janusz14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PALAX    32

Ja do ciągników i ładowarki leję za beczki 60 litrowej FUCHS Tytan Cargo 10W40 obecnie Agrifatm MOT 10W40 .


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mksuzi    0

a kuzyn zalewał fuschem 15w40 i po drugiej zmianie oleju silnik sieczkarni john deere się zatarł...niestety...a w ciągniku to jak to stwierdził fachowiec/przedstawiciel fusch'a :"musiał Pan zmienić olej na lepszego fusch i dlatego jest taki ciemny po 100mtg..po prostu olej wypłukuje syf z silnika"...szczęka opada od dobrych 4 lat ciągnik również john deere jeżdził na tym samym oleju fusch'a..dodam dla zainteresowanych po zmianie oleju na mobil wszystko powróciło do normy..

 

 

przeleciałem cały temat czy ktoś zalewa MOBIL 15W-40 swój sprzęt?? co sądzicie o tym oleju??

Edytowano przez mksuzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kredi82    0

Panowie widzę że tutaj panuje Turdus, Fusch oraz superol a ja mam inną propozycję: taką jak Petronas Arbor, zalało go kilkanaście osób jakich znam i sobie naprawdę chwałą! Czy to skrzynia czy silnik pracują idealnie! Jest to odpowiednik Ambry do New Holanda oraz tożsamy produkt z Case i ma wyższe parametry Jonh Deara niż jego orginał! Na prawdę polecam! I co jest ważne jest znacznie tańszy od wymienionych!

Edytowano przez kredi82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Witam swojego Yanmara zalewam fuchs agrifarm MOT 15W40 .

 

A do nich nie powinien być lany 10W40?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2954    0

A do nich nie powinien być lany 10W40?

 

Taki miałem wlany czyli 15w40 przez sprzedającego . Więc i ja zalewam 15-stką .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

To o niczym nie świadczy. Poszukaj jaki olej powinien być, czasem na korku wlewu oleju jest podane. Nie twierdze, że na 100% jest zły, ale w tych typach ciągniczków leje się półsyntetyk do silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tak się zastanawiam.

Do Zetorka 10145, MTZ952.3 leję Turdus SHDP, ciapek ostatnio chodził na Lotos Falco CD a teraz na Agroma 1550D. Teraz pojawił się mi kolejny sprzęt (NH8050 z silnikiem forda 2723E) i myślałem wszystko postawić albo na turdusie shdp albo na agroma 1550d jednak znajomy w Grene powiedział abym przyjrzał się Platinum Ultor Plus CI-4 15W40.

Który z olejów wybralibyście? Sprzęty u mnie kręcą max 200godzin rocznie (MTZ najwięcej, potem zetor, ciapek i kombajn) więc wymiana co rok a nie co określony przebieg.

 

 

Ogólnie oleje wymienia się co przebieg lub raz w roku. Licząc po kolei idzie mi 10+12+6+~14=~42 litrów oleju.

Pozostałbym pewnie przy Falco CD bo taki był w MTZcie, w zetorze sprzed remontu i ciapku ale obecnie od 2 wymian ładnie sobie radzą na tym co wyżej napisałem. Myślę jednak zalać wszystko jednym olejem. Co byście wybrali?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

I jak mamy to rozumieć? Żeby nie wymieniać oleju czy jak? A tak poważnie to pewnie jakiegoś wyrobu olejopodobnego typu Superol nalałeś...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Z tego powodu ze 2 ciagniki u mnie pracuja u mnie ok 40 50 ha rocznie a szkoda mi je sprzedawac ;) Jest jakis olej wielosezonowy zebym nie musiał zmieniac co rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Z moich obliczeń wynika, że olej powinno się wymieniać albo po określonej liczbie godzin albo po roku czasu, zależy co pierwsze nastąpi.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Podejrzewam, że już używasz oleju wielosezonowego. :P Np.:15W40.

Producent silnika (oleju również) przewidział wymianę co ileś mth lub rok.

Są oleje które można zmieniać co 2 lata lub 30tyś.km, ale stosuje się je w silnikach do tego stworzonych obecnie nowych z przedłożonym okresem międzyobsługowym. A olej jest drogi.

Gra nie warta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Panowie czy warto zmienić olej w kombajnie (Claas silnik perkins czwórka) z Superol Falco na Turdusa bądź Milvusa i czy nic złego się nie stanie. Bo dużo negatywnych opini jest o tych superolach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a kuzyn zalewał fuschem 15w40 i po drugiej zmianie oleju silnik sieczkarni john deere się zatarł...niestety...a w ciągniku to jak to stwierdził fachowiec/przedstawiciel fusch'a :"musiał Pan zmienić olej na lepszego fusch i dlatego jest taki ciemny po 100mtg..po prostu olej wypłukuje syf z silnika"...szczęka opada od dobrych 4 lat ciągnik również john deere jeżdził na tym samym oleju fusch'a..dodam dla zainteresowanych po zmianie oleju na mobil wszystko powróciło do normy..

 

 

przeleciałem cały temat czy ktoś zalewa MOBIL 15W-40 swój sprzęt?? co sądzicie o tym oleju??

dziwna sprawa, olej olejem a nikt nie zwraca uwagi na filtry, a to najczęściej wadliwy zaworek w filtrze jest przyczyną zatarcia, ile mtg miał ten silnik, może nie do końca przyczyną był olej, może trafił się podrobiony olej, może jest szerokie, ale co zawsze ten sam olej był zalewany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Chcę wymienić olej Hipol którym jest zalana skrzynia w c-360 na Texaco 15w-30 jak dokładnie wypłukać skrzynię z Hipolu żeby wlać tam olej texaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To zależy bo falco to olej o api CD a turdus ma api CH czy CI nie wiem dokładnie, ale o wiele wyższą klasę myjącą jeśli silnik jest po większym przebiegu ma dużo szlamów nagarów to może być problem, ale nie musi, trochę tutak ryzykujesz, a nawet dużo ryzykujesz, w starym silniku, rozszczelni silnik wypłucze nagary, kiedyś w c330 zawsze miałem superol CB a którymś tam razem zalałem CC, do tego mi brakowało stała w garażu bańka falco dolałem a to jest CD no i zaczeła pluć olejem z bagnetu, z oringów na wale i w ogóle zaczoł przybierać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

No i teraz sam nie wiem co zrobić. Czym więcej czytam tym mniej wiem. Jedni piszą, że lepiej przejść na np Turdusa inni że nie. Zdania podzielone ale widzę że dużo osób zmieniło Superole na Turdusa i nie piszą że coś im się działo z silnikami, chyba że nie chcą się podzielić takimi informacjami... Może do kombajnu lepszy byłby turdus bo ciągle chodzi na wysokich obrotach, tylko żeby nie wykończyć silnika bo wiadomo nowy to on nie jest więc nagaru w silniku będzie pewnie sporo a jak Turdus wypłukuje ten nagar.... Może ktoś jeszcze się wypowie w temacie. A ktoś może coś powiedzieć na temat Milvusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

ja w silniku mam zalany Turdus jest ok, kolega tez na nim śmiga i nic złego sie nie dzieje!

A na marginesie czy Hipol nadaje sie do skrzyni biegów w belarusie? bo słyszałem że się nie nadaje bo w skrzyni jest tam sprzęgło do właczania napędu i pompa smarująca tylny most i skrzynie i podobno się zaciera ta pompa i sprzęgło?

Wydaje mi się że powinien rusek śmigać na tym Hipolu przekładniowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikBS    10

Do Bizona-Platinum

do 60ki-Superol,bo ma jeszcze wał nominalny i już jest tak wybity,że simmeringi nie trzymają na wale i cieknie (na wiosne po szlifie wału będzie lepszy olej)

Edytowano przez RolnikBS

Rolnik BS = Mercedes190ful1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj