janusz14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

Polecane posty

Tomek34    1

a co myślicie o wlaniu Turdusa do auta? koleś mi mówił ze śmiało można lać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

TURDUS SHPD 15W40

Najwyższej klasy olej typu Super High Performance Diesel (SHPD). Zapewnia doskonałe smarowanie wysokoobrotowych, czterosuwowych silników wysokoprężnych ciągników siodłowych, pojazdów ciężarowych, autobusów, samochodów terenowych i pojazdów specjalnych.

 

Zastosowanie

  • silniki ciągników siodłowych, pojazdów ciężarowych, autobusów, samochodów terenowych i pojazdów specjalnych

 

Zależy do jakiego auta, generalnie specyfikacja ACEA E3-02/E3-96/E2-96 nie jest do samochodów osobowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1

Do meganki 1.9dt gości mówil ze on leje do wszystkich aut dostawczych i do osobowych tez. Podejrzewam ze nic nie powinno sie stac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2450    0

Ja do golfa 1.9 TDI leje fusch titan truck 15W40 i narazie nie mam tam nieppokojących objawów. Może to nie zbyt dobra decyzja ale jak już wlałem to będe chyba na takim jeździł bo takie zmiany nie są chyba dobre z marki na marke. jak sądzicie nadaje sę ten olej do takiego niemieckiego popularnego ropniaka czy nie?;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ten fuchs ma ACEA E5/E3/B3 także preferowany jest także do diesli w osobówkach, z tym że klasa B3 dotyczy silników z wtryskiem pośrednim. Do TDI najwłaściwsza była by B4, co więcej istotne są też aprobaty VW, szczególnie jeżeli chodzi o silniki na pompowtryskach. Co to za przesąd o nie zmienianiu marki oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

Zastanawiam się nad wymianą oleju w swojej 80 którą mam od nie dawnarolleyes.gif .

Ciągnik nie bierze oleju i bardzo ładnie pali. Cisnienie na zimnym silniku ma około 4 bar na wolnych obrotach ,a przy tem. ok 70C około 1 bar.

Myślałem nad wymianą na TURDUSA którego już kupiłem ( chciałem coś lepszego niż SUPEROL CC ) , ale po zdemontowaniu sprężarki (z powodu uszkodzonych zaworków) zobaczyłem wnętrze silnika (scianki bloku) które są całe czarne od czarnego jak smoła oleju .blink.gif

Czytając temat piszecie ,że TURDUS może wypłukiwać osad i opwodować rozszczelnienie a nawet zatarcie.

Poradźcie , może zastosować jakiś inny olej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja odkąd pamiętam zawsze leje do ciągników i kombajnów olej Turdus, który według mnie jest najlepszy, aczkolwiek drogi. Superol raz kiedyś nalałem i od tamtej pory już go więcej nie wlewam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1305

Tylko Turdus SHPD 15W/40 cena 305zł za 30l,Pamiętajcie zasadę: ze najtańszą naprawą jest wymienić olej i dobrze nasmarować łożyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

Zastanawiam się nad wymianą oleju w swojej 80 którą mam od nie dawnarolleyes.gif .

Ciągnik nie bierze oleju i bardzo ładnie pali. Cisnienie na zimnym silniku ma około 4 bar na wolnych obrotach ,a przy tem. ok 70C około 1 bar.

Myślałem nad wymianą na TURDUSA którego już kupiłem ( chciałem coś lepszego niż SUPEROL CC ) , ale po zdemontowaniu sprężarki (z powodu uszkodzonych zaworków) zobaczyłem wnętrze silnika (scianki bloku) które są całe czarne od czarnego jak smoła oleju .blink.gif

Czytając temat piszecie ,że TURDUS może wypłukiwać osad i opwodować rozszczelnienie a nawet zatarcie.

Poradźcie , może zastosować jakiś inny olej ?

 

 

pierwszy raz spotkałem sie z opinią że Turdus może spowodowac zatarcie :) to chyba juz prędzej Superol... ja mam porównanie kiedys jeżdziłem na Superolu CC (nawyk taty, ale tak pisze w kazdej instrukcji obsługi ciagnika) a za namowa znajoego , który tez wlewa turdusa do pronara , na superolu jak był swierzo zalany to jak prasowałem to ciśnienie było ok 4.5 ale z biegiem czasu spadało do 4 przy 1.600-1.700 obr, a jak sie jeździło w transporcioe to na swierzym lekko za 5 a jak juz starszy to ledwo 5 , a na turdusie jest całkiem inaczej... mniej osadu w filtrze, w prasowaniu cisnienie 4.5 bez względu na czas kiedy był wymieniany... a w transporcie to 5-5.5 atm, a teraz jak zalałem w czwartek to jak jeździłem to ąz podchodziło pod 6 :) ale mam jeden warunek podczas wymiany wlewam aż do górnej kreski, a nawet trochę więcej , jak sie naleje :) i nie mam żadnych przdmuchów, ani rozcszczelnien... tylko zaznaczam że tecisnienie jet na silniku bez termoststu... a co do tego że może ztrzeć to już prędej jak po mineralnym oleju wlejesz syntetyk... bo tez tak chciałem zrobić to znajmomy mechanik mi odadził ze wzgelendu na mozliwosc wypłukana syfu i zawalenie filtra...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

, a na turdusie jest całkiem inaczej... mniej osadu w filtrze, ...

, a teraz jak zalałem w czwartek to jak jeździłem to ąz podchodziło pod 6 :) ale mam jeden warunek podczas wymiany wlewam aż do górnej kreski, a nawet trochę więcej , jak sie naleje :) i nie mam żadnych przdmuchów, ani rozcszczelnien... tylko zaznaczam że tecisnienie jet na silniku bez termoststu...

 

A długo jeździłeś na Superolu ?masz filtr "bąka" czy puszkowe

i jaka jest różnica z termostatem a bez ponieważ , wcześniej go nie było a teraz zamontowałem?

Właśnie obawiałem się o wypłukanie osadu z silnika bo po zdjęciu sprężarki był spory osad na kadłubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja w Finnce mam i taki i taki... bak jest orginalnie a puszkowy jest od smarowania turbiny..(zerknij do galerii)

a to osad był po jakims kiepskim oleju ,a lbo juz masz pierścienie walnięte i są przedmuchy spalin do miski olejowej..

a z termostatem i bez jest duża... pierwsza to taka ze ciągnik w orce bedzie trzymał temperature na 80 stopni a przy lżejszych pracach to w granicach 60.. a co za tym idzie olej w misce jest mniej rozgdzany, a co za tym idzie ma lepsze cisnienie pracy... :) przy temperaturze znamionowej termostatu bedzie ona nizsza o jakies 1-2 atm w orce niż w tej samej robocie ,ale przy temperaturze 80 stopni i bez termostatu.. ja jak prasowałem Finnka w tamte lato jak było +30 to cisnienie oleju miała na 4.5 na 1800obr i temperature 60-70 stopni...

i juz widze te komentarze tych którzy wyleca mi z całym wykładem na temat jak to jest jeździć bez termoststu... panowie spokojnie spokojnie :) ja znam te bajki , ai tak nikt mnie nie przekona na zamontowanie termostatu do żadnego ciągnika lub kombajnu... ostatnio nawet rozmawiałem z profesorem z uniwersytetu, od maszyn rolniczych i pojazdów to nawet przyznał mi racje że lepiej niech silnik nie bedzie dogrzany niz ma byc przegrzany( co może się zdarzyc podczas awarii termoststu) :(


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokes    0

Mam zamiar zmienić olej w swojej 330 która od 5 lat jeździ na Superolu, a teraz chcę zalać ją Turdusem lub czymś podobnym. Czytałem, że ciągnik może brać nawet olej, ale czy to prawda? Zostać przy starym oleju czy może zaryzykować i kupić Turdus? Mam już dość Superolu bo w zimie robi się z niego galareta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Ja leję do moich sprzętów TYTAN CARGO 1040MC FUCHS rocznie idzie mi beczółka 60L za 875,40zł NETTO


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Ja leje do bizona diesel 3 a do c330 i c360 diesel 2.

do Farmera 10244 C1 fabrycznie zalany został olejem FUCHS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy odkręcony rok temu olej, 5l z czego odlałem tylko 2l i stał o tak 3l zakręcone przez rok czy ten olej nie zestarzał się czy nie stracił właściwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Bańka z tworzyw w temp. otoczenia to praktycznie neutralne środowisko dla oleju, przez ten czas nic się nie dzieje. Utlenianie zachodzi na rozgrzanych częściach metalowych, przy wysokich ciśnieniach lub zużycie rezerwy alkalicznej w środowisku korozyjnym, także luz... A czy bańka była otwierana czy nie to bez różnicy, to nie jest pakowane próżniowo :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniekk    4

witam, odkopuję temat bo przeczytałem cały a odpowiedzi znaleźc nie mogę. Mianowicie: czy jeżeli silnik chodził całe życie na SUPEROLu CC to po zalaniu TURDUSa nie bedzie sie działo nic złego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

NIE... nic złego sie nie bedzie działo... co najwyzej zrób wczesniej wymiane niż zwykle robisz, bo Turdus wymyje tobie silnik z resztek superolu... bez zadnych obaw lej turdusa.. ja tak zrobiłem i sobie chwale bo nawet jak przeciągne wymiane oleju to i tak mi trzyma silnik dobre cisnienie..


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Od zawsze i tylko Turdus:)


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

http://www.lubrico.pl/files/Rimula%20R3%20X.pdf

http://www.hagepolska.pl/upload/file/oleje_i_smary_ulotki/TITAN_TRUCK_PLUS_SAE_15W-40.pdf

http://www.lotos.pl/handlowy/produkty/oleje_dla_motoryzacji/oleje_silnikowe_turdus_dla_samochodow_ciezarowych/520_turdus_powertec_semisynthetic_15w40

 

lepkość kinematyczna w 40st powinna być jak najniższa a w 100st jak najwyższa tak? a wskaźnik lepkości jak najwyższy?

no i temperatura płynięcia to że jednen olej ma -39 a inny 30stc to np. semisynetyk jak ma też -40stc to taki minelaralny co ma -39stc można traktować na równi z semisynetykiem tak?

w sumie to chyba ten r3 x shella całkiem dobre ma parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Mam pytanie. Czy jak kupujemy nowy ciagnik to mozemy go zamowic z jakim olejem chcemy go miec zalanego? Chodzi mi glownie o hydraulike bo w ursusie i mf mam agrol, bardzo dobry olej a szkoda mieszac z jakims innym olejem bo to raczej niewskazane na nowe ciagniczki


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj