Zaloguj się, aby obserwować  
rafal

Białoruska jumz?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal    7

Z jakimi maszynami może pracować białoruśka?

Ile ma koni mechanicznych?

Czy uciągnie 4 skiby zagonowe?

Jaką ma prędkość maksymalną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ja mam. u mnie pracuje z plugiem 3 skibowym na lekkich glebach a na ciezkich to 2 skiby 30 cm predkosc max to okolo 30 km/ha moja ma namocjniejszy 62km zalezy jaki masz rocznik


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

to bedzie miala 62km


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil555    2

to jest belarus 611 jumz 6m 80km 4500cm3chyba że to jest inny ale jak masz fotke to wrzuć do galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

jak ma 80km to powinien uciągnąć pług 3*35

u nas jeden gościu na ten 80km i ciągnie nim pług trzy skibowy fortschritta :):):)


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

u mnie jeden kiedyś miał taki wynalazek :) Szybko sprzedał. Lepiej mu było robić MTZ82.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
u mnie jeden kiedyś miał taki wynalazek :) Szybko sprzedał. Lepiej mu było robić MTZ82.

u mnie we wsi taki jest a nawet 2 i u jednego gosacia stoi rozebrany a drugi jeżdzi i robi na ok 70 ha razem z belarusem


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ja mam takiego jumza orze w tym roku +/- 20ha i troche jako koparka :)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

100 km ??? cos mi sie wierzyc niechce a jaki nim pług ciaga ???

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
moj wujek ma z 85' r. i twierdzi ze moc silnika to 100km

Ale czy te twierdzenie poparte jest jakimś dowodem? ;) 100KM z wolnossącej czwórki to rzecz nieprawdopodobna w 1985r, no chyba że ma turbosprężarke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

jezeli jest to koparka to napewno nie ma 65 ( bo teraz gadamy o tej wersji), chyba ze rolnicza.....

Mozliwe ze to jest nie prawda,szczerze mowiac to tez sie zdziwilem

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

czemu muwisz ze napewno nie ma 65km?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

koparki i wersje rolnicze mają te same silniki( wiem bo mam wersję rolniczą a znajomy koparkę ). takie same siedzą też w DT-75. jeżeli chodzi o liczbę koni to na tabliczce znamionowej silnika jest to napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

wstaw zdjecia swojej maszyny @piotrkrk25


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

No to popatrzcie na allegro ( nie wiem czy teraz akurat sa ale czasami sie zdarzaja), wersje koparki maja cos kolo 80KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

tam ,są ale osprzety montowane na ciagnikach MTZ 82


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3
Witam Może ktoś wie jak poprawić wspomaganie i promień skrętu w jumzie typu 6 m z 1977 roku?

Ja wiem :rolleyes: Należy przedłużyć wąs(to ta część układu kierowniczego do którego są przymocowane drążki, należy go przedłużyć o 7,5cm a wtedy jest sprzęcik jest SUPER skrętny)

Mój tata kupił Białoruś Jumz 6am(seryjny Ciągnik rolniczy) jak był nowy-26 lat temu :rolleyes: A potem kupił taki drugi tylko koparke i przerobił ją na ciągnik. sprzęty mocne... w zeszłym roku sprzedaliśmy wujowi jedną za 6tys zł a druga została http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image16763.html ale tylko stoi bo wyręczył ją Farmer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

też nad tym myślałem, jednak jestem w trakcie kompletowania części i będę wstawiał orbitrol, a jeśli chodzi o promień skrętu to szybciej będzie podciąć ograniczniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enol    0

Jumzy mają nawet niezłe silniki, słabiej z wiecznie lejącą sie hydrauliką (sąsiad kiedyś śmiał sie z ojca ze mogłby wykompac sie w oleju ktory wlał do hydrauliki :] ) orginalnie mają tez slaby promień skrętu i wieczne luzy w układzie kierowniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj