Zaloguj się, aby obserwować  
romi182

Deutz Fahr K 610

Polecane posty

romi182    0

Mam pytanie czy ktoś z was może go posiada i co o nim sadzicie ??? Moim zdaniem jest to dosc ciekawa propozycja gdyż silnik 6 cyl. lepiej by sie sprawdzał w ciężkich warunkach no w porównaniu do k 420 czy tez k430 pomimo ze 430 jest mocniejsza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sie amieniło bo nie widziałem narazie serii k6**??


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi182    0

Nie wiecie czy modele lecz z stajni same czy tez Lamborghini sa w podobnych cenach i czy sie czyms roznia w stosunku do k 610 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest ich cena skoro o tym mowa??


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tak było ale teraz powyżej 100km jest już wszystko klepane w niemczech. Wiem bo rozmawiałem ostatnio z maślanką dealerem i deutza i same


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi182    0

Czyli lepiej w sumie kupic Lamborghini, Same niz df . tylko wiadomo ze deutz po wyjechaniu od dealera i w raze sprzedazy po jakims czasie straci on mniej na swojej wartosci nizeli reszta z tego koncernu ale nie po to tez sie kupuje ciagnik w sumie :D Nie wiem co i dlaczego ale deutz wg. mnie ma to "coś" heh i niby reszta taka sama ale juz tak mi sie nie podoba :)

 

Agrotron K610 DCR

- balast 730 kg

- amortyzowana przednia oś

- szersze ogumienie przednie 540/65R24 tylne 600/65R38

- radioodtwarzacz

 

cena netto 232000,00 zł

 

z takim samym wyposażeniem wersja PL

cena netto 244000,00 zł

 

TUZ+WOM to koszt około 18000,00 zł netto

 

pl tzn. Profi Line

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

mam kilka pytan do specjalistow od tych ciagnikow.

czy ten ciagnik spali wiecej w orce niz K420?? czy ma duzo wiekszy promien skretu?? czy siedzenie pasazera, komplet zaczepow i pneumatyka sa w opcji czy w standardzie?? jakie opony proponowalibyscie do takiego ciagnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witus    0

Witam !

Mogę coś powiedzieć na ten temat bo posiadam taki traktorek od stycznia br. :) siedzenie pasażera, komplet zaczepów i pneumatyka są w STANDARDZIE, tak jak klimatyzacja. co do porównania do z K420, w orce(oba traktory z tym samym - moim pługiem -Lemken opal 120 4x40) z tego co porównywałem z kolegi, mój k 610 wychodzi lepiej od k 420, nie są to a jakieś wielkie różnice ale zawsze no i k610 jest troszkę elastyczniejszy, tj. mniej podatny na zmiany obciążenia. w rozrzutniku T 088 spalanie na porównywalnym poziomie.

 

Dla mnie wielkim plusem i to przeważyło nad k420 jest troszkę większa masa i długość, a to znacząco wpływa przy pracy z ciężkimi maszynami (quick Unii Grudziądz - 1670 kg+600 kg pszenicy to i mojego potrafi poderwać na bruździe przy nawracaniu, a z przodu mam 750 kg na TUZ-ie ;P)

 

Co do opon.... ja mam 480 przód i 520 tył, mysle że w zupełności wystarczy, a szersze mogły by troszkę wadzić np w orce :)

 

Kiedys tak było ale teraz powyżej 100km jest już wszystko klepane w niemczech. Wiem bo rozmawiałem ostatnio z maślanką dealerem i deutza i same

Też brałem w Inwest-Rol-u i tu akurat się nie zgodzę bo dopiero seria M (od 132km) Jest składana w Niemczech, wszystko poniżej jest "klepane w Włoszech, i tego jestem pewny na 100% bo i mój mam MADE IN ITALIA ;P


DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W sumie co to za różnica czy coś jest w standardzie czy nie? Przecież i tak trzeba za to zapłacić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no fakt ale nie o to tak naprawde chodzi... moj tata nie jest jeszcze za bardzo obeznany w cenach nowych ciagnikow i wyglada to tak ze jakby np ten DF z klima, zaczepami, pneumatyka i pneumatycznym siedzieniem kosztowal te 210 tys zl netto (cena orientacyjna) to lepiej moj tata bedzie patrzyl na taki ciagnik niz by bez tych bajerow mial kosztowac te 180 tys zl netto i jakby doposazenie tego ciagnika mialo by kosztowac te 20 tys zl. bo to jest takie troche oszczedzanie na kazdym drobiazgu bo jak dla mnie to w takim ciagniku klima i zaczepy musza byc a ojciec juz by z klimy zrezygnowal a tak bynajmniej nie moze tego wywalic z wyposazenia. mam nadzieje ze zrozumiales :)

 

a tak po za tym to chcialbym zeby ten ciagnik kosztowal 210 tys zl netto :)

 

@Witus a powiedz mi jeszcze czy do K610 montuja tylko silniki DCR?? bo jakby moj ojciec by sie dowiedzial ze DCR oznacza Deutz Common Rail to by chyba zawalu dostal i by nie chcial patrzec na ten ciagnik, tak nie nawidzi elektroniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witus    0

Henius91, z tego co wiem to już innego niż DCR to nie dostaniesz, ale oczywiście mogę się mylić :)

 

A Tato może dowiedzieć się po fakcie zakupu :) A jak nie lubi elektroniki to chyba nie będzie mu się podobał bo tam nawet gaz ręczny jest elektroniczny :)

 

No i na common rail-u jak pięknie pracuje .... nawet mogę powiedzieć że ładniej niż moje Mondeo 2,0 TDDI :)


DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Henius91 przypuszczałem że o to chodzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

@Witus jakby moj ojciec kupil taki ciagnik nie wiedzac ze jest w tym tyle elektroniki to by chyba szlak jasny go trafil :) musi po trochy sie przyzwyczajac do tego wszystkiego. jak wsiadl do Agrotrona K420 to zaczal sie po kolei pytac do czego sluza poszczegolne przyciski, tlumaczylem jak krowie na miedzy, te zielone to EHR a on na to "Aaaahaa" i nic wiecej nie powiedzial, tak mu sie to spodobalo, potem po kolei zalaczanie WOM, klima przyciski od polbiegow na dzwigni zmiany biegow itd... tak mu sie to spodobalo ze juz pozniej nie obchodzilo go ile jest w tym elektroniki. z reszta juz sam narzeka ze nasz ursus 1224 to stara i wysluzona maszyna i trzeba go troche odciazyc a taki ciagnik bylby idealny (chodzi o K610). mowi ze byle nowy bo ostatnio mamy spore klopoty z 12-stka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Heniu to co opuszcza flotę, a co przybywa? Wspominałeś coś o jakimś ciągniku 80KM, a teraz o 120KM? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witus    0

Henius, Odciąży 12-stke, ale to jest najmniejszy plus, odciąży ciebie i Twojego ojca, bo praca takim traktorem to inna bajka niż 12 stką :D

Ja dając przykład jak siałem starym traktorem to po 8-9 godzinach miałem kompletnie dosyć, a teraz siejąc DF-em pobiłem swój rekord i siałem prawie 19 godzin bez przerwy :) a przestałem siać bo pola brakło ;P ;)


DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

@Henius wytłumacz to jak dziecku w przedszkolu ;) czyli mam na myśli po kolorach a ojciec napewno to załapie tylko to jest kwestia czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

hehe.. no mnie dzisiaj po 8-9 godzinach owijania bel bez przerwy zaczal bolec kregoslu ale to nie pierwszy raz i z tego wzgledu nawet planowalem kupic siedzienie Grammera Maximo M no ale po pierwsze jest za drogie a po drugie to i tak pewnie malo by dalo i nie ma ani klimy, kierownicy nie idzie ustawic a co najgorsze to te pedaly sprzegla i hamulcow ;)

 

 

@Bobek tak wspominalem i to nie raz o 80 KM ale sobie tak pozniej dokladnie to przemyslelismy ze przeciez do prasy i podobnych maszyn mamy 912 DL a moze i dojdzie jeszcze zetor 7211 do nawozow, kosiarki, opryskow itp. a do pluga, agregatu i bron potrzebuje duzego ciagnika a np. w sytuacji kiedy 12-stka laduje obornik to musze najpierw caly obornik wywiezc a dopiero potem orac a tak ojciec by wozil obornik a ja bym oral albo na odwrot (zalezy czy go wpuszcze do nowego ciagnika :D zart oczywiscie). co od odchudzania parku maszyn to napewno na sprzedaz pojdzie 902 i do tego jedna 60-tka tylko nie wiem ktora bo ta ktora troche lepiej wyglada ma troche gorszy silnik a ta bardziej "obdarta" ma nowy silnik, nowy podnosnik, pompe podnosnikowa i cos tam jeszcze. myslelismy zeby do niej zalozyc kabine Naglaka ale to sie jeszcze zobaczy, do naboru wnioskow zostaly 3-4 miesiace a w razie przejscia wniosku to i tak maszyn predzej bym nie mial jak na jesien przyszlego roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj