Zaloguj się, aby obserwować  
pientas1

jaka moc spawarki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pientas1    0

jaka moc spawarki wystarczy mi dla potrzeb domowego użytku, tzn. np. do pospawania płotu kilku rurek czy czegoś podobnego, żadnych cieżkich maszyn albo czegoś bardzo grubego nie zamierzam spawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szotko    0

I znów wszystko zależy od tego jaką kwotą dysponujesz.... Kolega wyżej napisał że 300A wystarczy.... To oczywiści prawda.... Sam taka kupiłem i jestem bardzo zadowolony, a przecież czasami spawało się naprawdę grube blachy... Osobiście posiadam spawarkę transformatorową... Kupiłem ją za jakieś 300-400 zł. Cena atrakcyjna... jest tam przełącznika 230-400V. Jeśli ma być używana przy większym prądzie to zalecane jest zasilanie wyższym napięciem bo mogą ci wyskoczyć kable ze ściany przy zasilaniu 230V (byłem świadkiem takiej sytuacji). Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest spawarka inwerterowa... Jest o połowę mniejsza i wystarczy ją zasilić 230V ale przy okazji jest dużo droższa od tradycyjnej... Jeśli ma to być jakaś spawarka "mobilna" to polecałbym właśnie inwerterową... Bo sądzę że spawarki z osłonami gazowymi nie potrzebujesz do użytku domowego... Niżej zamieszczam linki o co mniej więcej mi chodziło:

 

- transformatorowa(dokładnie taka posiadam) - http://allegro.pl/item664661657_spawarka_t...ncja_f_vat.html

-inwerterowa - http://allegro.pl/item649237341_welder_fan...wa_fv_pajm.html

-inwerterowa + tig(fajny dodatek - tylko że te cholerne butle) - http://allegro.pl/item663745599_spawarka_i...ora_now_fv.html

 

Mam nadzieje ze pomogłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Ja właśnie myślę nad zakupem inwertorowej ze względu na przenośność oraz to że 1fazową transformatorówkę (wątpie aby miała ponad 140amper) już mam a dwufazową mam u znajomego. Poza tym tlen do cięcia ma inny znajomy. A i migomat wiem gdzie jest.

Widziałem jak dospawywali fragmenty łyżki do fadromy właśnie inwertorową i byłem pod wrażeniem co takie maleństwo potrafi. Transformatorówka jednak to dobra podstawa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szotko    0

Kolego Przemcioo nie zgodzę się z Tobą... Spawarka którą pokazałeś też ma dodatkowy wiatrak który chłodzi urządzenie... Jeśli wiatrak jest sprawny to nie będzie problemu... Pza tym pokazałeś spawarkę używaną... generalnie wolałbym kupić gorszą spawarkę ale nową bo nie martwiłbym się o stan izolacji... I uniwersalne stwierdzenie: Jak o coś dbasz to nie masz problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

koledzy te 300A to do domowego użytku aż za dużo bo najczęściej pewnie będzie spawał elektrodą 3,2 lub 4 mm a te mają dużo mniejszy prąd spawania. Jeśli używana to dobra transformatorówka posłuży naprawdę długo jednak w niej spawa jest inny niż inwertorową czy spawarką z mostkiem na wyjściu. kolego @pientas1 podaj kwotę do jaką chcesz wydać i czy jesteś za nową ale słabszą czy z pewnego źródła używką lub może znasz kogoś kto robi spawarki bo widziałem nie jedną samoróbkę i jak jest dobrze wykonana to nie jedna kupna nie ma startu z takimi. Sam posiadam samoróbkę do tego mostek prostowniczy i spawanie pięknie idzie. Dodam że przy 1 fazowej bardziej obciążasz sieć w domu i masz większy pobór mocy nić przy 2 faz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemcioo    0

Ale wiem na pewno że ta spawarka bedzie smigala i nie bd sie wylanczac. Dla mnie spawarka za 200-300 zł to mozna kupic i ja postawic jaka na pokaz. Ja osobiscie kupilem spawarke uzywana waga okolo 35 kg do tego kable dlugosc okolo 6 m i ta spawarke udalo mi sie ja wyrawac za 200 zł ( sprzedajac na zlom wlasciciel by wziol wiecej pieniedzy) A wracajac do tematu ja wole stara spawarke i wiem że bedzie mi slużyła a nie tak jak jakas nowa sklepowka ktore bedzie sie przegrzewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

kolego @Przemcioo zgodzę się z Tobą bo i starsze spawarki miały odpowiednie uzwojenia itd owszem nowe mają system anty przyklejeniowy itp ale mają też termiki a do strych można założyć mostek i owy system i spawarka wtedy jest nie do zdarcia a zarazem pięknie spawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

ja posiadam odkąd pamiętam (kupił ją mój ojciec) spawarkę tzw. wirowa i jest nie do zdarcia. spawa ponad 10lat bez awarii a była kupowana jako używana z jakiegoś zakładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wirowe to mocne spawarki ale cholernie głośne, na chwilę obecną częściej można znaleźć na złomie niż w użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

wirowe to dobre spawarki ale mają jedną wielką wade: ciągną 7 Kw bez względu na to czy sie spawa czy nie.

 

Tak na własne potrzeby to 300A z górką wystarczy

300A nigdy nie wykorzystasz przy "domowym użytku". u nas spawa sie bardzo dużo różnego materiału transformatorówką BESTER SPB-315 (5-400A) i mało kiedy przekracza sie pierwszy zakres (5-210A).


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jestem ciekaw czy polecający zakup spawarki 300A mają pojęcie o spawaniu czy ich posty są na zasadzie A Tata Marcina Powiedział za spawarką jest tak że przeciętnie na 1mm elektrody potrzeba 40A, do domu polecam inwertora to wspaniały poręczny sprzęt i wystarczy 230V sam posiadam taką i podstawową elektrodą którą używam to 3,25-4 mm zasadowe .To moja spawarka .

ce80604ed6ee42c2m.jpg ced5eaa30254a175m.jpg .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pientas1    0

Na spawarkę planuje wydać mniej więcej 600 zł, no może jeszcze ewentualnie kilka dych dołożę, wydaje mi się że coś znajdę za tą cenę. Dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

jeśli migomat to szukaj takiego bez butli na drut samo osłonowy,koleś w swoim migu stosuje taki drut a to duże ułatwienie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
Jestem ciekaw czy polecający zakup spawarki 300A mają pojęcie o spawaniu czy ich posty są na zasadzie A Tata Marcina Powiedział za spawarką jest tak że przeciętnie na 1mm elektrody potrzeba 40A, do domu polecam inwertora to wspaniały poręczny sprzęt i wystarczy 230V sam posiadam taką i podstawową elektrodą którą używam to 3,25-4 mm zasadowe .To moja spawarka .

ce80604ed6ee42c2m.jpg ced5eaa30254a175m.jpg .

Tak się składa że posiadam spawarkę 300A i parę razy te 300A się przydało bo używam jej także do cięcia i wypalania otworów i zdarza mi się używać 5mm w grubej otulinie, poza tym wiem jak te transformatorki na 230v się spawają ( 2 elektrody i pół godziny przerwy, żeby spawarka ostygła)

Ps. @S-Piotr mógłbyś wyjaśnić dlaczego u Ciebie podstawowa elektroda to zasadówka, wiem że dobrze się nimi spawa ale kosztują sporo więcej, a do zwykłych konstrukcji stalowych w zupełności wystarcza rutylowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja mam spawarkę transformatorową 200 A-waży jedyne 110 kg :D-ciąłem nią swego czasu szyny kolejowe-najczęściej używam elektrod 4 mm rutylowo-celulozowych-a ostatnimi czasy nawet sobie za jej pomocą całą platformę do bel dosyć sporawą od podstaw ulepiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Moim zdani8em spawarka iniektorowa to wspaniały sprzęt , wyprzedza transformatorowe, o cały wiek , ale do czego w gospodarstwie potrzebna ci elektroda 4 , przecież czołgu nie spawasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Ostatnio kupiłem dwie paczki EB 150 3,25 po 30zł,a spoina położona zasadową jest o wiele wytrzymalsza i zawsze takimi spawałem. Elektrody EB-150

Grubootulona elektroda do spawania konstrukcji ze stali o podwyższonej wytrzymałości (Rp0,2 420 N/mm2) narażo­nych na duże obciążenia statyczne i dynamiczne (konstrukcje okrętowe, tabor komunikacyjny, maszyny budowlane itp.); umożliwia wykonywanie spoin pachwinowych w pozycji piono­wej z góry na dół.

Prąd spawania i biegunowość: stały (+ na elektrodzie).

Tą spawareczką napawuje lemiesze elektrodą Elektrody EN-600B fi-4,0

Grubootulona elektroda do regeneracji zużytych części ma­szyn o wymaganej twardości napawanej powierzchni w stanie surowym minimum 50 HRC

Prąd spawania i biegunowość: stały (+ na elek­trodzie). Twardość napoiny: (5CH55) HRC. Otulina zasadowa. A do cięcia i wypalania mam gazy.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

ja osobiście posiadam trzy spawarki pierwsza to transformator 350a poszła w odstawkę bo ma za cienkie kable które podczas większego spawania bardzo się grzały . druga to bester400a bodajże prostownik głównie używana do spawania grubych elementów i migomat 220a używany do spawania podręcznego i cienkich blach a korci mnie żeby kupić sobie inwektorową tak około 200a bo czasami trzeba coś pospować co się nieda wnieść do warsztatu to mnie szlak trafia jak mam targać te spawarki a wyspawa się pół elektrody a często bywa że dostępność 380v jest ograniczona

moim zdaniem jak do spawania dorywczego to najlepszym rozwiązaniem będzie spawarka inwektorowa łatwa w przenoszeniu mało miejsca zajmuje a możliwość stosowania dość grubych elektrod . ja osobiście jak bym kupował pierwszą spawarkę to była by inwektorowa . a jak brat mój kupował to go też go namówiłem na inwektorową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrzak232    0

Ja na domowy użytek, to wielkiej mocy nie trzeba. Sam mam spawarkę 200A barracudy i zasadniczo nie narzekam. Wiadomo, że nie jest to maszyna do ciężkich robót, ale na drobne sprawy wystarcza. Nie ma co wydawać dużych pieniędzy. Powiem ci szczerze, że jeżeli nie jesteś wprawionym spawaczem to nie zauważysz różnicy czy będziesz spawał spawarką za 500 zł czy 1500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

I tu się mylisz dzisiaj u kolegi spawałem inwertorem 200A i mocy miał tyle że na ustawieniu na maxa to nie pociągnęła elektrody Fi 4mm a na 3,25 potrzebuje 150-170A ,mój markowy IMS 160A spokojnie spawa na 150A Fi 4mm (oczywiście elektrody EB).Tak więc cena robi dużą różnicę tanie mięso to psy jedzą.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Średnio ustawienie amperażu do elektrody przelicza się 30-40 x średnica elektrody. Te wartości wahają się w zależności od rodzaju elektrody i firmy. Spawałem 200A barakudą, snake-iem, castolinem i mam z przypadku dedrę 200A. Jeśli nie masz zbyt dużego spadku napięcia na sieci spokojnie spawasz czwórką elektrodą. Pół paczki na raz nie wyspawasz, ale nie ma z tym problemu. Faktem jest że taka elektroda dla tego sprzętu jedynie sporadycznie. Do 3,2 według mnie i na tym koniec. Czwórka do mocniejszej spawarki.

Między markowym a tańszym sprzętem największa różnica będzie prawdopodobnie na nominalnych parametrach.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj