janusz14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

Polecane posty

Witam.No właśnie,chodzi o to aby wymienić olej na czas ;) .Według mnie firma ma znaczenie,nie wszystkie firmy produkują oleje dobrej jakośći.Masz rację wymiana oleju powinna odbyć się w momencie wyeksploatowania oleju.I tu właśnie rodzi się moje pytanie które brzmi następująco:Co ile MTG wymienić olej FUSCH TITAN 15W/40 na nową partię?.Pozdrawiam :D


Praca wszystko zwycięża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a w jakim sprzecie to chodzi? co nim robisz? jak czesto? nic nie piszesz na ten temat.

Zwykle producent okresla normy wymiany i serwisu w swoich produktach.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.@pawelec sprzęt to zetor 12145.Ciągnik służy do orki,siewu,transport,uprawa pod kukurydzę i buraki,włóka-czyli prawie wszystko oprucz oprysków ;).Pracuję nim ok.400-500MTG(75Ha)-dokładnie nie jestem w stanie stwierdzić niestety :D .Słyszałem od sprzedającego,iż olej mam wymieniać co 250MTG-wydaje mi się że przesadził trochę,mam rację?.Pozdrawiam


Praca wszystko zwycięża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie do 30stki kupić Turdusa czy tak jak zawsze Superol CC 30 bo zbliża sie okres wymiany i nie wiem jaki kupić.

 

 

Pozdrawiam Krystianrolnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

proponuje turdusa, raczej lepszy od superolu cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

jak do tej pory jeździłeś na superolu CC to dalej lej taki sam olej, nic nie zmieniaj bo i tak to nie ma sensu. A na Turdus przejdziesz jak silnik otrzyma nowe wnętrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak do tej pory jeździłeś na superolu CC to dalej lej taki sam olej, nic nie zmieniaj bo i tak to nie ma sensu. A na Turdus przejdziesz jak silnik otrzyma nowe wnętrze.

 

 

 

Ja c330 jeżdżę na przepalonym turdusie od 3512 i też chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

nie wiem czy chciałeś innym zaimponować tym swoim postem zenekc330 ale naprawdę nie masz się czym chwalić, bo to świadczy tylko o tym, że albo Twój C-330 jest już w takim złym stanie, że kompletnie Ci na nim nie zależny albo, że nie masz 50 zł na kupno nowego oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

raczej to pierwsze moja c330 jest w stanie przed remontowym, poprostu w trochę cięższej robocie wali olejem tyle ile sie wleje, wiec by sie opłacała lać dobrego oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianc360    1

ja do 360 supero cc

Nie wiem czy to tu no ale zapytam czy stosuje z was ktos ceramier do silnikow i skrzyn biegow w waszych ciągnikach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

U mnie głównie TURDUS i SUPEROL FALKO :)


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1882    1

mój znajomy ma c-330 i tira wymieniając olej w tirze wymienił zaraz w c-330 który 15 lat chodził na superolu i zalał tudusem pojeździł po polu i silnik zalał się olejem i stracił moc rozmawiałem z nim mówił że chciał mieć jeden gatunek oleju i popełnił błąd teraz silnik nadaje się do remontu ,sam mam teraz 330 i 360 po remoncie silnika są zalane milwusem chciałbym teraz przejść na turdusa ale mam obawy żeby coś nie skrzanić może coś doradzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Superol CC ma TBN na poziomie 8 mg KOH/g, superol CD 11, a turdus 15w40 15,5 (stare dane, mogło się coś zmienić), także ma największą moc czyszczącą i neutralizującą, więc mógł spowodować wyciek spod przegrzanych uszczelek. Nie wiem jak olej może przyczynić się do zauważalnego spadku mocy.

 

Ja niedługo robię myk milvus -> city diesel -> turdus 15w40, być może zrobię płukankę, napiszę co wynikło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Witam, mam pytanie. Jaki olej silnikowy najlepiej kupić do ciągnika Massey Ferguson 3125? W końcu trzeba zmienić, już 370mth zrobione. Aktualnie chodzi na oleju Turdus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Który Turdus? 15w40? Nic mu więcej nie potrzeba, ew. Turdus 10w40 jeśli jest często uruchamiany w zimie. Cena za bańkę 5l. odpowiednio ok. 50 i 80 zł. Z droższych bardzo dobry jest Fuchs Titan Cargo 10w40, ok. 90 zł za 4l.

 

Do wspomnianego wyżej 912 chce wlać docelowo coś 10w, przy okazji unifikując olej z większym MF. Jutro wlewam jednak 15w40 bo zalega mi już pół roku na półce ale na następną zimę pójdzie coś o lepszych własnościach reologicznych. Pierwszy i ostatni raz miałem na zimę 20w (liczyłem na globalne ocieplenie) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

W silniku BP 15W40 w hydraulice HL 100 w MTZ-cie 820,od nowości.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

do Finn914 dl i Zetor 7211 - TURDUS do silnika a do skrzyni HIPOL

do 1224dl -SUPEROL CC do silnika i do skrzyni HIPOL

do kombajnów Z056 i 516B- SUPEROL CC do silnika a do hydrauliki LUX ( Z056)

 

P>S> Czy kos moze sie orientuje jaki najlepiej sie nadaje olej do układu hydrostatycznego na dolewkę do 516B?? bo juz musze dolać w tym roku a nie wiem jaki jest najlepszy... dodam że układ hydrauliczny jest razem z hydrostatem...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

@mirasek

 

Dzięki za odpowiedź. Jutro mieliśmy jechać po olej i filtry, ale dzisiaj niespodziewanie zahaczyliśmy o sklep motoryzacyjny i kupiliśmy Turdusa 15w40.

 

Za 5 litrów płaciliśmy 57zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
    • Przez kingway
      Witam , może ktoś z was ma  namiar na sklep lub hurtownie gdzie można kupić w dobrej cenie oleje silnikowe i hydrauliczne   Byłbym wdzięczny za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj