zamiar

kary za prawo jazdy

Polecane posty

Lukasz5714    11

No wiadomo ze nie po polnych :P

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Cezary Jeśli coś nabroisz bez uprawnień to ich nie obchodzi czy robisz prawo jazdy czy nie kara jest taka sama :o


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

mam prawko b i c latem jezdze sporo po drogach zestawem forterra 115 plus dwie przyczepy jedna z papierami bez przegladu druga bez papierow, wszystko sprawne, co mi grozi jak mnie zlapia i ile max dlugosci moze miec taki zestaw??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

A co do poprzednich wypowiedzi ,jesli się trafi na patrol z gminnego posterunku to nie powinno być problemów(Znajomy jechał ciągnikiem bez papierów z przyczepa ,a ma kat B-kazaki mu ubezpieczyć ciągnik)

Drugiego zatrzymała drogówka jak woził obornik-niemiał przy sobie papierów i powiedział ,że nie chce zgubić na polu i zostawił w domu-puścili go bez niczego ;)

W mojej okolicy nie zdażyło się jeszcze ,żeby ktoś miał kłopoty za jazde bez dokumentów ,czy prawka T-u nas ścigaja tylko pijaczków. Wogóle zauważyłem ,że jak są sianokosy ,czy żniwa to policja raczej nie jeździ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

ja sie nie raz mijalem w zniwa z policja raz im nawet niechacy droge zajechalem, ale nie zareagowali. pytajac sie o dlugosc mialem na mysli metry a nie ilosc pojazdow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam troche inne pytanie. mam 16 lat i zrobilem prawko na T. co by sie stadło gdyby złapała mnie policja jak bym jechał samochodem. co grozi za brak kategori?? ile sie płaci mandatu i co jeszcze mogą mi wlepić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

generalnie dorosli do 500 zl mandatu ale Ty jestes jeszcze sadzony jaki nieletni bo nie masz 17 lat to chyba nawet mniej niz 500zl. Ten który Ci udostępni samochod ma rowniez zakladana sprawe o "udostepnienie rzeczy do przestepstwa" zapomnialem jak to brzmi fachowo. jak Cie zlapia to tlumacz sie ze ukradles samochod rodziocom czy cos ale jak skonczysz 17 lat to bedziesz mial jeszcze sprawe o kradziez jak tak powiesz :o:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

ja sie nie raz mijalem w zniwa z policja raz im nawet niechacy droge zajechalem, ale nie zareagowali. pytajac sie o dlugosc mialem na mysli metry a nie ilosc pojazdow.

 

22 metry dla ciągnika rolniczego z dwoma przyczepami wynosi długość całkowita ale to tam kolego tym się nie martw kolego, z takiej firmy jeżdżą po słomę to ciągają po 2 przyczepy 7,2 i do tego doliczyć dyszle i ciągnik to dużo dużo przekracza a jeżdżą po 150 km w jedna stronę więc to chyba mówi za siebie;)

 

a co do prawka to u nas za brak na ciągnik jest 500 zł i tylko to, nie odraczają ;)

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie jazdy ładowarką teleskopową. Mianowicie jaką trzeba mieć kategorię prawa jazdy/ uprawnienia do kierowania właśnie tym pojazdem. Zastanawia mnie czy kategoria T czy może jakieś specjalne uprawnienia??


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Zalezy jak jest zarejestrowana. Jezeli jako ciągnik rolniczy to wystarczy T a jezeli jako pojazd wolnobieżny to wystarczy mieć ukonczone 18 lat ale wolno tylko nią jeździc wydaje mi sie ze tak jak na koparke wolno jeździc od 18 lat bez uprawien zadnych ale wykonywac prace (kopać itd) to trzeba miec uprawienia specjalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

ladowowarki w polsce nie zarejestrujesz jako ciagnik, widziales na jakiejs rejestracje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

To co ładowarki teleskopowe nie posiadają homologacji a co za tym idzie nie mozna zarejestrowac czyli nie mozna poruszac sie po drogach publicznych :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ladowarki i koparki wystarczy tylko OC oplacac dzisiaj gosc mi mowil ze jego kolege zlapali mtz i nie mial papierow to puscili go wzial zalozyl tura i oplacil CO jaka koparka i jezdzi legalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Koledzy, dopuszczalna długość zestawu ciągnik + przyczepy wynosi 22m. Zeby prowadzić pojazd wolnobieżny potrzebne jest prawo jazdy min. kat. B lub T. Do pracy tymi maszynami potrzebne są odpowiednie uprawnienia, analogicznie jak w przypadku kombajnów zbożowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

A ja zapytam trochę z innej beczki. Co może grozić za jazdę z 3 przyczepami (wszystkie na ogół sprawne, zarejestrowane, opłacone) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Ja znam tą wersję iż na kat. B wolno poruszać się KAŻDYM ciągnikiem rolniczym z maszynami rolniczymi zawieszanymi i pół zawieszanymi, oraz niektóre 2 osiowe. Każdego rodzaju przyczepą 1-osiową, rozrzutniki obornika( gdyż nie jest rejestrowany jako przyczepa, jest maszyną rolniczą) rozsiewacze wapna-nawozu, beczkowozy, pługi na kole itp. Zawieszane : pługi brony itp. Co do 2 osiowych rozrzutniki obornika - 2 osiowe. beczkowozy 2 osiowe i jedna jedyna rzecz która przypomina przyczepę i służy jako maszyna transportowa, Mowa o wozie, gdyż też nie jest rejestrowany a jest maszyną rolniczą, Co do mandatu z jazdą np z przyczepą to podobno jest 300zł - brak odp dokumentów umożliwiajacych jazdę danym pojazdem. Ale panowie pomyślmy, na chłopski rozum jeździłem po drogach publicznych w wieku 13 - 14 lat w wieku 15 lat popylałem na skup z przyczepą, aż zrobiłem prawko, i do dnia dzisiejszego nie złapali mnie. Mam rodzinę w policji i pytałem się jak to jest i : jeżeli dany ciągnik (z osprzętem) Nie rzuca się rażąco w oczy (brak świateł, ogólne zaniedbanie, opony,) oraz kierowca jadąc po drodze zachowuje wszelkie przepisy i nie wygląda na "szczeniaka" to nie zatrzymują ciagników, tym bardziej w okres żniw

Edytowano przez Patryk3802

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Mnie policjant scigal i to dzielnicowy z wioski od 10 roku zycia do poki nie zrobilem na B prawka. Teraz powoli juz odpouscil wiec nie zawsze tak jest Patryk3802. A instruktora nauki jazdy jak sie pytalem to powiedzial ze zestaw nie moze przekraczac DMC 3,5t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy już weszły bądź kiedy wejdą nowe przepisy dla młodych kierowców.Chodzi mi o ten okres dwuletni listek itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja znam tą wersję iż na kat. B wolno poruszać się KAŻDYM ciągnikiem rolniczym z maszynami rolniczymi zawieszanymi i pół zawieszanymi, oraz niektóre 2 osiowe. Każdego rodzaju przyczepą 1-osiową, rozrzutniki obornika( gdyż nie jest rejestrowany jako przyczepa, jest maszyną rolniczą) rozsiewacze wapna-nawozu, beczkowozy, pługi na kole itp. Zawieszane : pługi brony itp. Co do 2 osiowych rozrzutniki obornika - 2 osiowe. beczkowozy 2 osiowe i jedna jedyna rzecz która przypomina przyczepę i służy jako maszyna transportowa, Mowa o wozie, gdyż też nie jest rejestrowany a jest maszyną rolniczą, Co do mandatu z jazdą np z przyczepą to podobno jest 300zł - brak odp dokumentów umożliwiajacych jazdę danym pojazdem. Ale panowie pomyślmy, na chłopski rozum jeździłem po drogach publicznych w wieku 13 - 14 lat w wieku 15 lat popylałem na skup z przyczepą, aż zrobiłem prawko, i do dnia dzisiejszego nie złapali mnie. Mam rodzinę w policji i pytałem się jak to jest i : jeżeli dany ciągnik (z osprzętem) Nie rzuca się rażąco w oczy (brak świateł, ogólne zaniedbanie, opony,) oraz kierowca jadąc po drodze zachowuje wszelkie przepisy i nie wygląda na "szczeniaka" to nie zatrzymują ciagników, tym bardziej w okres żniw

 

Głupoty piszesz.

 

na kat B można się poruszać każdym pojazdem nie przekraczającym 3,5t DMC mało jest ciągników poniżej tej wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

kodek drogowy mówi tak

 

"Art. 88. 1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii.

 

2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

 

  • kategorii A – motocyklem;
  • kategorii A1 – motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3 i mocy nieprzekraczającej 11 kW;
  • kategorii B:
    • pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
    • pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
    • ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym"

http://kodeks-drogowy.org/kierujacy/uprawnienia-do-kierowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj