dawid2009

Nowa seria ciągników John Deere 5M

Polecane posty

krzym18    0

ładowacz JD 583 kosztuje 7000 Euro, tylko nie wiadomo czy mozna taki zalozyć do Serii 5M

 

Można w tej wersji skonfigurować ten sprzęt ponieważ ja zrobiłem przedpłatę właśnie na JD 5080 M w wersji COMFORT z ładowaczem JD 583 u dilera JOHN DEERE. Traktor za 30000 euro a ładowacz za 28 tyś, oczywiście netto

 

ja biore 5 M w specyfikacji comfort bez klimy do tego belka wielootworowa i 6sztuk obciążników i radio i nachwile obecną wychodzi mi to 29000 euro netto! jakie ceny wy macie i za co ?

 

Ja też biorę JD 5080 M COMFORT w specyfikacji z klimą, skrzynia 16/16 z hydraulicznym rewersem, siedzenie boczne, lampy szerokokątne, radio, pneumatyka i cała reszta co występuje w tej wersji. Bez obciążników ponieważ będzie z turem JD 583. Zrobiłem już przedpłatę na ten traktorek za 30 tyś euro netto

 

ja na początku grudnia zamawiałem to ma być w połowie lutego:D

 

Adrianos

Ty przypadkiem nie bierzesz tego jelonka w Żabinie Karniewskim skoro jesteś z kurpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

no niestety nie, ja biorę wszystko w kolnie, zaprzyjaźniony sprzedawca i może zciągnąć praktycznie każdą maszynę, no i oczywiście po dobrej cenie:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzym18    0

Mnie też powiedzieli że 5m będzie dopiero 10 marca 2010 roku, ale z tego co czytam na AF to chyba może się to opóźnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

'Adrianos'

to z tego kolna trasa łomza pisz czyy gdzies indziej jak z tamtat to jakies namiary do tego dillera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

tak z tego :lol: zaraz na gg się do Ciebie odezwę:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50

mój braciak miał brac tego 5080M comfort ale jak go dokładnie obejrzeliśmy to zmienił zdanie,ponieważ na kazdym podzespole było Made in China cena była przyzwoita bo 150tys a za orginalnego johna trzeba dać 220tys o tej samej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

szczerze redbull to ci powiem że też kukałem na to, ale nie Made in China nie znalazłem, przynajmniej na podzespołach, które mnie interesowały! myśle że JD nie robi głównych podzespołów u ciapatych ani u chińczyków ( nie mówie o jakimś włączniku czy kogucie) JD ma dobrą opinie i myśle że Made in China w "M" mogło by ją popsuć całej marce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

mój braciak miał brac tego 5080M comfort ale jak go dokładnie obejrzeliśmy to zmienił zdanie,ponieważ na kazdym podzespole było Made in China cena była przyzwoita bo 150tys a za orginalnego johna trzeba dać 220tys o tej samej mocy

 

:rolleyes:

Możesz konkretnie powiedzieć gdzie i na czym? Abym zwrócił uwagę przy oględzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1234    0

TAK mówią china, argentyna problem tkwi w cenie bo ni jak pasuje do jd dla konkurencji to wyzwanie jak by na to nie patrzec tj jd a oni dbają o swoją marke nie sądze zeby zeszły na psy

 

Ortografia po raz 3.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

NO NIE. NIE MÓWCIE JA JUŻ PRAWIE SIĘ ZDECYDOWAŁEM a wy że to chińszczyzna. A może ktoś ma taki ciągnik i się wypowie. pozdro


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

No ale jeżeli to prawda że na podzespołach tak jest napisane ;) to wolę jednak Zetora...

W tym tygodniu przedstawiciel ma przyjechać z JD, to wolałbym się dowiedzieć czy rzeczywiście tak jest...

To odprawię do w drzwiach....hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

ja jako przyszły posiadacz marki john deere nie chciałbym mieć tylko logo dobrej firmy ale i ciągnik, mam nadzieje że marka JD nie pozwoliła by sobie na takie buble. jak już wcześniej gdzieś na forum pisałem to marka porshe też wypuściła wersie boxter dla biedniejszych i jaki sukces odniosła. SUPER!

 

 

DO ADAMJ1234

MOŻESZ napisać dlaczego zdecydowałeś na DF AGROFARM 410 bo ja stoje przed takim porównaniem!!!!!!!


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Marek a oglądałeś ten ciągnik dokładnie? Bo ja go na żywo jeszcze nie widziałem.... Jak będziesz miał okazje to zwróć na to uwagę ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

właśnie byłem umówiony dzisiaj na oglądanie ale jak wstałem rano i zobaczyłem termometr to odechciało mi się. Dopiero onejże go jak odpuści mróz. Stoi w grawicie w lublinie tylko wersja całkiem mechaniczna, ja chciałbym lepszą skrzynie 32/16 i tak ogólnie się przymierzyć do niego jaki komfort. Miałem kupować zetora ale nie pasuje mi komfort.

 

 

A TAK WOGULE NA JAKICH CZĘŚCIACH KOLEGA WIDZIAŁ TE NIEPOKOJĄCE NAPISY.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

ja jako przyszły posiadacz marki john deere nie chciałbym mieć tylko logo dobrej firmy ale i ciągnik, mam nadzieje że marka JD nie pozwoliła by sobie na takie buble. jak już wcześniej gdzieś na forum pisałem to marka porshe też wypuściła wersie boxter dla biedniejszych i jaki sukces odniosła. SUPER!

 

 

DO ADAMJ1234

MOŻESZ napisać dlaczego zdecydowałeś na DF AGROFARM 410 bo ja stoje przed takim porównaniem!!!!!!!

 

Zdecydowało o tym kilka czynników: po pierwsze nie mieli na placu JD serii M, do którego mógłbym wsiąść i dokładnie go obejrzeć, a to trochę jak kupowanie kota w worku, tylko katalogi i broszury to nie wszystko, (np. w NH to miałem dach nad samą głową) po drugie kupiłem już jednego JD w ubiegłym roku i mimo to diler daje mi taka sama ofertę cenową jak każdemu innemu, więc uważam że nie prowadzą żadnej polityki lojalnościowej dla swoich klientów, mogli by dorzucić coś od siebie np. w dodatkowym wyposażeniu a tu nic, po trzecie chyba trochę chciałem wypróbować też inne marki a Agrofarm mi się podoba, dodatkowo za Agrofarmem przemawiało to, że go widziałem, wsiadłem, odpaliłem, mogłem dokładnie obejrzeć i porównać do innych co oglądałem (zetor, NH td5040, Lamborghini R3) wypytać o szczegóły itd. Wyposażenie Agrofarma i JD 5080M prawie takie samo, w Agrofarmie miałem dodatkowo 3 parę hydrauliki, biegi pełzające, szyberdach, oraz podnoszenie i opuszczanie Tuza oraz załączenie wałka z zewnątrz co się przydaje, odchylane błotniki, obroty na wałku 540 i 1000 oraz ECO, w JD był rewers elektrohydrauliczny ale nie ma sterowania tuzem z zewnątrz (za dopłatą 1500 Euro) wałek oroty 540 i 540Eco, szyberdach za dopłatą. Co do chińszczyzny się nie wypowiem bo jak piszę nie widziałem ciągnika, diler chciał mnie ciągać do Poznania do John Deera na obejrzenie modelu ale nie miałem za bardzo chęci i postanowiłem wziąć Agrofarma, który stoi do odbioru na placu a na JD trzeba czekać . Mam JD 6930 Comfort a to zupełnie inny ciągnik porównywalny do serii R a ta niestety o 10 000 Euro droższa, wiec nawet nie próbowałem porównywać tych ciągników i nie za bardzo było do czego się odnieść. Podobało mi się również Lamborghini to samo co Agrofarm tylko srebrny ale diler miał biedniejszą wersję na placu a na nowy to już trzeba czekać i byłby droższy od Agrofarma. To z grubsza tyle co zadecydowało, oczywiście musisz jeszcze uwzględnić jak daleko masz do dilera co ma znaczenie przy serwisie. No i koszt serwisu też przemawia za Agrofarmem. Ostatnio JD za sam dojazd do przegladu policzył mi 2,5 za km ;) jakby qr** tirem jechali bo po tyle to płaciłem za przywóz wapna. Co do tej skrzyni 32/16 to zobacz o ile jest droższa od 16/16 reverse, bo masz tam tylko jeden półbieg który nie wiele daje, więc nie wiem czy jest sens dopłacać za skrzynie może w zamian lepiej wziąć EHR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

DZIĘKI ZA WYPOWIEDŹ z tą skrzynią jest tak że w grawicie w lublinie powiedział mi 31550 euro netto ze skrzynią 16/16, hydraulika 94 litry, a w Zamościu za to samo tylko skrzynia 32/16 i hydraulika 74 litry, siedzenie pneumatyczne cena 31950euro netto. co do tej hydrauliki to nie wiem ale z rozmowy wynika że w lublinie zbierają jak najwięcej chętnych na jednakowe wyposażenie może było by taniej dla nich zamówić?

 

deutz mi też chyba się bardziej podoba ale serwis dalej 30km od JD i boję się o większą awaryjność. co sądzisz o tej awaryjności i jakie wyposażenie wziąłeś i ile dałeś za niego


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Gdzieś już pisałem ale nie pamiętam już gdzie więc jeszcze raz miałem ofertę na 5080M za 31 000 Euro netto skrzynia 16/16 power reverse z elektrohydraulicznym rewersem, Klima, obciążnik na przód 700 kg, dodatkowe światła robocze, 2 pary hydrauliki, zaczep transportowy automatyczny, siedzenie pasażera, skrzynka na narzędzia, reszta standardowa różnice Agrofarma opisałem wcześniej. To co warto wziąć to ten automatyczny zaczep i klima obowiązkowo, świateł roboczych też nigdy za wiele. Co do awaryjności to myślę że jeden i drugi powinny sprawować się bez zarzutów w końcu nowe i nie mają opinii awaryjnych, czas pokaże, i niby Agrofarm powinien mniej palić ale to też zależy od rodzaju pracy i operatora, Agrofarm skrzynia 20/20 cena 126 500 netto. Co do odległości 30 km to żadna odległość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

jeszcze jak możesz to napisz czy jest konieczne zamawianie wydajniejszej hydrauliki, ja do hydrauliki będę podłączał jakiś pług obrotowy trochę mam ciężki 4x40, rozsiewacz nawozu 1.5, i przyczepę wywrotkę, bo raczej agregatu uprawowo siewnego nie da rady 80KM. chyba że nadbudowany. i porównując JD i DF to JD można więcej obciążników założyć chyba. ziemię mam 3a, 3b.

 

jeżeli chodzi o bieg pod obciążeniem to ten jeden za mało ale jest. pozdrawiam.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

A tak właściwie jeżeli diler ma na placu ciągnik, zaliczkuje go, to ile zazwyczaj czeka za resztą kasy? Orientuje się ktoś?

Zależy to też pewnie od dilera co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

nie wiem dokładnie ale chyba chodzi o to że ma mechaniczny wtrysk a nie jak w serii np R, jest CR


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

jeszcze jak możesz to napisz czy jest konieczne zamawianie wydajniejszej hydrauliki, ja do hydrauliki będę podłączał jakiś pług obrotowy trochę mam ciężki 4x40, rozsiewacz nawozu 1.5, i przyczepę wywrotkę, bo raczej agregatu uprawowo siewnego nie da rady 80KM. chyba że nadbudowany. i porównując JD i DF to JD można więcej obciążników założyć chyba. ziemię mam 3a, 3b.

 

jeżeli chodzi o bieg pod obciążeniem to ten jeden za mało ale jest. pozdrawiam.

 

Co do hydrauliki to Agrofarm ma 56l a JD 74l lub 94l nie wiem jak jest ze zwiększeniem hydrauliki w Agrofarmie i ile to kosztuje. Co do udźwigu to JD ma chyba 3600 a Agrofarm 4100 tyle w papierach a jak praktyce to pytaj tych co już pracują takimi ciągnikami, mój stoi jeszcze u dilera więc tu nic mi nie wiadomo czas pokaże.

 

Pestus123 jak masz zaliczkowany ciągnik to raczej diler czeka na kasę możesz co najwyżej dostać dokumenty by ciągnik zarejestrować i ubezpieczyć, wątpię by ktoś dał ci maszynę a potem szukaj wiatru w polu i kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

tylko że ta hydraulika w 5M to jest wydatek łączny do hamulców, sprzęgła, wspomagania i wyjść zewnętrznych. \W DF jest podany wydatek tylko pompy do wyjść zewnętrznych. W JD jest tylko jedna pompa, a to spora wada, ale miało być tanio i jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wie ktoś kiedy Agrofarm Profi Line wchodzi do sprzedaży w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj