janusz14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

Polecane posty

masiak28    0

koledzy a jaki olej silnikowy do Renault Ceres 345X silnik john deera z turbo ? Ciągnik kupiłem jakiś czas temu ale teraz na orki chce wymienić olej a za chiny nie wiem jaki i nie wiem też jaki był zalany wcześniej. Myślałem o Fuchs 10W40 - lałem teraz na żniwa do kombajnu (oczywiście marki fuchs ale inny) i jestem zadowolony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budremex    0

Może teraz inaczej zadam pytanie bo nikt mi nie odpowiedział. Wlewał ktoś, kiedyś do ciągnika olej silnikowy przeznaczony raczej do samochodów?

Witam

Nurtował mnie ten temat od dawna bo nie miałem ochoty wlewać do swojego nowego JD 5080M oleju mineralnego  więc znalazłem stronę którą polecam każdemu podaję link.

 

http://lubematch.shell.pl/pl/pl/equipment/off-highway/off-highway_trucks_dump_trucks/john_deere/250c_articulated_EFt8Pe468

 

Wiadomo że dla JD oleje produkuje SHELL i z tej karty wszystko wynika. Dodam tylko tyle że na syntetyku silnik mniej się grzeje,teraz wlałem oryginalny na próbę  olej silnikowy John Deere Plus-50 II   i temperatura podskoczyła. 

Jeżeli ktoś też użytkuje JD na oleju syntetycznym prosiłbym o napisanie swoich spostrzeżeń.

 

Pozdrawiam Wszystkich

Dariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

Witam posiadam Farmtraca 80 silnik Perkins(2000MTH) bez turbo i zalałem go olejem 15W40 SHPD  Zapewnia doskonałe smarowanie wysokoobrotowych, czterosuwowych silników wysokoprężnych ciągników siodłowych, pojazdów ciężarowyh, autobusów, samochodów terenowych i pojazdów specjalnych. czy to dobry olej do traktora :)? Pytam bo pewna osoba mi odradziła ten olej :/  i do tego zauwarzyłem że bierze olej na tym oleju :/

 

Myślę o zmianie na jakiś półsyntetyk co myślicie wiem że nie powinno się ale teraz mineralne oleje mają dobre właściwośći myjące takie jest moje zdanie :) chyba że jest jakiś mineralny 10W40 ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

zalałeś po prostu turdusem ( mineralny) a teraz chcesz przechodzić na półsyntetyk /?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

zalałeś po prostu turdusem ( mineralny) a teraz chcesz przechodzić na półsyntetyk /??

tak mysle zalać go czymś lepszym , po ostatniej zmianie zrobił 130mth i olej nie jest żółty na bagnecie , w c 360 ten sam olej turdus 15W40 po 30mth jest już dobrze czarny ( wina mechanika nie za dobrze wyczyścił silnika dlatego w farmtracu myśle że nie ma syłu i mam zamiar zmienić na 10W40 półsyntetyk bo słyszałem że takie leją i zmienić tak po 50mth , a potem już normalnie :)

Chyba że jest jakiś dobry olej silnikowy mineralny 10W40 :)?

 

Edytowano przez farmtraczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

dobry olej mineralny zaczyna się na 15w , jak po 30mth olej jest dobrze czarny tzn, nie był dobrze umyty silnik do remontu albo ma już przedmuchy


dobry olej mineralny zaczyna się na 15w , jak po 30mth olej jest dobrze czarny tzn, nie był dobrze umyty silnik do remontu albo ma już przedmuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Też chciałem zmienić na semi w NH ale po zasięgnięciu  porad odeszłem od  tego zamiaru, nie ma sensu a można poprowadzić do awarii silnika, bo te silniki sa robione na oleje mineralne nie pół syntetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

Też chciałem zmienić na semi w NH ale po zasięgnięciu  porad odeszłem od  tego zamiaru, nie ma sensu a można poprowadzić do awarii silnika, bo te silniki sa robione na oleje mineralne nie pół syntetyki.

 

 

 

Jak tak Faktycznie jest że sie nie nadają półsyntetyki  do tych silników  to zrezygnuje ze zmiany na półsyntetyk

 

Ale troche tego nie rozumie czym by mu miał szkodzić półsyntetyk :)?

 

Edytowano przez farmtraczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Podobno chodzi o luzy na silniku, na mineralny są większe. Już parę razy słyszłem że po wlaniu do starego silnika oleju syntetycznego  silnik zastał zatarty, ale to chodziło o silniku z przebiegiem  ponad 200 tyś w samochodach i olej pełny syntetyk.

Ja dowiadywałem się z moim NH  i z Wałbrzychu hurtownia olejów  trochę ten temat pociągła i po paru dniach stanowczo odradzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

Podobno chodzi o luzy na silniku, na mineralny są większe. Już parę razy słyszłem że po wlaniu do starego silnika oleju syntetycznego  silnik zastał zatarty, ale to chodziło o silniku z przebiegiem  ponad 200 tyś w samochodach i olej pełny syntetyk.

Ja dowiadywałem się z moim NH  i z Wałbrzychu hurtownia olejów  trochę ten temat pociągła i po paru dniach stanowczo odradzili

 

 

No to jak tam mówisz. ale posiadacze Farmtraców leją półsyntetyki :D było to pisane wcześniej :) To nie wiem czy zalać orginalnym texaco 15W30 i nie kombinować(ale jakoś nie pasują mi jego parametry ) czy dalej  lać 15W40 :)

Edytowano przez farmtraczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

Witam na stronie Orlen jest taka aplikacja Dobierz olej I do mojego Farmtraca 80 

Zalecany PLATINUM AGRO NOVO 15W-40

Dobry PLATINUM AGRO NEXT 15W-40

Dopuszczalny PLATINUM AGRO BASIC 15W-40

:)I na taki pewnie zmienie ,przynajmniej wiem że olej typowo do ciągnika a nie do samochodu ciężarowego :)

Co myślicie o tym oleju zalewa ktoś takim olejem swó sprzęt :)?

Edytowano przez farmtraczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Orlen Platinum to bardzo dobre oleje porównywalne z innymi olejami.

Jedynie Superol z Orlenu to kiepski olej.

Jeśli nie masz w nim EGR,filtra cząstek,AdBlue to lej oleje które nie spełniają wymogów popiołowych a jak posiadają te urządzenia to bierz coś nisko popiołowego.

Dobry jest też Lotos Agrol Moto Plus 15W-40 jak silnik nie ma tych eko rozwiązań.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Też chciałem zmienić na semi w NH ale po zasięgnięciu porad odeszłem od tego zamiaru, nie ma sensu a można poprowadzić do awarii silnika, bo te silniki sa robione na oleje mineralne nie pół syntetyki.

 

Co za bzdura... Mam 2 nowe NH. T5 musi jeździć na półsyntetyku a T7 może a nie musi i tak też robię. Używam Fuchs Utto. Wymiana co sezon lub max 300 mth choć serwis mówi o 500. T5 pierwszy raz wymieniony na 60 teraz wymienię na 200mth a kolejna juz jw w T7 robiłem podobnie. Ani jeden ani drugi nie bierze grama oleju. Miałem też TM130 od nowego i również jeździł na mineralnym Utto.

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

 

Orlen Platinum to bardzo dobre oleje porównywalne z innymi olejami.

Jedynie Superol z Orlenu to kiepski olej.

Jeśli nie masz w nim EGR,filtra cząstek,AdBlue to lej oleje które nie spełniają wymogów popiołowych a jak posiadają te urządzenia to bierz coś nisko popiołowego.

Dobry jest też Lotos Agrol Moto Plus 15W-40 jak silnik nie ma tych eko rozwiązań.

 

 

 

 

 

Nie silnik jest prosty Perkins wolnossący 73km bez żadnych pierdół heh :) Ceny tych olejów są prawie identyczne to nie wiem czy jest coś za plus czy na minus z tym popiołem :P

Co za bzdura... Mam 2 nowe NH. T5 musi jeździć na półsyntetyku a T7 może a nie musi i tak też robię. Używam Fuchs Utto. Wymiana co sezon lub max 300 mth choć serwis mówi o 500. T5 pierwszy raz wymieniony na 60 teraz wymienię na 200mth a kolejna juz jw w T7 robiłem podobnie. Ani jeden ani drugi nie bierze grama oleju. Miałem też TM130 od nowego i również jeździł na mineralnym Utto.

 

Morze nowsze silniki tak , ale nie weim jak te starsze , bo myślałem nad półsyntetykiem i nie weim co zrobić bo farmtrac ma już 2000 mth

Edytowano przez farmtraczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pino93    0

Czyli w John Deer-ach lejecie oryginalne TORQ-GUARD-y? Ja zastanawiam się nad zmianą na turdusa. W hurtowni powiedzieli mi, że turdus spełnia wyższe normy niż mobil delvac mx i jest dużo tańszy. 

Na stronie lotosa zalecają mi TURDUS POWERTEC 1100 SAE 15W40, co o nim myślicie?

Edytowano przez pino93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Teraz każdy duży producent robi oleje podobnej jakości także śmiało lałbym Turdusa.

Ten który wymieniłeś nadaje się nawet do nowych ciągników z filtrem cząstek i adblue.

Jeszcze dobre i nie drogie oleje robi Orlen ale tylko te z serii platinum są porządne.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pino93    0

Dzięki za opinię i po dłuższym rozeznaniu chyba wybiorę zwykłego TURDUS SHPD 10W40 w cenie o 50% niższej niż olej JD ;) 

Do 3512 i JD 5E powinien być najlepszą opcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

zawsze lałem fuchs 10w40  dopiero teraz zauważyłem , że ostatnio zalałem też fuscha  , ale 15w40 ! czy mogło się coś uszkodzić ? co teraz najlepiej lać ? wrócić na 10w40 ? w sumie te same normy CI-4 , E7.. czy one różnią się tylko tym , że jeden lepszy w niskich temperaturach ?  w ogóle mnie zastanawiają zalecenia deutza bo zalecają albo 15w40 acea e7 , albo 10w40 acea e4  i właśnie ocena acea mnie zastanawia co ma lepkość w niskich temp do klasy acea ? precież jak będę miał 10w40 acea e7 to chyba lepiej niż e4 ?

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario_80    0

a kuzyn zalewał fuschem 15w40 i po drugiej zmianie oleju silnik sieczkarni john deere się zatarł...niestety...a w ciągniku to jak to stwierdził fachowiec/przedstawiciel fusch'a :"musiał Pan zmienić olej na lepszego fusch i dlatego jest taki ciemny po 100mtg..po prostu olej wypłukuje syf z silnika"...szczęka opada od dobrych 4 lat ciągnik również john deere jeżdził na tym samym oleju fusch'a..dodam dla zainteresowanych po zmianie oleju na mobil wszystko powróciło do normy..

 

 

przeleciałem cały temat czy ktoś zalewa MOBIL 15W-40 swój sprzęt?? co sądzicie o tym oleju??

 

Ale to po takim - http://www.qagro.pl/fuchs/157-fuchs-agrifarm-mot-15w40-20l.html ? A mobila zmieniłeś na takiego samego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

PAnowie, ja nie wierze w żadne bajki, ze jak juz sie jeżdziło na minerale, to nie mozna wrócić na olej syntetyczny.

 

Ja leje do nowego steyra olej taki jak zaleca fabryka (a wiec full wypas, 10w40 norma e9, niskopopiołowy itp)

Instrukcja kaze go wymieniac co 600godzin, a ja dla spokojnosci sumienia robie to co 300, jednak oleju nie wyrzucam, tylko następnie wlewam go do ursusa 1014 na kolejne 200h.

 

I co?

absolutnie nic złego sie nie dzieje,

Ba, silnik wręcz pracuje cizej i smuklej niż na jakichś najtańszych lotosach czy orlenach lanych dotychczas.

 

Ciśnienia nie stracił, zadne przecieki sie nie pojawiły, nie zatarł sie ani nic innego negatywnego. A ma 25 lat, koło 8000 motogodzin i ciągle fabryczny silnik.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

U mnie Zetor 9540, Kioti Dk551c, Ursusy 2xC-360, C-328 i 2812 zalane są TURDUSEM. Zastanawiam się czy w Kiotim i Zetorze nie zacząć stosować Fuchsa bo mogę sobie zamawiać go po cenach hurtowych, ale czy jest sens? Żaden z nich nie bierze oleju.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Czy poziom oleju w skrzyni w massey ferguson sprawdzać na podniesionym czy opuszczonym podnośniku ponieważ na podniesionym olej napływa również do siłowników więc go trochę ubywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj