Zaloguj się, aby obserwować  
MichalR

Jaki macie sprzęt audio w swoich ciągnikach/kombajnach?

Polecane posty

and    1

Ten rym był zapisany z pełną premedytacją :rolleyes:


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Valtrze jest radio Blaupunkta Vancouver z dwa głośniki i pilotem, w John Deere`e też Blaupunkta ale już bez pilota. Jakość jest bardzo dobra, niezależnie czy to w kombajnie czy w ciągniku. Duży plus jest za to że jest dobrze wyciszona kabina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli maja takie glosniki jak wzmacniacze to nawet do empetrojki mozesz je podpinac :P

generalnie odloz pare zlotych albo kup mniejsze glosniki jakiejs normalnej firmy bez satelit, tylko zwykle 2-tonowe

 

co do wzamcniacze to glosniki tego typu (tylko normalnej firmy, kturych osiagi pokrywaja sie z opisem) to powinny byc juz pod wzmakiem i niekieniecznie :) juz tlumacze jesli jest dodatkowa sila basowa to jakos mozna to ustawic, ze bedzie w miare gralo bez wzmaka, jesli jednak ma to grac jako glowna sila np. w 4 drzwiach w samochodzie (bardzo modne ostatnio zestawy) bez subwoofera to na radiu nie da sie nic z nich wykrzesac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

znajdz glosniki jeszcze lepszej jakosci w rozmiarze 13-16,5 cm i zamontuj pod radio, jak sie chcesz bawic w basy w ciagniku ( :P:) ) to juz wieksze wydatki cie czekaja, tylko nie wiem po co????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki za rade napewno tak zrobię :P tylko musze poszukac a jasli chodzi o radio to mam takie stare vw na kasety ale jesli chodzi o sciaganie fal to te nówki sie chowają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

jesli maja takie glosniki jak wzmacniacze to nawet do empetrojki mozesz je podpinac :P

generalnie odloz pare zlotych albo kup mniejsze glosniki jakiejs normalnej firmy bez satelit, tylko zwykle 2-tonowe

 

o przepraszam bardzo ale ja mam w samochodzie 6 głośników boshmanna, mam je rok i wymieniłem za keenwoody, jakość dzwięku jest nieporównywalna a są podłączone pod pioniera 4x50w. grają bardzo ładnie i czysto, kumpel ma w podobnym aucie blaupunkta i radio sony to nawet nie ma co porównywać, u mnie dużo głośniej z czystym bassem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Wzmacniacz ma sens tylko przy bardzo głośnym słuchaniu muzyki. Przeciętny radioodtwarzacz ma po 50W na kanał mocy maksymalnej ale jedynie około 20W może wygenerować bez zauważalnych zniekształceń harmonicznych. Poprostu w miarę podkręcania głośności słabną niskie tony, słychać trzaski, itd., a te 50W to już nie będzie muzyka. I to zazwyczaj wcale nie jest wina słabych głośników, jak myśli większość, poprostu rosną zniekształcenia. Dodatkowy wzmacniacz może dostarczyć więcej mocy bez słyszalnych zniekształceń ale wg mnie nie ma to sensu przy normalnym słuchaniu, chyba że chcesz mieć w środku dyskoteke.

 

Kolejna sprawa to głośniki. Podstawowe parametry to skuteczność (im wyższa tym lepiej) oraz pasmo częstotliwości (im szersze tym lepiej chyba że chodzi o zestaw separowany ze zwrotnicami).

 

Pasmo przenoszenia 50 - 25.000 Hz

Skuteczność (1W/1m) 89 dB

Moc maksymalna 130 Watt

Nominalna moc wejściowa 25 Watt

Rozmiar głośnika niskotonowego (cm) 13 cm

Materiał glosnika niskotonowego : Stożek IMPP

W dobrych warunkach odsłuchowych kiepsko będzie to grało, samo pojecie "głośnik niskotonowy 13 cm" jest dla mnie śmieszne, ale w ciągniku nie ma to większego znaczenia. Będzie można słuchać stosunkowo głośno radia ale "łupało" to nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

czasem chciałbym mieć taką dyskoteke w samochodzie :P az by się szyby trzęsły a tak to tylko w srodku lusterko drga, a w ciągniku mam deawoo na kasety bo na płyty szkoda- kurz zniszczy, a głośniki 10 a wejdą 16 bo sprawdzałem w rollerze jest sporo miejsca na większe głośniczki :) ale narazie nie zamierzam ich zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

ja w pronarze mam radio blaupunkta na kasety, dwa głośniki po 55W i dwa po 60W :P

puka galancie :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid92    0

Witam mam stare radio na kasety głosniki bym znalazł jakies ,ale morze mugłby mi ktoś wytłumaczyć jak podłonczyć te radio. Bo musze odpodstaw kable zakładać czy są morze jakieś komplety kabli do kupienia??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jakie to radio? Ma już może gniazda na kostki ISO? Podłącza sie prosto, szukasz "+" i masy w instalacji, prowadzisz dwużyłowe kable do każdego głośnika, odpowiednio podpinasz i gra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaJacek    4
Ja w swojej C-360 jeszcze nie mam radia ale zamierzam coś kupic.

Chyba na postoju będziesz słuchał, nie żartuj. Albo lepiej telewizor zamontuj, można będzie z ruchu warg coś wyczytać.


Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid92    0

aaaa i jeden do akumulatora ?? Radio ma tylko wystajonce kable nie ma gniazdek ale je moge dokupić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Takie bez kostek tylko kable wychodzą bezpośrednio z obudowy? To jakiś przedwojenny sprzęt :P Musisz wiedzieć które kable są od zasilania a które od głośników (powinne być choćby jakieś symbole na obudowie, przynajmniej plus i masa). Jeśli nie masz wolnego przewodu 12V w ciągniku to podepnij sie pod jakiś mało używany obwód z dużym bezpiecznikiem, np. zapalniczka. Kable najlepiej połączyć listwą z zaciskami na śrubki, można też lutować i zaizolować (potem szybki demontaż nożyczkami :)). Nie polecam skręcać w plecionke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj