Bartek1994

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone]

Polecane posty

Digifant    800

Czyli krótko mówiąc skoro 360-tka radzi sobie z 3 skibami mając 52KM to Farmtrac o mocy 75 KM powinien poradzić sobie z 4-skibowcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Z tym, że w ciężkiej glebie będzie i jemu ciężko (jak wcześniej pisałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Witam ,ja też radzę kupić pług 4x35 ,sam taki posiadam,miałem na teście 4x40     Staltech   to męczarnia dla cięgnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jak Tobie 3x35 nie kryje śladu opony, to 4x35 też nie zakryje. Kolega Jańczak jakiego rodzaju ma gleby i na jaką głębokość wykonywał orkę tym pługiem?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Taki ft 75 km powinien dać rade i z 4*40 ale bardziej bym polecał 4*35, u mnie zetor 7745turbo ma co robić z 4*40, i nie ma nigdy gwarancji że te grudziądzkie pługi w jakikolwiek sposób przykryją ziemię, u mnie nazywamy je spychaczami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Jak Tobie 3x35 nie kryje śladu opony, to 4x35 też nie zakryje. Kolega Jańczak jakiego rodzaju ma gleby i na jaką głębokość wykonywał orkę tym pługiem?

  

Posiadam pług Stalltech 4x35 ,jestem zadowolonym posiadaczem ładnie przykrywa  ,orze  głęboko  tak na 3/4 długości buta gumowca(trampki rolnika) :D posiadam rożne  gleby ,,4x40 FT 75 radził dobrze na słabszej glebie ,ale na lepszej orka szła ciężko,a pd góreczkę to porażka ,moim zdaniem 4x35 jest bardziej uniwersalny pługiem ,jak ma lekko,to zmieniam bieg wyszczy 3 na 4 L.W Ft  75 przydała by się jakaś połówka biegu ,mam tylne koła szerokie ,dokładanie 1 skiby do zaoranej nawet ładnie się zgrywa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Wiadomo, że w glinie i pod górkę trzeba mieć większy zapas mocy niż na piachu z górki... Po płaskim poradzi sobie i w glinie, ale na niższym biegu. Bynajmniej ja tak muszę robić z proporcjonalnie słabszym ciągnikiem i węższym pługiem. Jak widzicie trzeba brać wszystkie czynniki przy doborze narzędzia do ciągnika.

Ja przy przewadze gleb ciężkich wybrałbym węższy pług. Przy sytuacji odwrotnej wziąłbym pług szerszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1971    1

Spokojnie bez obaw-ft675dt daje rade z takim plugiem,.Mam taki traktor i plug a ziemie mam 1,2i3 kl.czaroziemy na dolnym slasku oklolice Wroclawia.Orze 1H,jak ciężko no to trzeba zredukować na 3M-no ale co w tym dziwnego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Niby nic, ale na przykład sąsiad dziwił się, że orzę na 2 biegu szosowym. On i jeszcze jeden jeździ szybciej z uczepionym pługiem czteroskibowym. W jednym ciągniku padło sprzęgło, w drugim jest silnik do remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1971    1

to sam sobie odpowiedz,czy warto tak katować traktor-przecież to za twoje pieniedze i ciezka prace masz to co masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Nie mogę w moim 675 przelaczyc na szybkie obroty walka (1000). Dzwignia nawet na milimetr nie chce się ruszyc. Miał ktoś taka awarie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek90    1

witam mam dziwną awariję u siebie w 675dt a mianowicie w czasie jazdy po asfalcie ciągnik podskakuje  na lewym kole tak jagbym jechał po wybojach albo jak bym miał  śrube w opnie  ,opona sprawdzona nic tam nie siedzi  i nie jest popękana ktoś miał podobną sytłacje ?  i jeszcze cieknie mi olej pomiedzy podnośnikiem  a szkrzynią nie mogę ustalić gdzie jest wyciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ciśnienie w oponach jest jednakowe i prawidłowe? Najprawdopodobniej winna jest opona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Może nakrętki mocujące całe koło się poluzowały... dziwnym trafem w 555DT również  w lewym kole śruby te często się odkręcają.

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Te podskakiwanie to teraz się zaczeło a dawniej było dobrze ile masz mtg , u mnie od nowego coś tam podskakuje ale da się z tym jezdzić albo opona lekko jajowata albo zle ułożona w feldze mało widzi szosę to nic nie poprawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Najpierw należy sprawdzić dokręcenie felgi do piasty i samej felgi. Potem powinno się sprawdzić sama felgę. Najlepiej unieść i obracając zobaczyć, czy nie ma bicia. Na koniec to samo zrobić z oponą, czyli sprawdzić jej bicie. Niewielkie bicie opony jest dopuszczalne. jeśli wyraźnych przyczyn się nie znajdzie, to polecam spuścić powietrze z koła do 100 kPa. Jeśli opona ma wadę w postaci zgrubienia ścianki, to przy niższym ciśnieniu będzie to bardziej zauważalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Panowie, chyba łatwiej zmierzyć ciśnienie? Kiedy mój traktor bujało na szosie, to ono było winne. Po nieznacznym podniesieniu i wyrównaniu traktor zaczął sunąć gładko.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Panowie nie doszukujcie sie zadnych przyczynja tez to mam te opony zwykle po postoju przez jakis czas odksztalcaja sie idlatego tak buja ; no chyba ze macie radialki  wam buja to inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek90    1

witam koło przestało się bujać  winna była opona ( odkształciła się), teraz mam następną awarie w obudowie pompy wody - tej do której przykręca się pompę wody ,pompę wtryskową  i cały rozrząd zrobił się otwór o średnicy około 6 milimetrów w  miejscu gdzie wychodzi króciec do nagrzewnicy czy ktoś miał podobną awarie ? serwis kazał wymienić obudowę  jakiś pomysł na naprawę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Lepiej wkleić króciec na klej(dobry na temp na metal) niż wymieniać obudowę rozrządu,jak to się stało ze zrobiła się taka dziurka,przecież on jest wkręcany w środkową obudowę  i zabezp nakrętkom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy za bardzo na temat ale czy ciągnik Farmtrac zapali bez rozrusznika , tzn na rozciąg? Bo wczoraj sąsiada rozciągałem ktory mial Farmtraca i nie chcial zapalic. Jak wiemy te troche nowsze ciągniki nie zapalimy na rozciąg dlatego chce sie upewnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Nie ma to jak rzeczowa odpowiedź. Na zaciąg odpali, o ile paliwo dopływa do pompy. Jak w mróz paliwo przymarznie to wtedy nie odpali. Do tego trzeba pamiętać, że odpalanie na zaciąg musi się odbywać przy przekręconym kluczyku, bo pompa paliwowa jest elektryczna. Jak akumulator jest całkiem padnięty, to nie odpali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj