janusz14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
artek88    0

Witam

 

Moje pytanie dotyczy oleju silnikowego CF 40,

Jego dane:

2. Lepkość kinematyczna w temperaturze 100°C, mm2/s - 12,5-16,3

3. Wskaźnik lepkości - nie niżej 90

4. Temperatura płynięcia - nie wyższa niż 21°C

5. Temperatura zapłonu, - nie niżej 220°C

8. Liczba zmydlenia, mg KOH/g - nie niższa niż 1,5

 

Jest to francuski nowy olej (CF) służący do smarowania silników stacjonarnych typu Waukesha, Caterpillar, motosprężarek

 

 

A mianowicie olej ten nadaje się do użytku tylko w dodatnich temperaturach, i tu moje pytanie czy istnieją jakieś środki które mogą mu zmienić temperaturę krzepnięcia? i czy można taki olej stosować np. w ciągniku MTZ/zetor/ursus?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Do 3p i Zetora leję półsyntetyczny castrol i muszę powiedzieć że olej super...Nie prawdą jest że rozszczelni silnik chyba ze jakieś padło które i tak ma przecieki.Wracając do castrola to utrzymuje silnik w znakomitej czystości zero mułu syfu itd.wymiana co 200mth.Do c-330 total rubia mineral 15w40 wymiana co 120mth. Jeśli ktoś ma silnik w nienagannym stanie polecam oleje dobre- warto a róznicę widać przy remontach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja do MF 255 też leje półsyntetyk. Syntetyk rozczelnia silnik ale to się tyczy starych silników. Jak silnik ileś lat chodzi na mineralnym i się wleję syntetyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilu    0

Koledzy mam prośbę czy moglibyście podać swoich dostawców albo miejsca gdzie kupujecie oleje ? Chodzi mi głownie o większe hurtownie albo sklepy z olejami nie tylko do naszych maszyn ale też do zagranicznych sprzętów :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Witam a tak panowie mnie na przeglądzie zalali Agrifarm 10W-30 ,w instrukcji mam kilka rodzai olejów do stosowania tylko wszystkie to 15W-40 ,na drugi rok już sam będę zmieniał czy lać 10 W-30 czy jak w instrukcji 15W-40 ,zimą bardzo mało używam ciągnika jeden dwa razy na miesiąc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

Ja do swojego Ursusa c-360-3p leje Lotos City Diesel 20w50 i jest ok.

Do Zetora 8111 wlałem też ten sam olej, ale jest chyba trochę za gęsty bo przy rozgrzanym silniku ciśnienie mam 5 (obroty ok 1500/min). Boję się że mi panewki wypłucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

@mateusz779, no ja to na twoim miejscu to bym się cieszył mając na silniku 5 atm... ja w Finnce po wymianie oleju mam 5.5-6 ale potem spada do 5 i tak zostaje...aż do nastepnej wymiany...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

FINN może masz rację, silnik w nim jest żyleta. Prawdopodobnie to był nowy silnik bo Czesi nie robią remontów jak my tylko wymieniają cały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolko    0

Do Bizona i Ursusa C-360 od dluzszego czasu leje Diesel 2 HPDO. Nie grzeje sie tak silnik na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

U mnie w instrukcji pisze że zalewać 15W-40 na przeglądzie zalali 10W-30 bo taki zalewaja wszystkim tak powiedzieli serwisanci ,teraz wiosną sam sobie zmienię chciałbym dobrym myślę że ten 10W-30 to za kiepski na gorączkę latem ,ten pierwszy te 15W to za gesty na zimę jaki kupić coś doradzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Czym się różni olej mineralny od syntetycznego i czy można stosować go zamiennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Mówiąc w wielkim skrócie olej syntetyczny jest dużo lepszej jakości, wytwarzamy w bardziej zaawansowany sposób. Ale do normalnych silników(patrz starszych) czasami lepiej lać mineralny bo sporo tańszy i po prostu mogą być nie przystosowane do pracy na syntetyku <_< a i syntetyk przeważnie jest rzadszy co oczywiście w zimę jest na +. Co do stosowania zamienne to są różne zdania(no w teorii oczywiście można) ale po mojemu jak jeździsz na oleju który spełnia wymagania producenta to i taki już zostaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

ktoś z was stosował może ten olej:

http://agromasklep.p...?id_product=183

http://www.e-agroma....?id_product=184

 

pytam bo właśnie pojawiło mi się go parę litrów i myślę czy nie zalać go do C330m (do tej pory chodziła na Lostos Falco).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

Mówiąc w wielkim skrócie olej syntetyczny jest dużo lepszej jakości, wytwarzamy w bardziej zaawansowany sposób. Ale do normalnych silników(patrz starszych) czasami lepiej lać mineralny bo sporo tańszy i po prostu mogą być nie przystosowane do pracy na syntetyku <_< a i syntetyk przeważnie jest rzadszy co oczywiście w zimę jest na +. Co do stosowania zamienne to są różne zdania(no w teorii oczywiście można) ale po mojemu jak jeździsz na oleju który spełnia wymagania producenta to i taki już zostaw.

w teorii nie można i w praktyce też nie olej syntetyczny leje się do nowych silników i nie przeważnie a zawsze jest rzadszy i lepszej jakości ale w miarę jak silnik zaczyna spalać syntetyk powinno przechodzić się na półsyntetyk a na koniec mineralny nie wolno stosować zamiennie gdyż syntetyk "oczyszcza silnik" a mineralny zostawia osady stosując syntetyk do zużytego już silnika bardziej go zużyjemy niż na mineralnym (oczyści się z osadów) i będzie brał więcej oleju, do maszyn rolniczych powinno się stosować oleje klasy SHPD (na wysokie obciążenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To ja wyjaśnie... No bo właśnie pisząc w teorii miałem na myśli ogólną mieszalność oleju i jak ja zawsze czytałem o tym, uczyli mnie w szkole i później na warsztacie to zmieszając oleje nadal masz olej ale gorszej jakości. Jeśli chodzi o silnik i nagary pozostałe po mineralnym to że mogą się np. oderwać i tylko idzie na szkodę silnikowi to już to jest zastosowanie w praktyce, w silniku i tu potwierdzam że jak przechodzić to tylko z lepszego na gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Nikita Bennet ja od 2 lat stosuję ten olej 15 w50 bardzo dobry wymieniam co 300 mtg tylko u nas jest też luzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Nikita Bennet ja od 2 lat stosuję ten olej 15 w50 bardzo dobry wymieniam co 300 mtg tylko u nas jest też luzem.

po prostu dostałem trochę olejów które stryjek kupił w dużych bańkach do swego ursusiaka. Troche stały ale myślę że do ciapka na jeden sezon spokojnie stykną (bańki zamknięte w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu). Zawsze to jedna wymiana gratis ;) Potem wróci się do Falco a dwa pozostałe to turdus. Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wydaje się kupujesz nowy ciągnik masz instrukcję pisze taki olej o oznaczeniu takim i takim w moim przypadku było 15W-40 pisało, tylko już na ciąniku na naklejce pisało ciągnik zalany olejem 15W-30 ,na przeglądzie zalali mi 10W-30 i bądz tu mądry co samemu teraz wlać ale po lekturze tych porad 10W-40 chyba byłby odpowiedni 10 na zimę byłby rzadszy a 40 w lecie by miała dobre właściwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj