dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

b0gdan    90

sąsiad ma Celtisa 426 i jest strasznie słaby... ;[ szybko schodzi z obrotów pod obciążeniem.

no ale tam silnik DPS jest :( Teraz jest Perkins Power ( podobno też Axos miał z nim troszkę kłopotów) ;[

A tak poza tematem silniki Perkins montowane w małych Chellengerch (bliźniakach serii54**) są nazywane CAT Engine, o takiej samej nazwie kodowej jak w Perkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja np. mam w Dominatorze 150 silnik CAT'a ale na odlewie bloku jest napisane Perkins, wiele rzeczy na tym silniku jest Perkinsa.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

 

@qazi dokładnie rok temu w Tarnowie za Axosa 320CX chcieli 40 000E Netto przy kursie ok 4,6 wychodziło ponad 180tyś netto

 

no to mi na wstępie dealer podał 180 netto za 320cx (wysoka kabina, klima, ehr, szersze ogumienie i takie tam) + tuz i wom czyli też ok 40tys E bez tuza i womu, czyli tyle samo

 

sory za OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A ja mam takie pytanie: dlaczego 100 -konny JD serii 5R/M jest duuużo tańszy od takiego w podobnej mocy tyle że serii 60.. Tak myślę nad zakupem tego z serii 5R. Jak myślicie z 3 obrotową będzie śmigał ?? Co ciekawe znalazłem info że z serii 5 jest ponad 1 tonę lżejszy. :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

I co tylko wymiarami, masą się różnią te modele (no i również ceną) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamJD6230    9

Ja mam JD 6230 95km i 4 obrotowe przy rozstawie 44cm twierdzę że są w sam raz. Do serii 5R lub 5M to tylko 3 obrotowa lub zagonowa 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1

Ja mam JD 6230 95km i 4 obrotowe przy rozstawie 44cm twierdzę że są w sam raz. Do serii 5R lub 5M to tylko 3 obrotowa lub zagonowa 4.

Przy mniejszym rozstawie 4 obrotową też uciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Wie ktoś przy jakich obrotach silnika 5M uzyskuje 40 km/h?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Możecie mi wyjaśnić jak ciągnik JD 95 KM pociągnie pług 4 skibowy obrotowy, a JD 100 KM (tyle że serii 5) nie da rady- trochę to dziwne ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Bo tu nie chodzi o moc, tylko o uciąg tych ciągników. Seria 5 jest serią lekką i dysponuje znacznie mniejszym uciągiem niż seria 6030.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Wie ktoś przy jakich obrotach silnika 5M uzyskuje 40 km/h?

 

w piątek sprawdze:D ale chyba 2200


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Jeśli chodzi o silniki Perkinsa w Axosie to nic innego jak znane z kombajnów Claasa silnik :P Jeśli chodzi o uciąg to nie wiem dopiero zobacze na wiosne jaki idzie ale myśle że xle nie bedzie .. Ja nie mam kłopotów uzyskaniem 40 km|h u siebie (może tamten gość co nie moze jak ktoś wyżej pisał ma z bardzo hamulec podciągniety i tego tak jest) u mnie to na początku było potem mi popuścili i jest super na maxa jedzie jak jechał z mną tata samochodem było 45-47 a mi pokazywało w ciągniku 45 mh|h w każdym razie koło50 km\h mysle że jakby go rozbujał tak pozadnie to by tyle poszedł :(

A co do JD to nie wierze że nie pójdzie z 4 obrotowo poszedł by bez problemu Jak koleś taki co u niego ogladałem Axosa C tylko że 100km tego i ciągnie 4 obrotowe Bessona i mówi że ciagnik idzie jak burza z nimi. A z reszto miałem kiedyś JD 3300 75 km i specjalnie chciałem zobaczyć czy uciagnie moje 4 obrotowe i ciagnik szedł z nimi ciężko miał ale szedł to taki 100 km JD z pewności da rade 4 obrotowym bo JD są silne :(


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

JD 5720 + 4 obracana V&N:

Można? można :P

Dodam tylko że prędkość 7,9km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

proszę obejżeć filmik

JD 5080m

i zminusować gościa pisze że to jego ciągnik i podrórz od dilera na podwórko a fotki na podwórku to są moje na moim podwórku, nie wiem chyba chciał się pochwalić:P i wstawił swoje fotki jak u dilera oglądał:( pomożecie??


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Panowie dysponujecie może informacjami gdzie jest składany JD 5M ,5R i seria 6000 bo jeden z przedstawicieli handlowych firmy konkurencyjnej twierdzi ze sa to Włochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Adrianos@ gość pewnie chce się pochwalić dziewczynie że takiego ma, taki szpan ha ha :):P:) ale jak się zapyta go czyje to podwórko bo nie Twoje to pewnie odpowie że podwórko jest kochanki he he :):( :( A tak nawiasem ładna fura :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

mbpiotr te serie są składane w Niemcownii w Mannheim. We Włoszech składany jest JD 5G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja znam takiego dealera, który uparcie twierdzi, że małe John Deery (włącznie z 6030) są składane w Turcji. :P


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eo1    0

Mój diler twierdzi, że na 100% moja R-ka 100 była złożona w Mannchaim w Niemczech. Wierzę mu ponieważ w wielu miejcach można natrafić na informację o montażu R-ki w Niemczech. Ale co do Turcji. Tam JD wogóle nie ma montowni. Chyba, że na ofijalnej stronie kłamią. Przestudiujcie sobie adresy i mapę a będziecie wiedzieli gdzie co jest montowane.

 

http://www.deere.com/en_US/deerecom/johndeere_worldwide/index.html Pozdrawiam


"Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamJD6230    9

Możecie mi wyjaśnić jak ciągnik JD 95 KM pociągnie pług 4 skibowy obrotowy, a JD 100 KM (tyle że serii 5) nie da rady- trochę to dziwne ???

Bo mi nie chodzi o uciąg tylko udźwig TUZ i to że seria 5R ma mniejszą masę o 1000kg niż 6230. Mam na swoim JD zamontowanego tura przodu mi nie zrywa ale kilka obciążników by się przydało, jak pług zanurzony jest w ziemi to ma trudności z jego szybkim podniesieniem a co byłoby gdybym go podczepił do JD 5R nawet jeśli miałby 100KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co do szybkości podnoszenia to może masz ją ustawioną na niezbyt wysoką wartość (zdaje się że jest 255 stopni szybkości podnoszenia)-ile waży Twój pług ?-u mnie przy masie pługa 920 ? kg pług tak właściwie wydźwigany jest (przynajmniej moim zdaniem) zbyt szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamJD6230    9

moj to chyba 1200kg ale ma też duży rozstaw bo aż 102cm. A możesz mi więcej napisać odnośnie tych szybkości i czy je się gdzieś nastawia. Bo szybkość opadania to wiem.

 

A to mój JD w akcji.

Tutaj to podnosi dość szybko ale jakbym sie zatrzymał z pługiem w zbitej ziemi to nie byłoby tak kolorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Adres dostępu (JD 5720 ale u Ciebie zapewne to samo bo nawet w starym JD Yacentego adresy są takie same ) to BCU 165 no a wartości to jak pisałem od 0 do 255-ale jak u Ciebie wchodzi się w menu serwisowe to nie wiem biggrin.gif -nie masz opisanego tego w instrukcji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamJD6230    9

O matko :P w jakie menu tak szczerze to ja nie wiem o czym mówisz. Chodzi ci o przestawieniu go po podłączeniu komputera Serwisoweg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj