janusz14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PaweLisowicz    88

@nunu85 Ale mam nadzieję że silnik przed tym olejem nie nadawał się do remontu już? xD Żeby kupić lowSapsa to już trzeba zapewne ponad 500zł dać za 20l, a to już według mnie duża przesada. Pamiętasz może jaki to był olej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

silnik był w przyzwoitym stanie, na pewno nie padlina.

A olej- zostało mi od steyra akcela unitek bodajze to sie nazywało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inspire1    0

Dobra dzięki za radę, padnie na Rimule R4 X albo Delvac MX ale raczej na mobila do jest na miejscu dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Witam, czy ktoś wie który olej z fuchsa jest odpowiednikiem oleju od korbanka SEMIRAL SAE 10W-40 MC?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie znam charakterystyki oleju korbanka ale na podstawie danych z etykiety może być to olej FUCHS TITAN SYN MC 10W40 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5
3 godziny temu, akmaly napisał:

Nie znam charakterystyki oleju korbanka ale na podstawie danych z etykiety może być to olej FUCHS TITAN SYN MC 10W40 

Specyfikacje to :

  • SAE: 10W-40,
  • ACEA: E7/B4/B3/A3
  • API: CI-4/SL
  • GLOBAL: DHD-1
  • JASO: DH-1

W opisie jest jeszcze olej silnikowy kategorii SHPD na bazie MC.

Ten parametry ma takie same ale nie ma nic o tym SHPD, a nie wiem czy to ważne no i jest o 120 zł tańszy niż ten od korbanka przy bańce 20l.

https://olejefuchs.pl/fuchs-titan-unimax-ultra-mc-10w40-20ltr.html

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

SHPD oznacza Super High Performance Diesel - czyli super wysokowydajny olej napędowy. Nie ma to większego znaczenia z punktu widzenia parametrów, raczej handlowa nazwa.

Z fuschs, olej przeznaczony dla silników diesla w maszynach rolniczych na bazie MC to:

https://olejefuchs.pl/fuchs-agrifarm-mot-10w40-20ltr.html

 

Napisz do jakiego ciągnika, lub sprawdź w instrukcji jakie parametry ma spełniać olej, na pewno nie musi być to Korbanek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Ciągnik to massey ferguson 5475 z silnikiem SISU, a olej wg instrukcji to olej zgodny z normą API: CI4 lub MF CMS M1145.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Dla twojego modelu Fuchs rekomenduje:

AGRIFARM STOU MC PRO SAE 10W-40
AGRIFARM MOT X-LA SAE 10W-40
AGRIFARM MOT SAE 10W-40

STOU - jest to olej uniwersalny ( silnik, hydraulika, przekładnia )

 

Schell:

Rimula R6 LM 10W-40

Rimula R5 LE 10W-40

Rimula R5 E 10W-40

 

Pierwsze dwa to tzw. low-SAPS, czyli oleje niskopopiołowe zalecane dla silników z filtrami cząstek stałych DPF ( który zapewne nie posiadasz ). Z Fuchs X-LA to też niskopopiołowy.

Ten z Korbanka nie jest niskopopiołowy. 

Wg. mnie spokojnie wystarczy AGRIFARM MOT SAE 10W-40.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Fuchs AGRIFARM MOT 15W40 nada sie do C360 ? czy szukać czegoś innego? Teraz jest Turdus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76
11 minut temu, Mikua napisał:

Fuchs AGRIFARM MOT 15W40 nada sie do C360 ? czy szukać czegoś innego? Teraz jest Turdus 

jeśli turdus się sprawdził to ten agrifarm to odpowiednik turdusa tylko lepszej jakości, parametry podobne i te oleje można stosować zamiennie, agrifarm lepszy jeśli masz silnik w dobrej kondycji i ciągnik pracuje pod dużym obciążeniem to coś tam sobie może polepszysz na żywotności silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Silnik po kapitalnym remoncie, i został zalany Turdusem, zrobił on może jedynie z 20 godzin prócz docierania, i teraz na wiosnę chciałem wymienić na coś innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Ja poleciłbym coś z 10w40 zawsze podczas zimnego startu silnik krócej pracuje bez smarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Szybkie pytanie. Mobil Delvac MX 15w40 czy Fuchs Agrifarm mot 15w40. 
Ceny podobne 250-300zł za 20l. Interesują mnie konstruktywne argumenty opowiadające się za jednym czy też drugim produktem. MTZ i 360. Dodam, że ostatnie dwa lata latam na Delvacu aczkolwiek nie ma to znaczenia.


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

Oba oleje posiadają praktycznie identyczne parametry i są zaliczane do tych samych klas jakościowych. Co najwyżej możesz słuchać opinii użytkowników, ale nie wiem czy to coś zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonl    7

Do mtz czy c360 bez znaczenia który z tych olejów wlejesz. Silniki w nich były projektowane z 60 lat temu, kiedy o takich olejach jak dzisiejsze mobile czy fuchsy nie myśleli nawet.

Wlej ten który jest tańszy albo masz do niego większe zaufanie. Osobiście bym polecił inne i jednocześnie tańsze produkty, które będą równie dobre. Ale jeśli celujesz w coś bardziej premium to śmiało możesz zalewać silnik którymkolwiek z tych olejów. 


Naprawa ciągników, maszyn rolniczych i maszyn budowlanych. 
Śląsk, 510 388 391, Warsztat Lazar na fb --> https://www.facebook.com/warsztatlazar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76
Dnia 15.01.2020 o 20:23, samtech84 napisał:

Oczywiście przejście na 10w to same plusy

ale tu jest 4 tyś mtg czy na pewno to dobry pomysł z 15w40 na 10w40 silnik jest ok, regulowane wtryski i zawory, a zimą uzywany sporadycznie, zresztą jakie tam teraz mamy zimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    370

#szymoni tak z ciekawości to jakie oleje byś polecił w zamian tych wyżej wymienionych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

rimula 15w40 jest tylko low saps a on się  nie nadaje do silników które nie mają DPF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj