zamiar

kary za prawo jazdy

Polecane posty

proxy8441    245

doslownie wczoraj słyszałem o prawojazdach i mówili ze duzo młodych ludzi powyzej 17 lat jeżdzi sobie samochodami bez uprawnien. i mówili ze obowiauje kara w wys. 500zł brutto :D i żadnych konsekwencji ze str. rodziów gorzej jak sie spowoduje wypadek :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

A ja mam przewileje. Mi nic nie zrobia najwyzej powietrze spuszcza. Z bratem jade ciagnikiem nikt prawka niema. Policja zatrzmuje i pyta tylko imie ojca dominik? Aha to jedzcie uwazajcie, tyle gadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę bez prawka ciągnikiem nawet po kilkanaście km drogami publicznymi. Wiele razy przejeżdżałem obok policji zawsze się na mnie patrzą a ja na nich raz jechałem NH i mnie zatrzymali bo chcieli obejrzeć NH a raz jak jechałem zetorem to mnie zatrzymali i sprawdzali stan techniczny ciągnika i przyczepy zatrzymali mnie wtedy w centrum miasta. Sprawdzili wszystko i na końcu mi powiedzieli" nie masz prawa jazdy nie??" a ja odpowiadam no nie mam. to gliniarz mi powiedział że jak mnie jeszcze raz złapie to stawiam mu piwo. Przeważnie to jeżdżę w żniwa a policjanci o tym czasie niektórzy są w miarę wyrozumiali. Tate raz złapali jak po drodze krajowej jechał kombajnem z hederem założonym to mu powiedzieli że ma jak najprędzej skręcić w polną drogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Mojej dziewczyny kuzyna złapali jak jechał z przyczepą do lasu (woził sąsiadowi drzewo) i zabrakło mu 200 metrów gdzieś do wjechania w las i go złapali. No to pytanka podstawowe prawo jazdy ubezpieczenie itd nie ma no to panowie wyskoczyli 8tys i zestawik na lawetę. No to ten zaczął nawijać ze to awaryjna sytuacja itd itp no to 1000zł i laweta. Znow zaczął nawijać że żniwa itd że kasa potrzebna i sprżet no to dali tylko 50zl i powiedzieli ze nie chca go widzieć na drodze:P A 50zl za brak dokumentów (hmm za brak tych 3 wyszłoby 150 ale co tam:P) A on ma prawko na B tylko. Jeśli się dobrze i miło rozmawia z policjantami to jest k (chyba że jakiś cham jest) to nie ma problemów. Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

koledzy-piszecie że w polu ciągnikiem mogą wam naskoczyć-a otóż mogą-wlepić mangdat jak trzeba, nie mówię już nawet o jakimś nieszczęśliwym wypadku(zgnieceniu, upadku itp)- w ustawie jest zapis-"ciągnikiem może pracować jedynie osoba posiadająca odpowiednie uprawnienie" np-T lub B+E na zestaw, B na sam ciągnik do 3,5t itd. (czytałem jak uczyłem się na konkursy BHP) a to że nikt nie karze za samą taką jazdę po polu, to wyłącznie dlatego, ze policmajstry to też ludzie, i nie chce im się ani jeżdzić po polach, ani tracić do końca i tak nie najlepszej opinii.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

nie będe się rozpisywał zbędnie. Powiem krótko, kolega powyżej ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A ja sie nie zgodzę. Według ahme999 jak ma sie B to tylko ciągnik do 3,5tony to niech mi wyjaśni dlaczego mając B=E juz można normalnym 5tonowym ciągnikiem śmigać co? Ta kwestia była poruszana na forum nie raz i wielu jest zgodnych że B uprawnia do prowadzenia ciągnika rolniczego i tyle. A czy dostaniemy mandat mając tylko B i jadąc ciągnikiem 5tonowym to zależy tylko od policjanta. I powiedz mi też dlaczego policjanci czekają koło pola przy wyjeździe z niego a nie wejda na pole skoro mogą.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Mnie raz jak wracalem samochodem haltneli na podworku ale ich kulturalnie odprawilem, to potem dla ojca jak jechal dowod rejestracyjny zabrali za "bródny silnik"( byla kropka oleju kolo korka) taki pretekst znalaezli.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

A jak sprawa wygląda za jazdę ciagnikiem(60) z kategorią B czy moge jeździć z podwieszanym sprzętem np.pług 3 skiby lub kultywator ?

 

Czy łamię wtedy prawo czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shirou    0

kategoria B uprawnia do jazdy ciągnikiem i możesz pod niego podpiąć pług, siewnik, rozrzutnik... itp., z wyjątkiem przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

I beczki asenizacyjnej. Podobno jej tez nie można podpinać jak ktoś ma B.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

A jak sprawa wygląda za jazdę ciagnikiem(60) z kategorią B czy moge jeździć z podwieszanym sprzętem np.pług 3 skiby lub kultywator ?

 

Czy łamię wtedy prawo czy nie ?

 

Dobre pytanie. Ja słyszałem że można właśnie z podwieszanym sprzętem i przyczepą lekką, ale nie wiem czy to na pewno prawda.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

kategoria B uprawnia do jazdy ciągnikiem i możesz pod niego podpiąć pług, siewnik, rozrzutnik... itp., z wyjątkiem przyczepy.

Oj z rozrzutnikiem chyba też nie można...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

mi sie wydaje ze mozna z rozrzutnikiem bo jest to sprzet rolniczy i nie da sie go zarejestrowac jako pojazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0

jak sobie przypominam to mając kategorie B to można jeździć traktorem z maszynami zawieszanymi plus dwukółka do 700 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

można prowadzić przyczepę lekką, której masa nie przekracza 750 kg, to samo się tyczy samochodu jak i ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

witam a ja słyszałem ze mozna śmigac traktorem z kazdym sprzentem byle nieprzekroczyc dopuszczalnej masy całkowitej 3500kg

no to zalezy tez na kogo trafisz bo jak młodym brakuje na pagonie to szukają guza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

to jak ktoś ma już 914 i wieksze to nawet z pługiem na nie wyjedzie mając tylko B bo te 3500 to sam ciągnik wazy wiecej jak dobrze dociązony :) ja tam mam T i mam spokojna głowę :) nawet z 3 przyczepami moge jeździć (jesli wczesniej dostane pozwolenie od Policji na przejazd) :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Akurat ciągnikiem możesz jeździć bo na ciągnik te 3500kg nie obowiązuje...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0
# kategorii B:

 

1. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,

2. pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

3. ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym

 

Pokażcie mi gdzie tu jest napisane coś o 3,5tonowym ciągniku? Czytanie ze zrozumieniem to podstawa. Jak widzicie 3,5T tyczy sie samochodów osobowych.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

JCB fastrak 150 tez jest ciągnikiem rolniczym i jak smerfy cię zatrzymają to tez B ci wystarczy??? bo jak bracha zatzymali to mało sie niezasapali swojimi paragrafami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Z tego co się orientuje to JCB jest rejestrowany jako ciężarówka czy cos takiego ze względu na swoja prędkość transportową. A co do policjantów wszystko zależy od tego jacy są. Jedni Ci powiedzą ze na B tylko ciągnikiem do 3,5T inny powie ze mozna nawe 10T ciągnikiem popylać.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek19    2

Mojego kumpla zatrzymali (16lat) były żniwa i nic mu nie zrobili tylko dali pouczenie, że ma brak świateł przy przyczepie.Tak jak kolega piszę wyżej, zależy na kogo się trafi. Nie którzy dowalą mandat i odroczenie, nie który tylko pouczą.


Ursus c-330 i MF 255
następca c 330 Renault Cergos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Dobra czytam ale do końca nie czaje czyli jak jadę samochodem obok siedzi tatuś i mnie złapią a mam 16 lat to dostaję 500 zeta czy jeszcze jakieś odroczenia? Ciapkiem latać to się nie boje :blink: a jak jadę z ojcem to mówi mi żebym patrzał dookoła i jak zobaczę pały to żebym spierd..... na błotnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj