mario_08

Jaką wybrać nową ładowarkę teleskopową?

Polecane posty

Manita    1

a wiecie coś może o ładowarkach DIECI? Jak z ich awaryjnością i częściami oraz komfortem pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Czemu pod uwagę nie bierzecie claas i deutz to napewno lepsze ładowarki niż jakieś zabawki.

Jak dla mnie class odpada - strasznie ciepłolubne - poniżej zera nie odpali za bogi - a serwis na gwarancji twierdzi że ten typ tak ma. Co do deutza - to po co się wypowiadać na temat nazwy - skoro jest to merlo ... - a co do bobcata - to ma jedną wade - w sumie to nie wada bobcata ale raczej perkinsa - bo jak można nazwać wbudowywanie pompki zasilającej w obudowę filtra i kasowanie za nią prawie 2k, na całe szczęście angole opatentowali naprawę za kilkadziesiąt zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Deutz to jest JLG a nie Merlo ;)

 

Stary Bobcat ma więcej wad niż jedną, ale za to nowe modele są znacznie bliższe ideału :)

 

Jak kupujesz pompkę do Bobcata to może i płacisz niecałe 2k, a jak taką samą do perkinsa to koszt niecałych 900zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Deutz to jest JLG a nie Merlo ;)

 

Stary Bobcat ma więcej wad niż jedną, ale za to nowe modele są znacznie bliższe ideału :)

 

Jak kupujesz pompkę do Bobcata to może i płacisz niecałe 2k, a jak taką samą do perkinsa to koszt niecałych 900zł ;)

Ja mam nowszego - nie pęka mocowanie wieży :) a pompkę kupiłem od poloneza :) za 50 zł :P bo ta w filtrze nie tłumi przepływu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

No dobra starszy 2007 i od nowości u nas zrobiła 3800 mth stąd opinia :) swoją droga nie wiedziałem że już sprzedają nową serie :)

Edytowano przez szarywilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Kupował ktos ostatnio nowa ładowarkę teleskopowa? 

Co byscie doradzili do 290tys

Chodzi mi o standardowa o wysiegu 7m 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid2212    0
Dnia 5.10.2019 o 13:30, zetorr6441 napisał:

Kupował ktos ostatnio nowa ładowarkę teleskopowa? 

Co byscie doradzili do 290tys

Chodzi mi o standardowa o wysiegu 7m 

ja będę właśnie kupował nową,albo jcb albo manitou. . . modele jcb 531-70 albo manitou 733-115

lecz mało wiemy jak z awaryjnością. . ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja zamówiłem jednak jcb, mam manitou z 2009 kupiona używana i caly czas cos także mam nadzieję ze ta będzie lepsza, kilku znajomych ma to sobie chwalą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Może ktos zna aktualne ceny JCB, Merlo Manito, New hollanda/CASE - kto dla nich produkuje ? 

Ma to byc typowo rolnicza czyli 7m 3-3,5t udzwigu mam teraz merlo i jestem zadowolony :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@bialy2005 Nad jakimi modelami się rozglądasz? Orientowałeś się jak cenowo wychodzą? mam dylemat czy ciągnik z ładowaczem czy jednak ładowarka. Tylko pytanie jak ładowarka będzie sobie radzić w transporcie z kilkunastoma tonami na haku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Radzi sobie kazda ja mam merlo na hydro i ciągam przyczepy ze sloma jedynie problem jest ze zeby przelaczyc z polowych na szosowe to trzeba stanac. Nowe merlo maja juz skrzynie variotronik ale to w tych wypasionych modelach i chyba opcja. wybieram miedzy manitou 733, merlo 35.7, jcb 532, bobcat/MF 3870. Jak narazie merlo najtansze pozniej MF, manitou, jcb


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@bialy2005 Jakieś wyposażenie dobierałeś czy standardowa? Myślałem że merlo będzie najdroższa. Niby przedstawiciele twierdzą że hydrostat w merlo bez problemu poradzi sobie w transporcie na większe odległości ale sam już nie wiem. Dużo wołają za nią? Jak jest różnica cenowa pomiędzy merlo a manitou? manitou na zwykłej skrzyni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj