Zaloguj się, aby obserwować  
MichalR

Jaki agregat uprawowy wybrać?

Polecane posty

MichalR    34

Potrzebuję agregat do ciągnika o mocy 120 KM do pracy na ziemiach lekkich i średnich (IV-V klasa). Ma on służyć do uprawy pod kukurydzę i wstępnej uprawy przed siewem uproszczonym (agregat bierny i siewnik polonez).


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Pod kukurydze jest zalecany agregat na bronie 5,2m (nie wiem czemu ale tak czytałem w kilku miejscach) ale do uprawy przed siewem uproszczonym to najlepszy by był talerzowy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Może by tak KOS 3.0 i jeszcze siewnik poplonów zabezpieczenie non-stop, albo Kombi 5,2 może nawet w gęsiostopkach by poszedł, tylko coś nie ma go na stronie Unii. www.uniagroup.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Kos odpada, ale zastanawiałem się nad kombi albo jakimś zagranicznym. Podobno lech z expomu jest dobry, ale mi się nie podoba, że ma bardzo mały wałek z przodu.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar teraz kupic cos takiego: http://pomltd.com.pl.pl/index.php?option=c...&Itemid=105. Widzialem go w pracy, agregat jest bardzo solidnie wykonany, przedni walek jak rowniez oba tylne sa zebate a co za tym idzie solidnie krusza bryly, zeby sa bodajze produkcji kongskilde, wiec wolno sie scieraja. Jedyny minus to ze walki sa na tulejkach slizgowych i ze czasem sekcja kultywatora "lubi" sie zapchac. Pole wyglada po nim bardzo ladnie a i cena jest konkurencyjna, jesli zestawic go np. z Kombi Unii . Ja bede bral 3,7 ale mysle ze dla Ciebie ciekawym rozwiazaniem byloby 5,1 metra.


Kto nie ryzykuje ten nie pija szampana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Wygląda interesująco ten agregat i przedni wałek też nie jest za mały, u mnie konieczny jest tak największy, bo łatwo się zapycha na lekkiej ziemi.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Agregaty zbudowane na bronie lubią sie zapychac resztkami pożniwnymi ,niezłym wyborm między cena a jakościa może byc agregat agro-factory z przednim wałem ,sam taki posiadam i jestem zadowolony.Ziemię klasy 4 uprawia na tzw stól i wydaje się być mocną konstrukcja ,cena rowniez nie powala na kolana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
Agregaty zbudowane na bronie lubią sie zapychac resztkami pożniwnymi ,niezłym wyborm między cena a jakościa może byc agregat agro-factory z przednim wałem ,sam taki posiadam i jestem zadowolony.Ziemię klasy 4 uprawia na tzw stól i wydaje się być mocną konstrukcja ,cena rowniez nie powala na kolana .

To brona u mnie odpada, bo pole po kukurydzy ma pelno tych resztek... Jakiej średnicy masz wał z przodu?


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przedni wał ma ok 30cm ,myśle że 10KM na kazde 40cm starczy ja ciągam 3,2m 80KM i jest spoko ale wiekszego bym nie kupił do tej mocy bo jest co ciągac.Placiłem za niego 5440 netto ocz.składany hydraulicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

ja ostatnio miałem pożyczony agregat kongskilde składany hydraulicznie i silver szedł jak burza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

A jaką miał szerokość? Widziałem coś takiego w madagierze przy jelonku, bardzo mi się spodobał.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

pozyczyliśmty właśnie od nich a co do szerokości nie jestem pewien ale grubo ponad 4 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jestem ciekaw ile kosztuje taki agregat używany


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franc    0

ja mam z expomu 3.30 ładnie uprawia i równo aby raz mi się zatkał środkowy przedni wałek ale wtedy było mokro i cały szedł w ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Tez robilem takim z expomu. Szedł bardzo ładnie, tylko jeden mankament, ja mam bardzo lekkie ziemie i przedni wałek lubi się zapychać, więc chciałbym jak największy.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

A jak sprawuje się Brodnica 2W? Podobno wszystkie wałki na tulejkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A czy takiemu z Expomu 3,6 podoła Zetor 7245?

Bo mój kumpel właśnie taki kupił i mnie trochę przestraszyła masa tego agregatu -990kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy sa agregaty uprawowosiewne z chydropakiem 2,5 m (ile kosztują jakieś najtańsze) i czy warto w takie coś inwestowac do starego poznaniaka 2,5m, może lepiej zainwestowac w osobny agregat z 3,6m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój znajomy ma KOSa i mówi że nigdy nie robił w polu lepszym agregatem ale kombi też jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobnik    3
Napisano (edytowany)

-- połączono --

 

Witam. Jaki agregat uprawowy polecacie pod kukurydze w miare tani i jakosciowo tez dobry? szerokosc jaka mnie interesuje to 5,2m lub 5,6m;) siejemy ok.70ha qq ;) pozdrawiam.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Z Polskich to Unia kombi lub agromasz a z zagranicznych to wiadamo lemken.horsh,kverneland itp ale różnica cen pomiędzy polskimi a zagranicznymi jest kolosalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey5425    0

A jakim agregatem lepiej zrobić pod qq : talerzówką z wałem pacera czy zwykłym zembatym z wałami strunowymi ??? sory że się pytam w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

jeżeli masz traktor z tuzem i swój siewnik to kup sobie agregat na przedni tuz najlepsza sprawa i jaka oszczednosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj