Bartek1994

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone]

Polecane posty

pysa    0

nie mówie że stare co ma 20 - 30 lat pracy jest lepsze (mniej awaryine) od nowego ,tylko o tym że to stare gdy było nowe to przynajmniej w moim przypatku te pare tysięcy motogodzin pracowało bez awari ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem wcześniej kiedyś być może nie robili tego aż tyle i było wykonywane solidniej po drugie teraz jest oszczędność materiałów kiedyś stal była tańsza teraz każdy wszystko chce najtaniej ja tam tez przebojów miałem ze swoim ale nie kupiłem go na rok dwa tylko na lata jak co komu sie trafi wujek 60tke też kiedyś felerną kupił co to tej turbiny to czy to w polmocie czy to w naszych farmtracach mogło sie stać Perkins też mógł by nam powiedzieć ze z naszej winy teraz marka goni drugą markę ciągników jest ego tyle ze nie sposób zliczyć i wszędzie awarie były i będą czy to stary czy to nowy jak sie trafi i jak sie szanuje silniki przez nową normę spalin też już nie zrobią tyle mtg co kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

to że dalej można kręcić to normalne ja też jak skręcę do oporu to później mogę trzymając lekko kręcić dalej mi na równej drodze zawsze ciągnik zjeżdża mi na lewa stronę po czasie i tak powoli skręcam to koła mniej reagują jak kierownica co w wyniku jak tak na obwodnicy 10km to zdarza sie ze dwa razy kierownice sie obróci w prawą na której nie ma zakrętów ale to chyba tak już jest

 

 

 

 

Uszkodzony uszczelniacz w siłowniku skrętu 100 % Typowe objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riderNIKO    0

Koledzy bardzo przepraszam za pytanie z innej beczki. Kolega mnie bardzo prosił o uzyskanie odpowiedzi w sprawie awaryjności tych perkinsów-pomp wtryskowych...wszyscy wiedzą o co chodzi ...ja nie mechanik.Szuka ciągnika na odśnieżanie i nie wie czy zaryzykować z farmtrac-iem 675dt czy wziąć zetorka majorka 80 -inny silnik.forumowiczów którzy są w temacie lub posiadają te ciągniki prosiłbym o informacje czy w końcu zostało z tym coś zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Lejesz dobre paliwo problemów niema, nie rozumiem was ? Jak ktoś leje kombinowane paliwo to co się dziwicie, że pompy siadają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Wiem że tak trochę piszę ni w 5 ni w 10 ale chciałem skrytykować tego farmtraca że nie ma szans żeby ruszył z przyczepą z belami pod byle jaką górkę no 1H. A na oponach 18.4R30 to już można sobie pomarzyć. Nie mogli to dać wolniejszego 1 biegu. Sąsiad ft 690dt sprzęgło wykończył prawie bo na 4,5t przewozi do 1500balotów rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Jeśli masz trochę wprawy to bez najmniejszego problemu możesz ruszyć np. z 3M i przerzucić w czasie jazdy na 1H itd... A po za tym też belę wożę, i jakoś problemów nie mam z ruszaniem, jak i z ruszaniem pod górkę na 1H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal91    0

Ja też nigdy nie miałem problemu z ruszaniem na biegu 1H nawet na 2H z 4t żwiru ruszałem bez najmniejszego problemu moim zdaniem 1H ogólnie jest za wolny . A co do zmiany z grupy M na H to raczej powinno się zatrzymać bo te biegi nie są synchronizowane i można skrzynię uszkodzić. Tak piszą w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

witam umnie też niema żadnego problemu aby ruszyć z 1H wszystko żalezy jaki masz ładunek na przyczepie - przyczepach i w jakim terenie ruszasz to nawet 3 M nie da się ruszyć. np. 100KM ciognik też nie ruszy 1H jak go przeciożysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riderNIKO    0

Koledzy mam kolejne pytanko: gdzie w ciągniku farmtrac 675 dt są umieszczone dźwignie do sterowania hydrauliką zewnętrzną??bodajrze w opcji dostępne są 2 pary złącz zewnętrznych...tyle fotek na necie a akurat tego szczegółu nigdzie nie potrafiłem odszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Z tyłu obok fotelu, zaraz za dźwigniami podnośnika. Trochę mało wygodne miejsce, ale tragedii niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

21 litrów na hektar to normalne szerokość pługa to 3X16 cali ziemia różna ale przeważnie lekka trochę glinki ile wam wychodzi spalanie w ft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

U mnie prawie tak samo ,trzeba liczyć ze w orce 10 lit na godzinę zegarową, trzymam tak na ok 2000 obrotów ,bo mniej to cienko odwraca się ziemia na odkładnicach staltecha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jakim biegiem jeździsz w tym pługu ? U mnie Farmtrak w pługu staltech U-170 pomyka w 3 polowej przy obrotach 1700-1800 i ładnie odwraca ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Też jeżdżę na 3 polowym biegu ,kombinowałem jeździć na obrotach tak jak piszą co niektórzy 1500 no 1600 ale z takom prędkościom to muliło silnik.Do pługa Staltechu U-170 to nie mam zastrzeżeń,o obracanie gleby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale ja Ci pisze ,że już przy obrotach 1700-1800 odwraca dobrze . Przy 2000 tyś obrotów to się nie dziwię że tyle spali . Kiedyś chyba w tym temacie podawałam ile spalił u mnie FT z tym pługiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Zacznijcie od tego jaką kto ma ziemię a potem dopiero można porozmawiać o prędkości spalaniu i jakości orki :P


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisałem w poprzednim poście jakie ziemie mam przeważnie lekkie trochę gliny też sie znajdzie mam ziemie i bardzo ciężkie ale tam jeszcze nie orałem zamierzam w najbliższym czasie to tam dla brata w podobnych warunkach dziś jego ft 80 4wd spalił też ponad 20 ale tam to stoma góra ciężko miał raczej na tych forach to sie niczego sensownego nie dowiem serwisowi łap pchać nie pozwolę do pompy do silnika bo w razie czego sporo zabulę za naprawę jak Perkins będzie musiał naprawiać w najbliższym czasie to jak będę orał zmierzę czas i mtg na dotarciu był na lekkiej ziemi spalał 25 teraz 21 nie wiem czy mam sie cieszyć czy nie

Edytowano przez wojciech675DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Używaj znaków interpunkcyjnych, bo nie da się zrozumieć co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelP    1

Witam, u mnie spalanie w orce, z pługiem Awemak 4x40 wychodzi na poziomie 15 litrów na ha, ale jak piszą powyżej wszystko zależy od tego jakie kto ma gleby i teren. Ja mam raczej lekkie i płaskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja zrobiłem swoim 685 już 170mth w 2 miesiące. Spalanie mam na poziomie 6 litrów na mth. Chodził albo w pługu albo w samaszu 2,1. Czy kosiarką można jechać na wałku eco czy jednak lepiej go trzymać na wyższych obrotach? Próbowałem z prasą warfamy na eco i jak pełna komora to tylko trochę mruczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A koledzy na stronie głównej www.farmtrac jast tabela spalania ciągników ich ja mam 670 i tak by się u mnie zgadzało nawet w lekkich pracach podjazdy pod kombajn ,presa kostka ,rotacyjna na 1000 obr wałka silnik max 1200 ob mierzyłem po zalaniu do pełna zrobiłem ponad 16 mtg wyszło mi poniżej 3,5 l na mtg w orce 6,5 max 7 lit a orzę 4 razy 30 cm unią i spokojnie robię 1 ha w 2 godz .Jeden kolego pisał że na równej lekkiej ziemi spala 675 ponad 20 litrów to coś nie tak a według ich tabeli spalanie ma identyczne z 670 tylko staram się trzymać obroty max 1600 bo od ok 1400 silniczek pracuje równiutko a u was jak to wygląda wiadomo klasa ziemi hektar długie pole a inaczej kliniaste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ale 20 spala pewnie na hektar. Takie porównanie jest w ogóle niemiarodajne. Po pierwsze każdy ma różne gleby i ukształtowanie terenu. Po drugie znam takich co orzą na 20 cm i takich co orzą na 35 cm i jak tu porównać spalanie. Każdy model z tym samym silnikiem spala tyle samo jeśli jest tak samo ustawiony, a większość wychodząc z fabryki jest taka sama, więc różnice wynikają z nogi operatora i warunków pracy.

Ty orzesz na obrotach 1600, a ja jak orałem pługiem Unia tur 4 x 35 cm to musiał dostać 2000 obr/min bo na 1600 nie dał by rady.

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Norma spalania ciągnika FT czy innego zakładowa twz( testowa ),nie sprawdza się w rzeczywistości . Wujo jak pracował w ASO Mercedesa to każdy samochód miał ustaloną normę spalania, przez zakład lub właściciela.Ja pisałem spalaniu FT 675 DT 20 litrów orki na 1 ha gleba ciężka małą górkom pług staltech 4 x 35 głębokość na buta (gumowiec) ok 35 centrów .Ludzie nie piszcie że wam FT 675 DT pali 5 lub 7 litrów w orce. Dzisiaj gadałem z właścicielem Jd 6.... ma ok 120 km i powiedział ze mu pali 12 lit na 1 godzinę w orce ,śmiałem się w duchu .Ogólnie to ludzie bardzo zaniżają spalanie swoich koni pościgowych ,albo ich nie gniotom w pedał gazu ???.

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Zależy jak kto ciągnikiem pracuje, z jaką maszyną i na jakiej glebie, znajomy ma jd 115KM to mówi że od 15 do 25l/ha w zależności od gleby i warunków, a nogę ma lekką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj