Skocz do zawartości
janusz14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
Uziu92    2338

trochę niski TBN, reszta parametrów w normie.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

nunu85    118
Napisano (edytowany)

Coś jest na rzeczy z tymi olejami Low SAPS o ktorych kolega Darek pare postów wyzej pisał.

Otóż wlewałem do starego U1014 do silnika olej spuszczony przy wymianie z nowoczesnego steyra (ma SCR, a wiec i potrzebuje oleju low saps)

Olej nie był jakis mocno wyeksploatowany, bo zamiast po proponowanych w instrukcji 600h wymieniałem go po 300 i potem wlewałem na 200 do ursusa.

Wytrzymał  niespełna dwie takie wymiany i  sie przytarł na cylindrach (na szczescie wał nie oberwał) mimo, ze cisnienie oleju było ok.

Rzecz jasna nie mówie, ze jak silnik był projektowany na superola, to mu lac superola, ale za bardzo przeginac z jakoscia oleju na plus też nie mozna.

edit

do skrzyni, zeby we wszystkich traktorach był jednakowy olej, tez mu wlalem spuszczona ze steyra akcela nexplore (jak sie rozgrzeje to jest praktycznie jak woda), ale jak narazie wszystko działą jak nalezy i oby jak najdłuzej.

Edytowano przez nunu85

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    243

Olej typu Low SAPS nie oznacza że jest to jakoś nieziemsko jakościowy olej, tylko że jest to olej w pewnej technologi do pewnych zastosowań.

Dlatego należy lać oleje jakie podaje producent, ursus czy zetor w instrukcji ma trochę więcej olei niż superol.

volvo    44

Wlewać  do ciągnika przepalony olej... ręce opadają. Po co kupić nowy olej, lepiej walnąć kapitalkę. Lepsze wyjście.

• Like 1

nunu85    118
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, akmaly napisał:

Dlatego należy lać oleje jakie podaje producent, ursus czy zetor w instrukcji ma trochę więcej olei niż superol.

Nie wiem co pisze w Twojej instrukcji, ale u mnie jak byk stoi Superol CC do u1014 z 91 roku.

29 minut temu, volvo napisał:

Wlewać  do ciągnika przepalony olej... ręce opadają. Po co kupić nowy olej, lepiej walnąć kapitalkę. Lepsze wyjście.

Pracował na nim lepiej niż na kazdym innym, ciszej, rowniej...a ze sie przytarł, no peszek, jest nauczka.

NO i jak pisałem wyzej, olej nie był przepalony, tylko z zaledwie połową przewidzianego przez producenta przebiegu.

I sobie wydedukowałem, jak widac, błędnie, ze kazdy nowoczesny olej bedzie lepszy od superola. TYm bardziej, ze w lepkosci to było tez 15w40. Pomylilem sie. I po to tu piszę, zeby nikt inny nie wpadał na takie pomysły, a nie, żeby wyśmiewac.

PO drugire, tu nawet nie chodziło o jego zuzycie, tylko charakterystyke i sadze, ze jakby ktos wlał nawet świezy olej low saps, to i tak predzej czy później by sie doczekał podobnego rezultatu.

Krotko, nie mozna za bardzo przedobrzac.

Edytowano przez nunu85

volvo    44

To że producent tak zaleca to o niczym nie świadczy. Ten olej już swoje przepracował i trzeba go zutylizować a nie wlewać do innego ciągnika. Nie warto oszczędzać.

Wojtek026    22

Dokłdanie tak olej zlewany z jednego silnika w 2gi traci swoje właściwości, co z tego że ładnie wygląda czy silnik pracuje lepiej, w mercedesach beczkach zalecana wymiana oleju była co 8 tyś km i to wpływało na długowieczność, to że producent zaleca wymianę co 600mtg to ile rocznie robisz mtg tym ciągnikiem odważył bym się na takie wymiany gdyby ciągnik pracował tyle w 4-6mc-y w niezbyt wysilonych warunkach, tak samo jak samochody audi vw zalecają wymianę co 30 tyś km i efekty tego znają wszyscy.

tomek73    261

Jak kupilem nowego NH 100 KM to chciałem olej na półsyntetyk zmienić.  Ale trochę poczytałem, porozmawiałem z paroma  ludźmi od olejów i szybko mi to z  głowy wyleciało. 

Stara konstrukcja silnika to normalny mineralny olej, nic innego. 

A jak już do 912 z starym silnikiem wlejesz olej spalony, bo 300 godzin to wymiana konieczna,   to było pewne ze długo nie pochodzi.

I nie pisz że zalecają 600 bo to bujda w Polsce.  Oczywiście zaden serwis tego nie powie. 

Oni zalecają 600, ale to nie zależy od oleju tylko od paliwa stosowanego, a  w Polsce  paliwo nie jest najwyższej jakości,  a tylko od tego zależy  wymiana oleju przy 600 godzin.

Co do paliwa to mam przekonanie bo przez 3 lata jeździłem tylko na paliwie Niemieckim, nie wiedzialem co to znaczą filtry paliwa, po prosto wcale ich nie zmienałem przez 3 lata, po wyciągnieciu miałem  czyściutkie.

Teraz po zakazie sprowadzaniu paliwa z  Niemiec od dwóch lat, filtry mi czarnieją, przedtem tego nie było. 

W tym tygodniu robiłem serwis w  samochodzie i  od razu wszystkie filtry do wymiany, jakie było moje ździwienie jak wyciągłem czary filtr paliwa, po jedynie 16 tyś km., przed tem wyciągałem  brązowy, nigdy czarny. Samochód ma oczywiscie serwis co 30 tyś, śmiechu wartę. 

Co do olejów to w ciągnikach porzestawiałem serwisy na 200 h z 300. Po pierwsze  te 100 godzin nie zbiedniję  a raczej odwrotnie bo silnik dłużej wytrzyma, bo tutaj nie ma się co oszukiwać. 

Po drugie Case ma  ponad 10 tyś godzin i ale jak ma  na oleju ponad 200 h to zaczyna brać olej, przy 280 h dosć mocno  bierze,  czego to wynik,, zużycie oleju po prostu. 

Tak węc jak chcesz długo cieszyć się silnikiem to max 300 h wymiana.

johny22    3
Dnia 16.05.2018 o 21:53, tomek73 napisał:

Jak kupilem nowego NH 100 KM to chciałem olej na półsyntetyk zmienić.  Ale trochę poczytałem, porozmawiałem z paroma  ludźmi od olejów i szybko mi to z  głowy wyleciało. 

Stara konstrukcja silnika to normalny mineralny olej, nic innego. 

A jak już do 912 z starym silnikiem wlejesz olej spalony, bo 300 godzin to wymiana konieczna,   to było pewne ze długo nie pochodzi.

I nie pisz że zalecają 600 bo to bujda w Polsce.  Oczywiście zaden serwis tego nie powie. 

Oni zalecają 600, ale to nie zależy od oleju tylko od paliwa stosowanego, a  w Polsce  paliwo nie jest najwyższej jakości,  a tylko od tego zależy  wymiana oleju przy 600 godzin.

Co do paliwa to mam przekonanie bo przez 3 lata jeździłem tylko na paliwie Niemieckim, nie wiedzialem co to znaczą filtry paliwa, po prosto wcale ich nie zmienałem przez 3 lata, po wyciągnieciu miałem  czyściutkie.

Teraz po zakazie sprowadzaniu paliwa z  Niemiec od dwóch lat, filtry mi czarnieją, przedtem tego nie było. 

W tym tygodniu robiłem serwis w  samochodzie i  od razu wszystkie filtry do wymiany, jakie było moje ździwienie jak wyciągłem czary filtr paliwa, po jedynie 16 tyś km., przed tem wyciągałem  brązowy, nigdy czarny. Samochód ma oczywiscie serwis co 30 tyś, śmiechu wartę. 

Co do olejów to w ciągnikach porzestawiałem serwisy na 200 h z 300. Po pierwsze  te 100 godzin nie zbiedniję  a raczej odwrotnie bo silnik dłużej wytrzyma, bo tutaj nie ma się co oszukiwać. 

Po drugie Case ma  ponad 10 tyś godzin i ale jak ma  na oleju ponad 200 h to zaczyna brać olej, przy 280 h dosć mocno  bierze,  czego to wynik,, zużycie oleju po prostu. 

Tak węc jak chcesz długo cieszyć się silnikiem to max 300 h wymiana.

A jaki olej oryginalnie powinien być w NH że chciałeś na półsyntetyk zmienić? 

Czym argumentowali Ci u których zasięgałeś informacji to że stare konstrukcje silnikowe jeżeli mają zalecany olej mineralny nie należy np zalewać olejem pół syntetycznym ? 

I jeżeli olej mineralny to jakim Ci zalecali najlepiej zalewać żeby zbyt szybko nie ulegał zużyciu przy ciężkich warunkach pracy ?

tomek73    261

Do nowego silnika  można bez problemu lać syntetyk, do starego nigdy w życiu. Z fabryki wszystkie silniki zawsze wychodzą na mineralnym. 

Dlatego odradzili  bo nie było sensu a to stary model silnika, inne luzy. Ja leję wszystko Mobil Delvac 15W40

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Ferdek07
      Przeglądam różne fora i ile negatywnych opinie tyle samo pozytywnych o tym oleju, to w końcu jak to jest, dobry czy nie bardzo, mechanicy niby się żalą że dużo osadów jest ale dlaczego miałby być osady jeśli jest API-CH, no i nie ma w ogóle żadnych informacji o "lepszych" odmianach turdusa półsynetycznych i turdus powertec, dlaczego są 2 linie olei półsynetycznych i synetycznych powertec, np. turdus powertec 15w40 semisynetyk i turdus semisyntetyk CF 10w40, to semisynetyk może mieć API-CF, czy to jest minimalny dopuszczalny API silnika w jakim może być zalany ten olej?
      Dlaczego na stronie lotosu turdus powertec semisynetyk opisują jako "dopuszczalny" do agrofarma 85 a już zalecany do agrofarma 420?
      Lepszy ten powertec z API-CI, czy turdus 10w40 z api-CH (tylko dlaczego w nazwach podają CF?
    • Przez massey87
      Czy jest gdzie wypozyczyc ciągnik w woj. Mazowieckim?
    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez martinezo
      Witam.
      Zwracam się z pytaniem, jakim środkiem lub olejem konserwujecie swoje maszyny po zakończonym sezonie??
      Wiadomo, że najpierw trzeba maszynę dokładnie umyć, ale jak już wyschnie to stosujecie jakąś powłokę ochronną np. z jakiegoś oleju?? jeśli tak to, proszę o wskazówki jaki środek najlepiej zabezpiecza przed korozją elementy robocze i lakier maszyny (pomijamy olej przepracowany).
      Pozdrawiam użytkowników
    • Przez farmkam
      Jak w temacie, chciałbym .się dowiedzieć jakich smarów używacie do smarowania swoich maszyn rolniczych,ciągników,kombajnów.Ja dotychczas smarowałem wszystko jak leci smarem ŁT 43 to chyba najpopularniejszy smar w rolnictwie,ale czy najlepszy ??? Co sądzicie???

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.