rolpio18

Wspomaganie w 4512/4514

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolpio18    0

Witam mam problem ze wspomaganiem w 4512 wymieniłem orbitrol oraz siłownik i nadal kreci się ciężko co moze być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

może pompa, mozna by mu ciśnienie w układzie jakoś zmierzyć.kiedy wymieniałeś filtr i olej w HUK i ile ma mth 4512???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Witam mam mały problem odnośnie wymiany oleju w wspomaganiu w tym ursusie tzn głownie chodzi mi o to jakiego płynu używacie w swoich ursusach do wspomagania i jak należy to zrobić? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

do swojego 4514 zeszłego roku wlałem BOXOLU i chodzi dobrze a przy wymianie to najlepiej po wlaniu częściowo świeżego oleju odkręcić jeden wąż przy siłowniku ale ten gdzie olej powinien zostać wypchnięty z siłownika przez wtłaczany drugim wężem kręcąc kierownicom ito samo zrobić z drugim przewodem . Moim zdaniem to najlepszy sposób aby pozbyć się starego oleju . pokręcić parę razy kierownicą i spuścić znowu ten olej i zalać całkowicie świeżym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Skoro w moim jest to widocznie produkowali :D oczywiscie że produkowali tylko że nie wiem dokładnie od którego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr26    7

Witam , czy w Waszych ursusach jest tez coś takiego że poniżej tysiąca obrotów silnika ciężko jest pokręcić kierownicą ? przy wyższych obrotach jest lepiej ale wraz np w ursusie 3512 to się kreci paluszkiem i bez znaczenia jakie są obroty nawet na najmniejszych to kręci się leciutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

W 4514 z 1995r też tak mam, obstawiam za małą wydajność pompy, albo źle dobrany orbitrol do tej pompy, w ogóle ciężko zrobić szybko kilka obrotów [np przy cofaniu z przyczepą] co czasami jest uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

U mnie w 5314 też czasami na wolnych obrotach ciężko się kręci B) Ale na biegach 3 i 4 szosowych obroty nie maja znaczenia, cały czas lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

u mnie kapke ciezej się kreci jak się go odpali po jakiejs przerwie i olej nie jest rozgrzany a za jakies 5-10 minut już jednakowo na małych obrotach i na full obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzix19    0

Mam problem ze wspomaganiem orbitrol ciągnik ściąga przy duzych obrotach a przy szybkiej jażdzie nie mozna utrzymać na drodze czego to może być wina.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A nigdzie na przegubach ani na siłowniku nie ma luzów? Zbieżność jest ok?

 

Jeżeli jest sytuacja taka że siłownik sam się mimowolnie wsuwa i wysuwa to albo nieszczelności wewnątrz siłownika albo walnięty orbitrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorek766    3

panowie po wymianie tulei na sworzniu wspomagania mam problem w lewą strone wspomaganie działa w drugą nie czy może być zapowietrzony układ wspomagania ? dodam że luzowane były węże od siłownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uszak21    7

Czy w ursusie 4512 z 1994 powinno byc fabryczne wspomaganie? Kupilem ciagnik i wlasnie bez wspomagania, czy to fabryczne, czy cos bylo w nim kombinowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Masz tego ursusa z nowszą maską czy jeszcze z tą starszą wersją ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

w 4512 z którymi się spotykałem, obojętnie od rocznika widziałem wspomaganie


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Były wersje bez wspomagania. Po za tym, kto by się bawił aby wywalić cały układ i zostać bez wspomagania zamiast np. je naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Z nową maską to raczej powinien mieć wspomaganie no chyba że to pierwszy wypust


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj