Jasiupila

Ciągnik 150 KM z bezstopniową skrzynią

Polecane posty

maniek10141    2

Hej jestem bardzo ciekawy tym tematem, spowodu zakupu ciagnika hetnie odnowił bym ten temat chodzi mi o opinie urzytkowników z doswiadczeniem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

Nie mogę uwierzyć w to iż koleś który ma 300 ha,400 sztuk bydła wypisuje takie rzeczy na temat Fendta...

Gówno prawda Fendt bije pod każdym wzdględem inne marki,jedynie JD może z nim konkurować. Przykładem na to jest mała awaryjność,najwyżeszj jakości wykończenie,bogate wyposażenie no i oczywiście słynne Vario to właśnie sprawia że maszyny z Marktobedorf są najlepsze.

 

Do pobliskiego gospodarza który pierwszy w okolicy kupił Fendta z Vario przyjechali z jakieś spółki ludzie,posiadacze NH,MC i JD i nie umieli się nadziwić oglądając Fendt'a mówiąc : ''A jak wy to macie ładnie tutaj cicho w tej kabinie,lepiej wyizolowane,lepsze plastiki,grubsze cięgna,oś.wszystko lepiej dopracowane'' Najlepsze było jak zobaczyli ciężki Agregat uprawo-siewny KV Accord 4 metry i powiedzieli że w ich NH 200 km to połamali cięgna i problemy są z podnoszeniem,a tutaj nic.

 

A co do starych Fendt'ów to też taka rewelka nie jest - u mojego pracodawcy jest 612 i 614 lsa i też awarie były z pompą(podnośniekiem) i elektroniką...


  •  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Znajomi z Fendów przechodzą na Case bo mają już dość awarii nowych 9xx a pracuje na ponad 4 tys ha.Stare 800 ładnie dość chodzą ale co chwile jakiegoś na lawecie pod Poznań wiozą z pola.

A 936 w ciągu 3 lat była odważona 33 razy na serwis. Sam już zna drogę pod Poznań.

W ciągu 4 ostatnich lat kupili 2 nowe Steingery i jednego Magnuma i Pumę i te prawie 24 h chodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Nie mogę uwierzyć w to iż koleś który ma 300 ha,400 sztuk bydła wypisuje takie rzeczy na temat Fendta...

Gówno prawda Fendt bije pod każdym wzdględem inne marki,jedynie JD może z nim konkurować. Przykładem na to jest mała awaryjność,najwyżeszj jakości wykończenie,bogate wyposażenie no i oczywiście słynne Vario to właśnie sprawia że maszyny z Marktobedorf są najlepsze.

 

Do pobliskiego gospodarza który pierwszy w okolicy kupił Fendta z Vario przyjechali z jakieś spółki ludzie,posiadacze NH,MC i JD i nie umieli się nadziwić oglądając Fendt'a mówiąc : ''A jak wy to macie ładnie tutaj cicho w tej kabinie,lepiej wyizolowane,lepsze plastiki,grubsze cięgna,oś.wszystko lepiej dopracowane'' Najlepsze było jak zobaczyli ciężki Agregat uprawo-siewny KV Accord 4 metry i powiedzieli że w ich NH 200 km to połamali cięgna i problemy są z podnoszeniem,a tutaj nic.

 

A co do starych Fendt'ów to też taka rewelka nie jest - u mojego pracodawcy jest 612 i 614 lsa i też awarie były z pompą(podnośniekiem) i elektroniką...


  •  

 

A nie klękali i nie modlili się do tego Fendta?

Osobiście nie mam nic do tej marki, ale znam przypadek 936 (fakt z początku produkcji), że psuje się nawet w lekkim transporcie. Inny przypadek: kolega ma 936 i nie narzeka, a trochę nim robi. U mnie ciężki agregat uprawowo siewny kverneland awaryjnie nosił i ciągał NH T6050RC. Nic się nie urwało. NH T7050 ciąga i nosi już sporo i też się nic nie urwało, a czasami pszenicy w pace było 800 kilo. Nie żebym wielbił NH, bo też ma swoje wady, ale totalny złom to to nie jest. Za to kv to tak.

Wracając do tematu. Nie jestem miłośnikiem bezstopniowej skrzyni, ale jeżeli ma być koniecznie, to wg mnie Fendt, Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSlask    77

Napisałeś że ''agregat nosił awaryjnie NH a po chwili że nic się nie urwało? Czyżbyś pogubił się w kłamstwach? A może to zwyczajna pomyłka lub jak źle interpretuję?

 

ps : ''Za to KV to tak'' Więc co według Ciebie jest lepsze? Unia?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

automaty w Case sięgają historią do czasów równych Fendowi więc też swoją praktykę mają. Moim zdaniem każdy ciągnik jest dobry z tym że jeden mniej drugi bardziej awaryjny a i w fabryce mogą coś źle złożyć albo słabszy materiał z gorszej partii i ten 1 na 100 będzie narzekał na maszynę gdzie inni zachwalają. I przy dzisiejszych systemach zarządzania jakością zdarzają się buble które wychodzą z czasem i wtedy przychodzi serwis który pokazuje jakość danej firmy, a porządna firma to i po gwarancji przyzna się do popełnionego błędu i go wyeliminuje za darmo. Na dzień dzisiejszy to chyba maxxum cvx który będzie od 2014 roku w sprzedaży ma oferować najcichszą kabinę w swojej klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

Ja mam w swoim Maxxumie MC nową kabinę taką jak w Maxxumie CVX, i fakt cicho jest, od razu słychać jak mam np. niedomknięte drzwi.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

@AgroSlask, tłumaczę: awaryjnie, czyli w zastępstwie ciągnika 200km, który wykonywał inną pracę.

kverneland złom na złomy, szczególnie kombinacje uprawowo siewne, ale to nie jest wątek o tych maszynach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mifalek10    2

Witam.

Chciałbym odnowić temat. Planuję kupić ciągnik 160 km z bezstopniową skrzynią biegów i prosiłbym użytkowników takich maszyn o wyrażenie swojej opinii na temat tego sprzętu, jak i serwisu, na co zwrócić szczególna uwagę, stosunku cen do wyposażenia, komfortu.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13
Napisano (edytowany)

Nowy czy używany. Kupno używanego to bardzo duże ryzyko gdyż skrzynie są dość drogie w naprawie. Sam jestem użytkownikiem claasa ariona cmatic na skrzyni eq200 i jak masz pytania możesz pisać na pw.

Edytowano przez Tetsuya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam chciałem zapytać jaki ciągnik wybrać  150 - 160 km nowy  jaką markę proponujecie z jaka skrzynia jakie wyposażenie  myśle case puma new holland john deere i n ie wiem może waltra ciagnik jako główny w gospodarstwie plus transport zbóż  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj