pawel131

pługi kverneland

Polecane posty

pawel131    0

jaki pług jest lepszy? Starszy z kwadratową ramą, czy nowy, nieużywany? Jest jakaś różnica w orce. Mam zamiar kupić 4 skibowy ab100 i się zastanawiam jaki jest lepszy. Będzie pracował z mf 3080.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

ja mam nowego Kvernelanda AB100 i bardzo dobrze sie sprawuje ale nie widze roznicy miedzy AB100 a staryszm modelem po za tym ze ten starszy nie ma regulacji szerokosci orki. AB100 ma 1m odleglosci medzy korpusami wiec dobrze sie sprawuje w wysokim sciernisku itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja za tydzien odbieram swojego AB 100, 4 skibowca. Powiem ci ze jakoscia orki to tylko Overuma polecam.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Overumy są zapewne droższe, ten AB 100 to bardzo dobry wybór


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0
Ja za tydzien odbieram swojego AB 100, 4 skibowca. Powiem ci ze jakoscia orki to tylko Overuma polecam.

 

A ile dałeś za ten pług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

NAJTANSZY ZACHODNI TO KUHN ale jezeli kupisz unie tez bedziesz zadowolony tym bardziej ze teraz wzoruja sie na kwernelandzie


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja płace na dzis dzien symboliczna sume bo 24 tys, cena zarezerwowana z grudnia 2008, z tego co sie orientowalem to na dzis dzien Contractus chce 28500 do oddania, a cena katalogowa to 32 tys.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

w mojej okolicy sa dwa takie pługi za 28000. A gdyby sprowadził sobie ze skandynawii to by taniej wyszło?

 

NAJTANSZY ZACHODNI TO KUHN

 

a kuhn ma jakieś pługi zagonowe?

 

jezeli kupisz unie tez bedziesz zadowolony tym bardziej ze teraz wzoruja sie na kwernelandzie

 

to lepiej kupić unie czy kvernelanda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja mialem na PROW zlozona oferten na Unie TUR R 120, 4x40, i powiem Ci ze zrezygnowalem z owijarki na rzecz pluga. Jednak duza roznica w orce i wygladzie pola.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

no dokladnie. super orka wyglada po kvernelandzie no i bardzo leciutko idzie ten plug. tylko troche mnie denerwuje ustawianie szerokosci orki. najlepiej brac z hydrauliczna regulacja bo ja mam zwykla srube rzymska i ciezko sie ustawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wiesz ile chcieli z zalozona hydraulika w nim, do tej ceny dolozyc trzeba 4 tysie. Ja koluje oryginalny silownik ze skandynawii za 300 zl z przewodami. Glowie chodzi o ustawianie orki, pierwsza skiba moze byc i na srubie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

pierwszej skiby w ogole nie ruszam no chyba ze nie chce dorzucic to raz przekrece i git no ale z ta szerokoscia orki to masakra i tez myslalem nad silownikiem, nie daleko mnie ma gosc sklep z oryginalnymi czesciami do plugow, agregatow uprawowych i scierniskowych i maszyn zielonkarskich wszystkich marek i mial wlasnie ten silownik, uzywany ale dosc drogo bo chyba 600 zl chcial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

a mój mf da sobie rade na ziemiach 3, 4 klasy na górzystych terenach i na maksymalnej szerokości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
pierwszej skiby w ogole nie ruszam no chyba ze nie chce dorzucic to raz przekrece i git no ale z ta szerokoscia orki to masakra i tez myslalem nad silownikiem, nie daleko mnie ma gosc sklep z oryginalnymi czesciami do plugow, agregatow uprawowych i scierniskowych i maszyn zielonkarskich wszystkich marek i mial wlasnie ten silownik, uzywany ale dosc drogo bo chyba 600 zl chcial.

 

 

 

 

To koles handluje uzywkami ?? Szukam właśnie takiego siłownika, zamienników raczej bym nie stosował, ale oryginał uzywke....masz jakies namiary na tego typa? e-maila czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0
Henius91

spkojnie da rade. na rozstawie 4x40 da rade. zalezy jakie masz opony, jak w miare dobre to powinien sobie poradzic.

 

Mi chodzi czy na rozstawie 4x51 da rade. Opony z przodu mam nowe a z tyłu sa w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

@dyczkowski napisalem ze mial :D juz niestety go nie ma. sam bylem nim zainteresowany.

 

Pawel, na rozstawie maksymalnym to MF moze miec nie male problemy. no ale przeciez zawsze mozesz regulowac szerokosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

a on stawia dużo niższe opory niż pługi polskiej produkcji np. wirax? Miałem taki pług 5-skibowy i dobrze szedł, brał 1,5 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

kverneland to jeden z nielicznych plugow ktore bardzo lekko ida w polu. dla porownania unia tur idzie bardzo ciezko. ale jednak to bedzie pol metra roznicy przy maks rozstawie wiec MF moze miec problemy ale nie ma sie co zastanawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

no to się zobaczy jak pójdzie, bo raczej go kupie. W okolicy są dwa pługi za 28 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

tak jak kolega pisal kwerneland ma naj lzej orzace plugi i unia zciagnela wzor z nich do swoich i ta odkladnica nazywa sie ZX jak chcesz namiar na kierownika serwisu unii i podyskutowac z nim o rodzaju pluga to pisz na pw pozdrawiam


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popec    6
kverneland to jeden z nielicznych plugow ktore bardzo lekko ida w polu. dla porownania unia tur idzie bardzo ciezko. ale jednak to bedzie pol metra roznicy przy maks rozstawie wiec MF moze miec problemy ale nie ma sie co zastanawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj