janusz14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Davidastra    0

Ja wlewam superol  od lat i jest ok 


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

do ursusow  alanda i jeszcze jakis nie pamietam juz

do zetora turdus

teraz kupie zapas turdusa i bede lal do kazdego turdus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

No i teraz sam nie wiem co zrobić. Czym więcej czytam tym mniej wiem. Jedni piszą, że lepiej przejść na np Turdusa inni że nie. Zdania podzielone ale widzę że dużo osób zmieniło Superole na Turdusa i nie piszą że coś im się działo z silnikami, chyba że nie chcą się podzielić takimi informacjami... Może do kombajnu lepszy byłby turdus bo ciągle chodzi na wysokich obrotach, tylko żeby nie wykończyć silnika bo wiadomo nowy to on nie jest więc nagaru w silniku będzie pewnie sporo a jak Turdus wypłukuje ten nagar.... Może ktoś jeszcze się wypowie w temacie. A ktoś może coś powiedzieć na temat Milvusa?

:)bez obaw żadne oleje typu Turdus , Milwus  nic nie wypłukują są to oleje mineralne tak jak Superol tylko o klasę lepsze od Superolu ...wiedz zresztą że nowy Superol wlany do silnika w którym od kilku lat nie był zmieniany olej też rozpuści część syfu- przecież po to między innymi wymienia się oleje.....niebezpieczeństwo płukania nagarów występuje przy zastosowaniu oleju syntetycznego w mocno wyeksploatowanych silnikach gdzie wcześniej był stosowany olej mineralny (chociaż i przejście w tą stronę też można zrobić rozsądnie stosując kolejną wymianę oleju i filtra szybciej niż zalecenia)...w swoim kombajnie możesz stosować każdy olej mineralny lepszy od Superolu bez szkody dla silnika ;)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Wlanie oleju "samochodowego" GM 10W40 do silnika w ciągniku Farmtrac 555DT 600mtg będzie dobrym pomysłem? Na opakowaniu oraz w internecie nie ma nigdzie informacji, że to olej wyłącznie do pojazdów samochodowych. Zawsze to lepszy olej od Turdus-a, a Superol-u na pewno nie wleję. Producent zaleca Super Universal Tractor Oil 15W-30, ale patrząc na parametry to latem będzie się robił za rzadki i tak było, ubywało nawet oleju zapalała się kontrolka ciśnienia. Natomiast w zimie w teorii powinien zostawać dłużej pompowalny wraz ze spadkiem tem. Co o tym sądzicie? Taki olej stosuję w aucie z dieslem i jest ok. Poza tym sądzę, że wybierając olej przeznaczony wyłącznie do smarowania silnika lepiej wypełni swoje zadanie niż ten uniwersalny. Myśląc logicznie jak coś co można wlać i do przekładni i do hydrauliki oraz jednostki napędowej mam wlewać również do najważniejszego podzespołu jakim jest silnik? Dodatkowo dostępność (od 20l w górę) i cena tego oleju SUTO pozostawia wiele do życzenia.

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich3P    125

Witam, chłopaki co sądzicie o oleju Fusch MOT AgriFarm 15w40 do Ursusa C-360 3P ? Warto go zastosować? Świeżo po remoncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Spory koszt ale olej jak najbardziej dobry. Jeżeli po remoncie to warto.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich3P    125

Znajomy z tego forum chciał go zastosować do C-360 ale w sklepie odradzono mu ponieważ jest "za gęsty" do tego ciągnika... Więc nie wiem co teraz zrobić, a nie chcę wydać pieniędzy na nieodpowiedni olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Nie wiem co to za sprzedawca, 15W40 przeważnie się leje do tych silników, turdus identyczne oznaczenia ma i ludzie na tym jeżdżą.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich3P    125

No właśnie dlatego pytam bo nie byłem pewny tego, a wolałbym się upewnić no bo w sumie 15w40 czy to superol trudus i inne mają taką samą gęstość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/280565

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/282459

 

Tylko wyższa klasa jakościowa, lepkość ta sama. Bez problemu można. Żeby nie koszt to zalałbym go do MTZa... A sprzedawca jak się nie zna to niech się nie odzywa.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Może teraz inaczej zadam pytanie bo nikt mi nie odpowiedział. Wlewał ktoś, kiedyś do ciągnika olej silnikowy przeznaczony raczej do samochodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Oznaczenia typu 15W/40, 10W/40 dotyczą zachowania właściwości smarnych w temperaturach od - do (nie pamiętam jakie to temperatury). Natomiast oznaczenia CB, CC, CD itd (im wyższa druga litera, tym lepszy jakościowo olej. Ale i różnica w cenie dość znacząca. U siebie do remontu silnika w 3P stosowałem CC. (inna rzecz że kiedyś kupno DOBREGO oleju to było szczęście, albo znajomości).Po remoncie kapitalnym leję wyłącznie CD, czasem CE. Milwus, Turdus, Falco to tylko nazwy handlowe producentów. Należałoby raczej zwracać uwagę na wykresy labolatoryjne poszczególnych olejów - tylko po co...? Znam kilku naprawdę dobrych mechaników od traktorów i od aut. Każdy potwierdza - do diesla ze sporym przebiegiem nie powinno się podwyższać klasy oleju. Do nowych śilników, lub po generalnym remoncie - jak najbardziej, jak najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Olej od samochodów ciężarowych można spokojnie lać a od osobówek odpada.

 

Mogę wiedzieć dlaczego? Zamierzam wlać do ciągnika z przebiegiem 600 mtg olej GM 10W40. Będzie to dopiero 4 z kolei olej w silniku od nowości, (inaczej 3 wymiana) .

Czym ryzykuję zalewając taki olej?

Dodam jeszcze, że producent podaje taką treść: "Wysokiej jakości olej półsyntetyczny przeznaczony do wszystkich silników benzynowych oraz Diesla."   Dlatego jakoś nie doszukałem się przeciwwskazań aby zakupić sobie jeden olej do auta i ciągnika.

 

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Z innego forum - cytuję: "jakiś czas temu dałem próbkę tego oleju koledze, który jest przedstawicielem - serwisantem w dużej firmie produkującej oleje dla przemysłu, nazwy nie zdradzam, ale to duży zachodni koncern. Próbka tego oleju została przebadana w ich laboratorium w Polsce i okazało się, że ten olej GM Opel 10W40 to zwykły olej mineralny o lepkości 10W40, oparty na bazach z hydokrakingu i w zasadzie nie zawiera baz syntetycznych, bo jedynie śladowe ilości ok. 3 %. Olej ten ma bardzo słabe właściwości na zimno i już w temp. -5 stopni robi się bardzo gęsty, nieco lepsze właściwości ma na ciepło. Tak więc ta nazwa Semi-Synthetic to totalna bajka i jest to zwykły olej mineralny, stąd pewnie taka niska cena."

Ten olej jest dla Diesla również. Ale do osobówek, Do ciągnika nie zaryzykowałbym za chiny.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

Mogę wiedzieć dlaczego? Zamierzam wlać do ciągnika z przebiegiem 600 mtg olej GM 10W40. Będzie to dopiero 4 z kolei olej w silniku od nowości, (inaczej 3 wymiana) .

Czym ryzykuję zalewając taki olej?

Dodam jeszcze że producent podaje taką treść: "Wysokiej jakości olej półsyntetyczny przeznaczony do wszystkich silników benzynowych oraz Diesla."   Dlatego jakoś nie doszukałem się przeciwwskazań aby zakupić sobie jeden olej do auta i ciągnika.

 

http://www.transporttm.pl/news/98/20/Bledy-przy-doborze-olejow-i-plynow-eksploatacyjnych

 

Tu masz to po części opisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mogę wiedzieć dlaczego? Zamierzam wlać do ciągnika z przebiegiem 600 mtg olej GM 10W40. Będzie to dopiero 4 z kolei olej w silniku od nowości, (inaczej 3 wymiana) .

Czym ryzykuję zalewając taki olej?

Dodam jeszcze że producent podaje taką treść: "Wysokiej jakości olej półsyntetyczny przeznaczony do wszystkich silników benzynowych oraz Diesla."   Dlatego jakoś nie doszukałem się przeciwwskazań aby zakupić sobie jeden olej do auta i ciągnika.

Też myślałem że do NH  nowego aleję jakiś syntetyk. Ale p o ogarnięciu tematu i pytaniu paru osób co zajmują się sprzedażą olejami zawodowo odpóściłem sobie. Nie ma sensu. Wlałem Mobila Delwaca do wszystkiego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

OK ..trochę poczytałem ale nie wiele argumentów jest słusznych już wyjaśniam.. na początek cytat z linku od tomaszek83:

... "Wymagania wobec olejów do samochodów osobowych są wyższe co do obciążenia termicznego i przenoszonych nacisków, lecz to nie wszystkie różnice. Wartości sił ścinających film olejowy są mniejsze w samochodach ciężarowych niż osobowych ze względu na większe elementy silnika..."

Trochę nabrałem wątpliwości, ale zaraz aż tak wielkiego konstrukcyjnie silnika nie będę zalewał olejem GM. Teraz takie porównanie z autem, auto silnik 2l z turbo, 4 cylindry, wchodzi 5,5l oleju, ciągnik silnik 3l bez turbo, 3 cylindry, wchodzi 7l. Argument o większym silniku wydaje się w tym przypadku mało istotny. Niektóre samochody mają już większe silniki i miski olejowe od ciągnika, a nie muszą jeździć na oleju do ciężarówek. Ba piszą nawet, że oleje samochodowe mają większe wymagania i oto mi właśnie chodzi aby zalać ciągnik czymś lepszym niż jakieś oleje pokroju superol-u lub uniwersalne jak zaleca producent.

GM jako olej samochodowy jest raczej z dolnej półki nie musicie mi wyjaśniać jednak stosunek cena-jakość jest OK, fabrycznie takim olejem są zalewane samochody Opla.

 

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj