Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kabus55

Limousine

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kabus55    54

Wydaje mi się że jest to raczej trudne ale nie zaszkodzi zapytać. Jak poznać czy cielak(byczek) który jest cały czarny z prześwitami brązu to mieszanka z limousine czy może jakiś zwykły cielak który urodził się czarny? Pytam ponieważ kilka miesięcy temu kupiłem właśnie takiego byczka zapłaciłem jak za MM, a teraz po jego wyglądzie wydaje mi się że byczek nie ma w sobie nawet kilku % limousine, a może 50% limousine takie właśnie są w każdym razie 50% simmental od mojej krowy który jest od niego starszy o miesiąc, pomimo przebytej choroby wygląda sporo lepiej.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość wolf19   
Gość wolf19

Mi się wydaje, że to zwykły mieszaniec, ale moge się mylić..

mikic360    16

Na piemontez to mi nie wygląda. Pewnie zwykła krasula zapłodniona jakimś słabym mieszańcem Lm

Przemo    0

a mnie sie wydaje że to może być Jersey. Kiedyś rozmawiałem z jednym rolnikiem w sprawie cielaków i mi powiedział że on zaciela Jersey-em bo są małe cielaki i łatwe porody. I własnie te 50 % Jerseya bardzo często wychodzą takie czarne można kogoś oszukać że to LM

ursuss    12

To jest zwykła ,,krasula'' miałem kiedyś taką krowę całą czarną i nawet po hf byku miała takie cielęta bardzo podobne do tego ...

dwojtek01    13

No cóż, nie chcę robić koledze nadziej ale po wyglądzie to na pewno zwykły mieszaniec . Trochę dobrej paszy i 60% wybicia można uzyskać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować