług schowany i nie opłaca się wyciągać do zdjęcia ale bedzie napewno:) w najbliższym czasie dodam zdjęcie ciagnika:) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego swoim M-100 zrobiłem prawie 300 mg. I mogę powiedzieć ze uciąg, podnośnik, zwrotność i kabinka bez żadnych zastrzeżeń. Ale jest za dużo awarii szarpanie sprzęgła wymienili jakieś tam 2 zawory ale nadal to samo. Po 150 mg zaczęło lecieć nad pompą paliwową wymienili na nową ale nie wiadomo czy za chwile znowu nie zacznie lecieć bo serwis mówi ze tak mają a wtedy na własną reke jak będzie po gwarancji, ostatnio pojawił się luz na kierownicy niby mają wymienić orbitrol, wymieniona pompa wodna bo popuściły się śrubki na szajbie i się ścieły, no i te nieszczęsne wyjścia hydrauliczne zewnętrzne o których pisałem wyżej. A ciągnik ma dopiero niecałe pół roku. Takie są moje doświadczeni z tym modelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelonek90    1

 

http://www33.zippyshare.com/v/58521797/file.html jak obiecałem zdjecia mojego JD do pobrania dorzucilem również kilka zdjęć pługa 1 skiba jest odkrecona bo nie mieścił się do grażu słabo dotarte (kupiony w pażdzierniku) jak na razie zrobiłem nim ok 4ha widać że skiba nie jest przestawiana ustawiona fabrycznie na 40 cm pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTECH    19

WITAJCIE.Ile według homologacji może ciągnąć JD5070M brutto /ładunek+PRZYCZEPA????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelonek90    1

pług kosztował mnie 9.5 tyś brutto (krój koło gumowe 5 skib) co do homologacji moja 90-tka może ciągnąć przyczepy o łącznej masie 38 ton(przy hamulcach dwu obwodowych) inna sprawa ze nie próbowałem tyle jej zapiąć i nie wiem czy tyle szarpnie wiec nie mogę potwierdzić ale z 12 tonami lata bez zająknięcia pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Witam jak tam na dzis sie kształtuja ceny 5100R?? Zamowilem w tym roku takiego i chciali 215 tys z Turem Tuz i wom . Dobra cena czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam :) . po prześledzeniu całego tematu mam mieszane uczucia co do tego jelonka , zdarzają się opinię użytkowników którzy bardzo chwalą sobie użytkowanie tego sprzętu , ale także takie które mają duże zastrzeżenia co do tego ciągniczka( mnie głownie niepokoi często poruszana kwestia pocącej się pompy paliwowej )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@skibidibi909876 mam tak samo nie wiem co myśleć o tym ciągniku, ale po dłuższysch przemyśleniach przecież każdy ciagnik się psuje raz sie trafi dobry model a raz nie. Moie zdanie jest takie co JD to JD i myslę że byłby to super ciągnik do mojego gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj