dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

Kilka postów wyżej przeczytałem, że częsci czy materiały wysyłane są z niemiec do chin składane z nich mosty i odsyłane spowrotem do niemiec, Pobożne życzenie czy zaklinanie rzeczywistosci gdzie tu sens czy logika. Nie wiem jak wy ja jeszcze nic dobrego z chin nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

w prawdzie i tak jak kto chce to kupi to serie narzekacie na chinskie a polskie to lepsze..... wszędzie cos sie znajdzie niedorobionego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kilka postów wyżej przeczytałem, że częsci czy materiały wysyłane są z niemiec do chin składane z nich mosty i odsyłane spowrotem do niemiec, Pobożne życzenie czy zaklinanie rzeczywistosci gdzie tu sens czy logika. Nie wiem jak wy ja jeszcze nic dobrego z chin nie widziałem.

 

A ja widziałem-mój Nikkor 1.8 50 jest ze stamtąd biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Tak sobię czytam to posty siedząc przed laptopem Made in China Firmy HP rocznik 2006(zero awarii),abyście zwrócili uwagę na róznicę w jakości wyrobów rdzennie chińskich ,a wyprodukowanych w Chinach przez światowe koncerny przez chińskich robotników,ale pod rygorem technologicznym i jakościowym tych koncernów.Takie są czasy każdy szuka oszczędności,chiński pracownik pracuje za grosze.Wracając do ciągnika JD 5M uważam ,że zastosowane np.materiały w kabinie są jakościowo na wiele wyższym poziomie niż np.Agrofarmie czy Proximie.Czas pokaże czy JD straci na swojej renomie przez wypuszczenie seri 5M ,bo jak na razie to konkurencja na rynku polskim ma kłopot.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak siedzę sobie nad laptopem marki HP wyprodukowanym w Chinach (też bezawaryjnym) i myślę sobie że niestety jakością wykonania to on od mojego starego IBM-a ooooodstaje biggrin.gif .Kabina raczej na 100 % wykonywana jest w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliano    0

Patrzę właśnie na monitor firmy samsung na którym jest napisane MADE IN CHINA, trzymam w ręku myszkę (bezprzewodową) firmy labtec na której jest napisane MADE IN CHINA, piszę na klawiaturze ay tech która została wyprodukowana w CHINACH, słucham muzyki z głośników firmy genius na której jest napisane MADE IN CHINA. W tych czasach prawie wszystko jest wyprodukowane w CHINACH lecz gdy te produkty są pod "okiem" rożnych specjalistów którzy nadzorują pracę chińczyków, myślę że są one w bardzo dobrym stanie technicznym.Ja jak na razie nie miałem żadnych problemów, nie wiem np. z laptopem HP pavilion (który również jest MADE IN CHINA) ,rzeczami które tu wyżej wymieniłem ani innymi produktami z CHIN, podejrzewam że większość firm również produkujących maszyny rolnicze w dobie kryzysu zacznie produkować lub składać niektóre podzespoły w CHINACH lecz z dużym rygorem na ludzi którzy te prace wykonują.

 

POzDRo.Sry za błędy ortograficzne :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

tylko że tą elektronikę lutują roboty MADE IN JAPAN :unsure:

Produkowanie w Chinach ma ta zaletę że tam jest tanio, a jak jeden z userów napisał: Jak chcesz tanie i dobre, to musisz kupić dwie rzeczy ;)

5R po doposażeniu do poziomu MF54** będzie droższy, ale jakość wykonania JD jest o tę różnicę cenową wyższa, coś za coś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wow-właściciel MF-a piszący coś takiego smile.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amnowak43    1

tylko że tą elektronikę lutują roboty MADE IN JAPAN ;)

Produkowanie w Chinach ma ta zaletę że tam jest tanio, a jak jeden z userów napisał: Jak chcesz tanie i dobre, to musisz kupić dwie rzeczy :unsure:

5R po doposażeniu do poziomu MF54** będzie droższy, ale jakość wykonania JD jest o tę różnicę cenową wyższa, coś za coś :P

Od kiedy wersje 5R trzeba doposażać do poziomu MFa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Póki co podzespołów do fenda czy nawet droższych modeli jd w chinach nie produkują. Wiec nie wiem czy z tą jakoscią do końca jest tak jak z produkcją europejską. Skoro takie dobre i takie tanie to myślicie że w np fendzie czy przy droższych modelach jd księgowi nie umieją liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Tutaj chodzi o skalę produkcji Fendt to firma ,która skalą produkcji JD nie dorasta nawet do pięt.JD to marka globalna znajdziecie jej wyrobu na całym świecie.Jeżeli JD potrzebuje przykładowo 200000 przednich osi rocznie i na przykład na jednej zaoszczędzi 100 Euro na produkcji w Chinach ta daje nam już olbrzymie oszczędności.A taki Fendt ile osi może potrzbować max 10000 sztuk ,i inwestycja dla Fendta w produkcję w Chinach jest nie opłacalna.Zasad ekonimii nie zmienimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Miejmy nadzieją że specjaliści od jakości będą pilnować produkcji i tyle czas pokaże jak będzie z tym naprawdę. Z życia znam przypadek gdzie do zakładu w Polsce zamówioną sporą partię stali nierdzewnej i po kontroli w laboratorium cała wróciła do Chin bo nie spełniała parametrów technicznych zawartości niklu itd. Więc w przypadku produkcji jakość użytych materiałów ma ogromne znaczenie, myślę że JD nie pozwoli sobie na utratę reputacji dzięki zaoszczędzeniu parę milionów dolarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

a ja mogę tylko powiedzieć że po przejechaniu ok 50km z przednim mostem wszystko ok:D ale to tylko z relacji taty:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

w piątek będą:unsure: jak wróce do domu bo teraz cały tydzień w szkole:(


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

wie może ktoś z was czy w 5M w wersji Comfort sprężarka powietrza się wyłącza jak napompuje do odpowiedniego ciśnienia??? tak jak to ma miejsce w 5R ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodytom1    0

5R po doposażeniu do poziomu MF54** będzie droższy, ale jakość wykonania JD jest o tę różnicę cenową wyższa, coś za coś

 

Podejrzewam że jak Zetora czy Ursusa doposażysz do do poziomu MF54** to będzie droższy, tylko się pytam jaki sens ma takie porównanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goj    0

Mam samochód made in germany "vw" po przebiegu 20tys km padły łożyska w tylnych kołach były made in germany,wymieniłem na made in japan padły po 30tys km ,pomyślałem wada piast ale jeszcze raz wymienię łożyska ,wymieniłem na skf made in china chodzą już 100tyś km.

W tym aucie padło wiele części z nadrukiem made in germany ale te łożyska najbardziej pasują do tego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

wszystko to rzeczy martwe, psują się i fendty i JD i MF i zetory to normalne, tak było jest i będzie


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 5M jest pompa tandemowa o całkowitej wydajności 74 l/min (tzn. 50/+24 l/min).Istnieje też możliwość zastosowania pompy o wyższej wydajności 94 l/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj