janusz14

Jaki olej silnikowy używacie do swoich maszyn???

Polecane posty

Tyger    2

skoro turdus ma dobre parametry i jest tańszy to dlaczego nikt na af nie eje turdusa do nowych mf-ów jd czy df?

czy mógłbym nalać tego turdusa do starej c 330? nie wypłukał by nagarów itp bo ciapek ma już 30 lat a remint silnika z 12 lat temu robiony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

No ja leje do JD ;) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
klasyfikacja turdusa lepkościowa SAE 15W/40, jakościowa API CH-4

jakościowa oleju sdf tez API CH-4, myślałem o przejściu na fuchs raczej ale może spróbuej tego turdusa ;) a fuchs titan truck ma API CG-4 czyli mam rozumieć że jest gorszy od turdusa? titan track plus API CI-4 - to że za dobre własciwości myjne no i pewnie cena dużo wyższa?

no ale fuchs ma specyfikacje Deutz DQC 2-05 a turdus nie ma no i tak wogóle top te fabryczne oleje sdf to są własciwie fuchs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

kiedyś lałem superol cc ale od jakiegoś czasu przerzuciłem sie na turdusa który moim zdaniem lepiej się spisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jakościowo Turdus jest jak najbardziej OK, a lepkość to że tak powiem, wedle upodobań ;) ja narazie trzymam sie półsyntetyka 10W40, dzisiaj zamówiłem sobie Fuchs Titan Cargo (CH-4, UHPD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

ja tak samo ja kolega @pawel z superola przerzucilem sie na turdusa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

na pewno nie superol ,powiem ci żę też nie ma co lać za dobrego bo to nie jest wysilony silnik na tyle żeby potrzebował super oleju ale tak jak koledzy mówią turdus czy jakiś inny podobnej klasy bedzie wystarczający,ja np. ten sezon przejeżdziłem na lotosie city diesel jestem z niego zadowolony,a przecież nie ma sensu do 20 letnich ciągników nawet po remoncie lać oleju za 20zł. za litr. przynajmniej takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

mam pytanie co do oleju przekładniowego, w instrukcji mam coś o oleju UTTO i tak przeglądam to i fuchs ma jakiegoś UTTO i orlen i inni producenci, czy ten UTTO to jest typ oleju przekładniowego i gdybym chciał dolać lub mieszać to mogę np. takiego z orlenu dolać, lub gdy będę zmienaiłw sytaczy żeby to był olej utto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

My do 385- TURDUS do 4011- Superol ;)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
mam pytanie co do oleju przekładniowego, w instrukcji mam coś o oleju UTTO i tak przeglądam to i fuchs ma jakiegoś UTTO i orlen i inni producenci, czy ten UTTO to jest typ oleju przekładniowego i gdybym chciał dolać lub mieszać to mogę np. takiego z orlenu dolać, lub gdy będę zmienaiłw sytaczy żeby to był olej utto?

Ten UTTO (Universal Tractor Transmission Oil) to taki olej do wszystkiego oprócz silnika, spełnia normy przekładniowe, hydrauliczne... Czek dis aut -> http://www.agrofoto.pl/forum/olej-do-skrzy...tml&hl=utto

 

Oleje tego samego typu zwykle są mieszalne, powiem więcej, w U912 miałem Fuchs Hydramot z jakimś Hipolem z przewagą Fuchsa i nic nie wybuchło (miałem, bo dzisiaj Padre rozwalił w lesie rurki od WOM i wszystko poszło fpisdu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Jakościowo Turdus jest jak najbardziej OK, a lepkość to że tak powiem, wedle upodobań ;) ja narazie trzymam sie półsyntetyka 10W40, dzisiaj zamówiłem sobie Fuchs Titan Cargo (CH-4, UHPD)

 

Co do tej lepkości powiem tak: jak ktoś często odpala zimny ciagnik to lepiej 10W/40. Jednak ja sie staram tak sobie organizować pracę ciągnikami, by tylko maksymalnie raz dziennie palic je zimne (zapalić zrobić co ma byc zrobione i finito) takze wzupełności mi wystarczy 15W/40. Nie zawsze jest to jednak mozliwe (głownie prod. zwierzęca) i tam lepiej uzywać 10W/40.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no i droższy olej 10w40 zrękompensuje się w paliwie bo z czystym sumieniem na te kilka min można gasić ciągnik chyba również i z turbem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

ja stosuje tylko mobil 1 do moich maszyn lepszy olej dłuższa żywotność


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja MTZ'ta zalanego mam olejem orlenowskim Agro Stou 10W/30 ;) Jak dla mnie to olej jest ok, zresztą nie mam też jakichś jeżdżących super technologi, także musi wystarczyć :o


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mie wygląda to tak

Massey Ferguson 3080 Mobil 1 Delvac

Massey Ferguson 255 Alanda

Claas Compact Alanda

C-330 Superol


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Kupywałem go w pojemniku 20 litrów za 320 zł czyli 16 zł za litr


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

spoko, dzięki za info @nasil, tylko prosił bym jeszcze o jednem mały szczegół jaki to rodzaj tego delvaca bo są chyba 3 rodzaje!

więc czy jest to 10w40 czy 15w40 w tej cenie po 16pln? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ten Delvac To 15W40


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Kupywałem go w pojemniku 20 litrów za 320 zł czyli 16 zł za litr

Pytałem dzisaj w sklepiku motoryzacyjnym, mobil 1 delvac 15w40 20l można zamówić za 280zł, fuchs titan track 290zł

- który lepiej wybrać? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iroo10    4

dla mojego taty poradzili turdus i c-360 chodzi wspaniale


.............................................c-360............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mam pytanie do Szanownego Grona co myśli olejach zagranicznych marek ale konfekcjonowanych w Polsce? Wiele osób odradza takowe ze względu może nie na ryzyko ale na nie potrzebnie wywalone pieniądze, choć to też nie reguła. Jak to jest naprawde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj