Zaloguj się, aby obserwować  
farmer120ha

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych

Polecane posty

farmer120ha    2

Niby tak,ale na kategorii T nie możesz jeździć traktorem z przyczepami.Tylko co najwyżej z jednoosówką ,bądzi podwieszanymi maszynami na TUZ. :D


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Dokładnie: jakakolwiek kat. E "zawiera w sobie" kat. T, tzn. mając np. B+E możesz jezdzic wszystkim tym, czym moglbys jezdzac T.

 

Po co kat.T?

Jakies dwa lata temu można było T robić w wieku 16 lat, nie wiem czy dalej to istnieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

mógłby ktoś podać jakąś podstawę prawną do tego że B+E daje takie same uprawnienia jak T? Bo sąsiad się ze mną kłóci i nie mam jak mu tego udowodnić, upiera się przy swoim znawca wielki. A inny sąsiad mówi ze na B można jechać ciągnikiem ale new hollandem TM juz nie można bo on ma więcej niż 3.5 t. Co jeden to lepszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

Zimą prowadziłem kombajn + heder (4.2m) na wózku ponad 200 kilometrów dla sąsiada gdy przejeżdzałem przez Giżycko zatrzymała mnie policja do kontroli miałem tylko kat. B obejrzeli światła, gaśnica trzeźwość i pojechałem dalej "bo do prowadzenia kombajnu po drogach publicznych wystarczają prawojazdy kat. B lub T" uprawnienia są potrzebne na polu i tak jest ....puki co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

yarecki12:

 

Prawo o ruchu drogowym:

Art 88.

2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

 

kategorii B:

- pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,

- pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

- ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

 

kategorii T - ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym;

 

3. Prawo jazdy:

- kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Witam! W przyszłym tygodniu przyprowadzamy nowego New Hollanda TC5070, lecz producent nie ma wózka na Heder :D i będziemy jechali zahedrowanym kombajnem po drodze (40 km). Jak wiadomo będzie to dosyć szeroka maszyna, koguta ma oczywiście. ale czy takim szerokim pojazdem można poruszać sie po drogach ??? :) tak sie zastanawiałem i mam trochę wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jakto nie ma wozka na heder?? :) Jak jest heder szerszy niz 4 m to chyba powinienes miec na niego wozek :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

No właśnie nie ma wózka :):D ale za to producent upuścił z ceny. I właśnie chodzi mi o to czy taki przejazd zahedrowanym kombajnem jest zgodny z prawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Policja się przyczepi :D ale jak nie trafisz na patrol albo życzliwego użytkownika drogi to będzie ok :)

Jakimi drogami chcesz jechaś? Tzn. powiatowe, woj. czy o większym ruchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

WAL, ale jak szeroki jest ten heder? Zakładam, że nie jedziesz przez tzw. 'pipidówy' tylko jakąś 'główniejszą' drogą.

Jak będziesz 'wystawał' na przeciwny pas to mogą być problemy i to wcale nie trzeba spotkać niebieskich. Wystarczy, że będzie niewidoczny zakręt, ktoś z naprzeciwka go 'zetnie' (nie daj boże ciężarówka) i masz kłopot zaje... bo nie dość, że nowa maszyna walnięta to jeszcze jesteś sprawcą.

Na przejazd ponadgabarytowy musisz mieć zezwolenie, bez tego strach wyjeżdżać na główne drogi.

A ten dealer nie może Ci przewieźć hederu, jakąś cieżarówką? Nie ma żadnej lawety do maszyn albo choćby platformy z niskim pokładem?

Jak wywalasz tyle kasy, to przecież masz prawo co nieco wymagać.

Mi prasę przywieźli pod sam dom bez gadania, a to były malutkie pieniądze w porównaniu z kombajnem, a dystans prawie 450km...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Witam! W przyszłym tygodniu przyprowadzamy nowego New Hollanda TC5070, lecz producent nie ma wózka na Heder :) i będziemy jechali zahedrowanym kombajnem po drodze (40 km). Jak wiadomo będzie to dosyć szeroka maszyna, koguta ma oczywiście. ale czy takim szerokim pojazdem można poruszać sie po drogach ??? :D tak sie zastanawiałem i mam trochę wątpliwości

Na drodze można poruszać się pojazdami o szerokości do 3m. Na szersze potrzebne jest specjalne zezwolenie i takie tam ...

U mnie 2 kombajny majo hedery 5 m i jeżdżą w żniwa z przypiętymi. To jeden z nich http://www.agrofoto.pl/forum/Bizon-BS-5110-image120970.html . drugi to Bizon rekord (oba kombajny są tego samego właściciele) minąć ze z nimi idzie tylko musi zjechać do boku bo tak to zajmuje cało drogę :) Ja się z praso z nim minąłem.

 

Co do twojego przejazdu to proponuje ci jechać przed kombajnem samochodem z napisem "PILOT" "Pojazd szerokości Xm" W razie polici napewno będzie inaczej niz byś jechał bez nczego.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Będziemy jechali krajową trasą nr.2 (30km) i kawałek powiatówką (10km) droga raczej szeroka. Mogę pogadać z producentem to może mi podwiezie heder, z resztą jeszcze zobaczymy. A jak nie to trudno trzeba jechać na przypał. @andrzej2110 dobry pomysł z pilotem :D jak nie dogadamy się z producentem to może tak zrobimy. Ale na pewno kombajn będzie jechał na kołach, bo tak było rozmawiane, a Heder to zobaczymy jak tam pojedziemy co się da zrobić.

 

Edit: aha i szerokość hedra z osłonami to 4,80m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

wiec napis możesz zrobić

 

. . . PILOT

Szerokość 4,8 m


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

No w sumie, bardzo dobry pomysł. Mamy takiego koguta pod zapalniczke to go podłączymy i na dach samochodu :D Fajnie to będzie wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77
Na drodze można poruszać się pojazdami o szerokości do 3m. Na szersze potrzebne jest specjalne zezwolenie i takie tam ...

U mnie 2 kombajny majo hedery 5 m i jeżdżą w żniwa z przypiętymi. To jeden z nich http://www.agrofoto.pl/forum/Bizon-BS-5110-image120970.html . drugi to Bizon rekord (oba kombajny są tego samego właściciele) minąć ze z nimi idzie tylko musi zjechać do boku bo tak to zajmuje cało drogę :D Ja się z praso z nim minąłem.

 

Co do twojego przejazdu to proponuje ci jechać przed kombajnem samochodem z napisem "PILOT" "Pojazd szerokości Xm" W razie polici napewno będzie inaczej niz byś jechał bez nczego.

 

 

Jesteś w błędzie kolego w Polsce max szerokość jaka obowiązuje to 2,55 (za wyjątkiem pojazdu chłodniczego bo wtedy jest 2,6), a z tym napisem PILOT i pojazdem przed to może by i przeszło pod warunkiem, że ten kto będzie pilotował ten kombajn będzie miał pozwolenie/zaświadczenie o skończeniu kursu kontroli ruchu drogowego (jakoś tak podobnie brzmi). Koszt jak dobrze pamiętam 350 zł. Oczywiście powinieneś jeszcze wcześniej uzyskać pozwolenie od GDDKiA. Moim zdaniem gra nie warta świeczki i może Cię to kosztować dużo więcej niż wynajęcie kogoś z zestawem aby przetransportował Ci heder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Kończyłem miesiąc temu kurs na kombajnistę i instruktor mowił że kombajn może mieć max 3m chyba że droga jest na tyle ciasna że wystaje na drugi pas ruchu to wtedy trzeba nawet 3 m zdiąć.Do prowadzenia kombajnu po drodze wystarczy zwykłe prawojazdy nie trzeba mieć kursu .


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Ale jak policja zobaczy napis PILOT to sobie pomyśli że ma koleś takie uprawnienia i puści go dalej nie będzie musiała nas zatrzymywać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Oj tam nie trzeba od razu zakładać że zatrzyma a jak zatrzyma to z każdym można się dogadać jest tylko jedno pytanie Ile ?


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

nie wiem czy tak od razu się dogadają :D Weście pod uwagę, że odległość jest dość duża (30 km) i jest to droga krajowa, a wiec zawsze znajdzie się jakiś życzliwy kierowca co tą sprawą się zainteresuje i da cynk w odpowiednie miejsce. A Panowie z policji będą mieli okazje się wykazać, a wiem, że kary w takich przypadkach są naprawdę wysokie. I tutaj raczej nie będzie zmiłuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

No, dokładnie :) tego też się troche obawiam. No ale miejmy nadzieje że dojedziemy bez żadnych przygód. Może nie będzie tak źle, w sumie to nasze strony to w razie co jakoś się dogadamy :D

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

,,Pojazd, który przekracza co najmniej jedną z następujących wielkości:

 

1) długość pojazdu - 28,00 m,

 

2) szerokość - 3,60 m,

 

3) wysokość - 4,70 m,

 

4) masa całkowita - 60 t

 

- powinien być pilotowany przy użyciu dwóch pojazdów wykonujących pilotaż, poruszających się z przodu i z tyłu pojazdu."

 

Cytat ze strony internetowej GDDKiA na temat pilotowania

 

P.S. Nie cytuj wcześniejszych postów, bo polecą %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj