rafal

Jakie polskie gospodarstwo ma największą powierzchnie rolną (ha)?

Polecane posty

rafal    7

Proponuje rozpocząć nowy temat na temat jakie jest największe gospodarstwo?

-ile ma powieszchni w ha?

Ps. ja słyszałem o gospodarstwie romanowskich oni mają podobno 12000ha czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Po co odrazu taki temat zakładac?Trzeba było sie w komentarzach spytac to bysmy Ci odpowiedzieli,własciwie tu nie ma co odpowiedac bo to co napisaleś to prawda,najwieksze gospodarstwo-12000 ha :wacko:


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Tak dobrze słyszałeś. A co do tytułu tematu to piszę się "powierzchnię" Nie to żebym się czepiał, ale mnie to razi w oczy.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaher    0

Ale mowicie o prywatnym gospodarstwie, czy takze o spoldzielniach itp. ? Bo jesli spoldzielnie tez to ja podam od siebie Agrofirme Witkowo, ktora ma dokladnie 13.283ha. Nie jestem pewien ale Farmutil ma chyba jeszcze wiecej :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

ma ok.16000 ha


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

W jednym pośćie ktoś pisał że jest nawet 48tys.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

Nie wiadomo czy nazywać to gospodarstwem rolnym?? moim zdanie to przedsiebiorstwo, własciciel pewnie nawet nie zarzadza tym tylko dbał o zatuszowywanie "toxycznych" spraw swoimi wejsciami w rzadzie, a gospodarstwami zarzadzał jakis kierownik czy cos. Co innego Romanowski sam reportaż przedstawia ich miłosc do ziemi widac że chłopy tak jakos swojo wygladaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

mi tez wystarcza moje 45 ha

  • Like 1

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

z całym szacunkiem ale mi się żygać chce gdy słyszę o latyfundiach :angry: niektórzy flaki sobie wypruwają aby zgromadzi przyanjmnie te pare hektarów :lol: a oni mają po 12000ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Dwa tygodnie temu było w Tygodniu że największa doplata obszarowa dla jednego urzytkownika gruntów ma wynieść 6 milionw złotych(aż mnie znóg powaliło). Było o problemie latyfiundi w Polsce i 6% ubiegających się o dopłaty zbiera aż 40% puli pieniężnej. Od 2008 roku agencja będzie mogła podawać do publicznej wiadomości kto ile dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

panowie to pewnie was zdenerwuje ale oni maja juz wiecej ha z tego co slyszalem.to juz nie jest 12000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak maja glowe (byle to byly uczciwe interesy) do interesow, to czemu im zabraniac, nie badzmy zawistni, niech kazdy sie cieszy z tego co ma, nawet jesli jest to pare hektarow, to przynajmniej wlasne pare hektarow, a to robi roznice :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

brzozak2 często czytają gazety rolnicze natykam się na tematy ,,głód ziemi w Polsce" i to głuwnie przez nich jest taka sytuacja oni kupując ziemię na przetargach tylko podbijają cenę aby gospodarstwa rodzine niemogły jeje kupić, państwo przez takich gości tylko traci i to dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
Dwa tygodnie temu było w Tygodniu że największa doplata obszarowa dla jednego urzytkownika gruntów ma wynieść 6 milionw złotych(aż mnie znóg powaliło). Było o problemie latyfiundi w Polsce i 6% ubiegających się o dopłaty zbiera aż 40% puli pieniężnej. Od 2008 roku agencja będzie mogła podawać do publicznej wiadomości kto ile dostaje.

 

 

kurcze to mnie zaszokowało!!! ale 6mln? to musi miec 12 000 000 hektarów!! i jeszcze te 6% na 40%... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

mnie to az tak nie boli bo wiele z tej ziemi wczesniej lezalo odlogiem a teraz chociaz jest pozadnie uprawiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

pavel nie zadużo tych zer???? :lol:

 

halun20 może masz trochę racji lepiej żeby ziemia była uprawiana a jeżeli była nie użytkiem

na szczęście te ziemie należą do polaków a nie do cudzoziemców!!!!!!!!!!!!

Edytowano przez tomek
a 3-go post'a się nie da?!?! i ta ortografia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5    0

ja mieszkam niedaleko Romanowskich i brałem od nich mc to słyszałęm ze już na Litwie ziemie kupują a w polsce mają sporo

i tak wszystkich plonów niemogą pozbierać bo się niewyrabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz16    0

Ja oglądałem film o Romanowskich. Było w nim coś wspominan, że maja coś kupić na Litwie i Białorusi.

6% ubiegających się o dopłaty 40% puli pieniężnej...:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
zapomnieliści o księżach :lol:

Kuzyn ostatnio wydzierżawił od jakiegoś księdza 65ha... Za 1/2 tony pszenicy za ha...


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54
kurcze to mnie zaszokowało!!! ale 6mln? to musi miec 12 000 000 hektarów!! i jeszcze te 6% na 40%... :lol:

 

 

wydaje mi sie że 12 tyś ha a nie 12 mln:D pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj