janusz14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

Polecane posty

Piotr6991z    8

Jakie macie opinie o firmie fuchs? Zalewa może ktoś taki olej do ciągników? Nada się on do zetora pierwsza wymiana po gwarancji zetor bez DPF. http://olejefuchs.pl/fuchs-agrifarm-mot-15w40-20ltr.html

Powie może ktoś dlaczego cena pomiędzy tym drugim, a trzecim olejem taka duża? Przecież wszystkie parametry są te same.

http://olejefuchs.pl/fuchs-titan-truck-15w40-20ltr.html

http://olejefuchs.pl/fuchs-titan-truck-plus-15w40-20ltr.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Ja przeszedłem z Turdusa SHPD na Revline Kratos STOU 10w40 karta produktu wygląda obiecująco, zobaczymy co będzie za 200h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekfarma    2

W skrzyni mam od nowości 15 W30  teraz chcę wymienić co czytam wycofują go z obiegu ,jest 10W30 I 15 W40  którym lepiej zalać Farmtraci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    167

Witam jaki olej do Ciagnika Deutz fahr dx4.50 chlodzony powietrzem

co myslicie o fuchs titan track plus 15w40 do silnika

a do skrzyni myslałem po prostu o agrolu 15 w40 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

fuchs bardzo dobre oleje nie ma nic lepszego z czym miałem do czynienia, a zamiast titan track plus 15w40 zastosuj agrifarm mot 15w40 to samo dedykowane do maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Raczej nie. Dziwnie podają ale wyraźnie tak ma być, tu masz przykłady ( rolnicze - ciągnik na podwoziu kołowym-Deutz-DX4,5 ):

- orlen:

http://www.orlenoil.pl/PL/Motoryzacja/Strony/Dobierz-olej.aspx

- fush

http://olejefuchs.pl/wyszukiwarka-olejow.html

 

Wynika że ma być olej silnikowy 15W-40

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Turdus - dobry , nie drogi , w powszechnym użyciu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

U mnie wszystkie ciągniki i kombajn pracują na platinum :). Wymieniam dwa razy do roku przed jesiennymi i wiosennymi pracami a w kombajnie raz na sezon.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Dlaczego? Zimą jest rzadszy niż mineralny, ciągnik lżej zapali. To półka wyżej niż mineral, więc będzie lepsze smarowanie w każdych warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To tylko jeden argument a pytanie ile zimą ciągnik pracuje,  i tylko dlatego   pół syntetyk, całkowity bezsens. 

Jak silnik dobry to zawsze zapali chyba że to JD. 

Jest poważny problem ze do tych silników pół syntetyk, nie nadaję się.

Zgłębiłem temat parę lat temu jak kupiłem nowy ciągnik, wszyscy którzy znali się na olejach odradzali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Zima to tylko jeden z powodów, napisałem że będzie lepsze smarowanie w każdych warunkach. A o ich zaletach poszukaj w necie.

Skoro wiesz lepiej że do twojego ciągnika lepszy będzie mineralny to po co się pytasz?

Mineralny nalałbym do silnika tylko awaryjnie, półsyntetyki nie są drogie i warto je  stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To ty napisałeś półsyntetyk i nic wiecej. 

To tego typy silnika nie poleca sie lać takich olejów bo są za rzadkie i można sobie kłopotów narobić. 

Nie  wolno nalać syntetyku do starego silnika. Pewnie wiesz czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Trzeba lać olej taki jaki zaleca producent, lanie gęstego oleju może przynieść więcej szkód niż zysku, ciśnienie, średnica kanałów olejowych, to wszystko jest wyliczone....  Renault do mwm każe lać nawet 10w30. A ''gęste'' minerały są gęste jak są zimne a po rozgrzaniu woda.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Nikt nie pisał o syntetyku tylko o półsyntetyku... @tomek73 i tak wiesz lepiej.

@pawel885 gdy wyprodukowano wiekszość ciągników jakie jeżdżą po polskich polach to syntetyki lub półsyntetyki nie były stosowane.

Świat idzie do przodu i trzeba lać lepsze oleje. Dla dobra naszych sprzętów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj