zamiar

kary za prawo jazdy

Polecane posty

mtz_820    0

Jesli nie jestes pelnoletni to MANDAT 500ZL I NIC WIECEJ jak przyjmiesz jak bedziesz cwaniaka walil to sprawa do sadu i w dety sad rodzinny sie zainteresuje tym i moze byc nie ciekawie. Czyli przyjmujecie 500zl i lepiej sie nie odzywac, z kazdym mozna dojsc do porozumienia (nie mowie o lapowkach czy innych). Wiem to bo rozmawialem z znajomym policjantem.


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jeżeli masz ubezpieczony pojazd którym jedziec czyli OC i jest zajestrowany a nie posiadasz prawka(wogóle) to 500zł mandatu i policja wypad od CB.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Tak, 500 zł i NIC WIĘCEJ, lepiej nie unoście głosu przy panu mundurowym :rolleyes:

Kolege zatrzymali, i dali tylko pouczenie, ale kazali przyjechać jemu ojcu po ciągnik... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Kumpel Fergusonem 255 z prasa jak jechał i zobaczył że z tyłu gminna jedzie to przez bruzdę i polami a oni na około drogą. Zatrzymali go a policjant "A to nie ty nam też uciekałeś motorem tydzień temu?" B) Tylko pouczenie mu dali ale gdyby powiatowi przyjechali to miałby mandat jak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

z moich wiadomosci to zle mowicie ze 500 zl i nic wiecej. Z tymi 500 zl to sie zgodze lecz co z autem? Wlasciciel pojazdu bedzie mial sprawe za udostepnienie samochowdu czylu w tej sprawie (narzedzie zbrodni)groznie zabrzamilo lecz tak jest. Jedyne co mozecie powiedziec to do 16 lat ze ukradliscie samochod ojciec nic o tym nie wie. a jezeli macie 16+ to jestescie normalnie za kradziez sadzeni. ta mi tlumaczyla policja B)

 

 

A i jak tam wczesniej pisaliscie to na "B" mozna jezdzic kazdym traktorem z maszynami zawieszanymi do 350 kg jedynie :D zadne dwukolki czy inne ciezke maszyny nie wchodza w gre. najlepiej jest zrobic B+E i mozna smigac traktorem z 2 przyczepami i kazdym innym sprzetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Jestem tylko ciekaw jak długo B+E będzie jeszcze jeszcze obowiązywać, że można jeździć ciągnikiem z przyczepami, bo coś czuję że pewnie za jakiś czas w naszym "pięknym" kraju znowu zmienią przepisy i tak czy siak będzie trzeba T. W tym kraju lepiej nie będzie, muszą utrudniać życie człowiekowi :D

 

A co do prawa jazdy kat. T, u mnie w okolicy nigdzie nie ma ośrodka, co się tym zajmuje, jedyne co pozostaje to jeździć daleko :)

A ceny za kursy z 3 ośrodków są takie: 1000, 1200 i 1400zł! Lekka przesada jak dla mnie! Wszędzie zetor 5211+ przyczepa tandem(jeden plus B) )

Natomiast na egzaminie mają U 3512 również z tandem-em.

Przy okazji spytam będzie wielka różnica w cofaniu zetorem a ursusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

 

A i jak tam wczesniej pisaliscie to na "B" mozna jezdzic kazdym traktorem z maszynami zawieszanymi do 350 kg jedynie B) zadne dwukolki czy inne ciezke maszyny nie wchodza w gre. najlepiej jest zrobic B+E i mozna smigac traktorem z 2 przyczepami i kazdym innym sprzetem.

Skąd masz takie informacje? I gdzie to jest zapisane?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Jestem tylko ciekaw jak długo B+E będzie jeszcze jeszcze obowiązywać, że można jeździć ciągnikiem z przyczepami, bo coś czuję że pewnie za jakiś czas w naszym "pięknym" kraju znowu zmienią przepisy i tak czy siak będzie trzeba T. W tym kraju lepiej nie będzie, muszą utrudniać życie człowiekowi :)

 

A co do prawa jazdy kat. T, u mnie w okolicy nigdzie nie ma ośrodka, co się tym zajmuje, jedyne co pozostaje to jeździć daleko :)

A ceny za kursy z 3 ośrodków są takie: 1000, 1200 i 1400zł! Lekka przesada jak dla mnie! Wszędzie zetor 5211+ przyczepa tandem(jeden plus B) )

Natomiast na egzaminie mają U 3512 również z tandem-em.

Przy okazji spytam będzie wielka różnica w cofaniu zetorem a ursusem?

Niedaleko mnie w ośrodku jest proxima (85 chyba) tylko wolę zrobić B+E bo jeśli jest tandem to dobrze ale jak zwykła dwuosiowa to tragedia. Oczywiście nie mówię że nie umiem cofać tylko wolę się nie stresować na egzaminie :D A ceny za T to wszędzie po 1000. Tyle samo B+E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

gdzie kogo sie nie spytac to inaczej mówią B) kat B upowaznia do prowadzenia pojazdu rolniczego którym jest ciagnik wraz z sprzetem zawieszanym półzawieszanym i przyczepy jedno osiowe ( czy to rozrzutnik czy przyczepa czy prasa czy samozbierajaca kto jak wymyśli) i tak sobie tu gadacie a jak jest z tandemami?? bo na kat B nie mozna ciagać za ciagnikiem zadnego rodzaju przyczepy dwuosiowej ALE z przednią osią skrętna a tandem?? mysle ze nie jeden policjant by sobie flaki wyprół by wcisnac kita ze to tak jak dwuosiowa z przenia osią skrętną koledzy nie dac się im!! ograniczenia tonazowego nie ma więc mozecie miec nawet 40T i moga sobie poskakać koło zestawu :lol:z za brak prawka jesli ponizej 16 to moza pow ze sie auto wzieło bedzie manda 500zł ale watpie ze na tym sie skonczy zalezy od policjanta 16+mandat i autko odbiera ktos z prawkiem ale tez zalezy od pałkaza jaki bedzie( wiecie moze mu w nocy nie wyszło to sie moze odstresować na was  ale psychicznie :D)no a jak juz 18+ to wiadomo zalezy jak sie gada i jaki policjant jak mozna nic nie dostać alebo ze stówke ale normalnie to jest 500zł i przewaznie auto odbiera osoba z prawdzie ale nie zawsze róznie bywa noo i jeszcze jest odroczenie ale to rzadko częściej jak jest się po % :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

kategoria B uprawnia do jazdy ciągnikiem i możesz pod niego podpiąć pług, siewnik, rozrzutnik... itp., z wyjątkiem przyczepy.

a słuchaj, wiadome jest mi że można się poruszać na kat. B z maszynami wpół zawieszanymi i zawieszanymi, a jak to jest z przyczepami typu tandem, np na jednej osi, przecież jest też wpół zawieszana?

 

Filipo , dzięki za info, a więc tandem zalicza się do maszyny wpół zawieszanej, czyli co by nie było, kłócić się i upierać przy swoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Przyczepę jedno osiową możesz ciągnąc bez problemu czy rozrzutnik nie możesz ciągnąc przyczep dwuosiowych B)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

a jak ja mam C+E to mogę ciągnąć traktorem przyczepy dwuosiowe ? ile max może być podpiętych ? 2 sztuki ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

a jesli np ktos zapisał się na kurs prawa jazdy juz wyjezdził np 10 godzin i wsiadł w swoj samochod jechał i zatrzymali go to co wtedy? bo slyszalem ze odraczaja jak ktos robi prawko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak jest coś takiego. Wtedy jest kara że chyba przez 3 albo 5 lat nie może podchodzić do egzaminu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Prawo się trochę zmieniło ;) Jeśli masz ukończone 18 lat i poruszasz się pojazdem bez uprawnień i nie spowodowałeś kolizji nie byłes pod wpływem alkoholu itp dostaniesz tylko kolegium 500zł i żadnego odroczenia . Ale jeśli coś nabroiłeś czyli kolizja itp wtedy cię odroczą :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Z tego co ja wiem to B+E można kierować traktorem który osiąga prędkość do 25 km/h nie waży więcej niż 3,5 tony i ciągnie jedną przyczepę. Co do wszystkich którzy piszą o tandemie_macie szczęście. Ja wczoraj zdałem na t cofając po placu z dwuosiowa za pierwszym razem razem z b. Koszt kursu to 2000 (1250 zł b+750 T, normalnie kosztuje 1000 ale że za dwie kategorie od razu to zniżka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

jak ja mam prawie 16 lat i robiłem podorywke (farta mialem)policja przejechała koło mnie:)

szczęście że mnie nie zatrzymali:)

byłem na swoim polu co by mi za to zrobili???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

aha dzieki bo jak by się czepiali coś kiedyś to będę wiedział ;)

u mnie na wiosce nawet na polne suką wjeżdzają:)

później wrócić strach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Prawo się trochę zmieniło ;) Jeśli masz ukończone 18 lat i poruszasz się pojazdem bez uprawnień i nie spowodowałeś kolizji nie byłes pod wpływem alkoholu itp dostaniesz tylko kolegium 500zł i żadnego odroczenia . Ale jeśli coś nabroiłeś czyli kolizja itp wtedy cię odroczą :)

A rzeczywiście zapominałem o ostatnich zmianach. Bo 3 lata temu jak chodziłem na prawko to jeszcze to obowiązywało.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Niedaleko mnie w ośrodku jest proxima (85 chyba) tylko wolę zrobić B+E bo jeśli jest tandem to dobrze ale jak zwykła dwuosiowa to tragedia. Oczywiście nie mówię że nie umiem cofać tylko wolę się nie stresować na egzaminie :) A ceny za T to wszędzie po 1000. Tyle samo B+E

W Siedlcach na Wałowej kategoria T 900zł.

A jeździsz Zetorem Proximą 65 z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

Prawo się trochę zmieniło :) Jeśli masz ukończone 18 lat i poruszasz się pojazdem bez uprawnień i nie spowodowałeś kolizji nie byłes pod wpływem alkoholu itp dostaniesz tylko kolegium 500zł i żadnego odroczenia . Ale jeśli coś nabroiłeś czyli kolizja itp wtedy cię odroczą ;)

 

i podczas robienia prawa jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Na polu to nic, ja nie raz robiłem przy szosie na polu i jeździli w te i z powrotem i nic, tylko jak wyjedziesz już na drogę to wtedy HALT :)

 

Kolega poklucił sie z babka i zaypytała go ile ma lat a on powiedział ze 15. Babka poleciała do domu zadzwonił na policje, przyjechali igo wylegitymowali, szczescie ze on tak mlodo wyglada ale na spokojnie pokazał im prawo jazdy. Wiec prawo jazdy to chyba prawo do kierowania pojazdami mechanicznymi....


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj