Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dechens

Opony do Mf 255

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Opony
Dechens    0

Mam zamiar kupić nowe opony do mf 255. Z jakiej firmy byście mi polecili i jaka jest ich cena.

PS.

Opony na tył: 12.4-32

kris14    259

Ja w swoim mam Barumy, opony średniej klasy wg. mnie.

Jak na ciągnik takiej mocy i wykorzystywanie głównie w lżeszych pracach nie ma co kłaść kasy w jakieś drogie opony.

Ja kupowałem je za ok. 800zł i to są opony diagonalne :D

Ferdek07    62

To zależy do czego ten ciągnik używasz, ja mam diagonalne 15sto letie łyse jak kolano i spękane jak wyschniete jezioro a jeżdze na ciśnieniu około 0,8bara, z tym że jak nowe będą sie zachowywały nie mam pojęcia, wsystko zalezy od tego do czego będą używane te opony, jak masz kase weź jakieś radialki, ale wystarczą zupełnie i jakieś trayal czy bkt, bo nie oszukujmy się które to już opony w tym mf 255 - 2gie czy 3cie? czy zedrzesz jeszcze jeden komplet?

Wiadomość z agroFakt.pl

Dechens    0

Ciągnik pracuje na 4h i służy do wszystkiego: pole, łąka i czasem las.

To będzie dopiero 2 para opon.

Ferdek07    62

jeśli las to nie wiem czy radialki będą dobrym pomysłem bo są miękkie i delikatniejsze boki opon mają bo w radialkach ślad tzn protektor i to co przylega do nawierzchni to niemal sztywny pas a kopiowanie terenu i ugięcie jest przeniesione tylko na boki opony, a może opony BKT, nie są drogie mają dość duży balon i są w miarę solidne?

mirasek    7

Dużo śmigasz asfaltem? Jeśli nie, to na tyle na ile posiadam moge polecić diagonalne opony Petlas, charakteryzują sie rewelacyjną trakcją pomimo że szerokość bieżnika w tej samej rozmiarówce jest mniejsza niż u konkurencji. Opona dobra do lasu, wąska guma z wysokim i miękkim bieżnikiem błyskawicznie dokopuje sie do twardego i pociągnie aż przydusi silnik :)

W lekkich pracach polowych też sie sprawdza, w ciężkiej robocie próbowałem tylko raz z kultywatorem 3m. na mocno zbitej ziemi i na jedynce nie było jazdy bo ciągnik w ułamku sekundy sie zakopywał, dopiero na dwójce dało sie jechać (mniejsze przełożenie, mniesza siła obwodowa na kołach i mniejszy poślizg) ale myślałem że traktorek wyzionie ducha :D

mikic360    16

ja bym Ci polecił opony STOMILU (kormoran) Radialne. mój dziadek ma takie właśnie w MF255 i jeździ z 6 lat już. radialne napewno Ci się tak szybko nie zedrą.

kamil20    0

Też mam w MF 255 opony STOMILU, radialki, wczesniej były diagonalne i różnica między tymi oponami w pracach polowych jest na korzyść radialnych :D

Dechens    0
ja bym Ci polecił opony STOMILU (kormoran) Radialne. mój dziadek ma takie właśnie w MF255 i jeździ z 6 lat już. radialne napewno Ci się tak szybko nie zedrą.

A orientujesz się w cenie tych opon??

arek92    1

Ja mam opony stomil radialne i po 12 latach nie są skruszałe ani popękane i się tak szybko nie zdzierają jak diagonalki a różnica w cenie to około 100zł.

mariusz3512    3

Ja w swoim mam od nowości radialki Stomilu i jestem z nich zadowolony, ciągnik jeździ sporo w transporcie a opony dobrze się trzymaja a mają już 12 lat

pablo21    26

Nie ma co sie zastanawiac chyba najlepsze beda oponki Kormoran Eko Pro tak chyba sie nazywaja to sa własnie radialki i cena pewnie tez przystepna.

Ja mam w C-330 tez Kormorana tylko diagonalne ale jak na opony diagonalne sa bardzo miekkie i Ciapek ma bardzo dobry uciag na nich według mnie :D

pablo21    26

Stomil ale to juz beda opony pod nazwa Kormoran według mnie. Ja bym takie kupował ale mozesz jeszcze poogladac i zornientowac sie w cenach i wtedy wybrac :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować