zamiar

kary za prawo jazdy

Polecane posty

Zvrek    1

Mam takie pytanie. Jesli zatrzymają mnie ciągnikiem z przyczepą dwu osiową (mam tylko kat B ) to jakie są konsekwencje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

po mojemu to brak uprawnien czyli tak jakbys jechal bez :D


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zvrek    1

Ktoś mi ostatnio mówił że za taką jazdę pierwszym razem jest 200zł mandatu za jazdę bez odpowiednich uprawnień... a czy to prawda to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No podworku polu itp prywatny teren moge se czołkiem wsysktim jeździć G im do tego gorzej drogi publiczne


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No @Yacenty masz racje ale nasze polskie prawo jest tak skonstuowane że nie zabierają już a gdyby policjant zaczął mi sie wysmentniać o odroczce to kazałbym mu pokazać paragraf na to hehe


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas byl wypadek co koles 17 lat jechal traktorem odwiezc przyczepe do sasiada za droga. Niestety walnal w niego samochod i odroczyli mu prawko do 20 roku zycia. Juz wieciej nie jezdzil tam z przyczepa :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

apropo kar cytuje z taryfikatora mandatow ze strony:

http://www.v10.pl/prawo/Taryfikator,mandatow,10.html

 

Kierowanie pojazdem silnikowym lub tramwajem przez osobę nie mającą:

 

 

1) uprawnień do kierowania pojazdami art. 87 ust. 1 -500

 

2) uprawnień wymaganych dla danego rodzaju pojazdu -300

 

 

takze zvrek powinni Ci dac tylko 300zl, ale druga ciekawa sprawa jest to czy dalej bedziesz mogl kontynuowac jazde czy tez zabiora zestaw na parking? No i trzecia co w razie wypadku?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemcioo    0

Mozesz dostać aby 500zł mandatu (odroczek już niema)

A na prywatny teren nie mogą wejść ( chyba że mają nakaz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

uważaj co mówisz i gdzie, zeby cie jakiś miły sąsiad nie podpierniczył.

policjanci kiedyś 3 dni stali pod moim domem i czekali na ojca.

w końcu co? okazało się ze przegląd wyszedł na 3p :) i mandacik był

ubezpieczenie było, certyfikat na opryskiwacz, certyfikat o przedbytym szkoleniu do wykonywania oprysków, a jakoś kilka dni wczesniej skończył się przegląd i co? trzba było jechać zrobić przegląd i mandat i tak zapłacić :D


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz dostać aby 500zł mandatu (odroczek już niema)

A na prywatny teren nie mogą wejść ( chyba że mają nakaz)

 

Jeśli zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa to moga.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jakie popełnienie przestępstwa przecież chyba każdy policjant wie że dzieci na wsi od maleńkiego jeżdzą na maszynach rolniczych i pomagają rodzicom wiec o jakim popełnieniu przestępstwa mówisz> Chyba o zabójstwie popełnionym przez dziecko które czymś kierowało


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jazda nieletniego to przestępstwo podobnie jak jazda po alkoholu, a każdy obywatel ma przeciwdziałać jego popełnieniu [zwłaszcza policjant]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiar    0

ziomek widac ze chyba niebyles nigdy na wsi...... !!! i chyba niemiales do czynienie z Polska policja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Mozesz dostać aby 500zł mandatu (odroczek już niema)

A na prywatny teren nie mogą wejść ( chyba że mają nakaz)

Jak jesteś na polu i jesteś niepełnoletni, nie masz prawka i jedziesz ciągnikiem na polu (podobno dziecko nawet za kierownicą nie powinno siedzieś) to MAJĄ PRAWO CIĘ SKONTROLOWAĆ- a zastaw się "nakazem" to oni znajdą już taki paragraf że rodzicom w pięty pójdzie. Ale każdy wie ja jest na wsi ośmiolatek jadący na pełnym gazie ledwo pedałów dotyka (nie kojażyć sobie z homo... :D ). Po pierwsze pomoc rodzicom po drugie osobista frajda :) - ach jak to było jak sie bylo młodym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

ale na prywatnej posesji chyba nie moga się czepiać braku prawa jazdy tylko ewentualnie stanu technicznego pojazdu...

mojego kolegę złapali jak jechał motorem to mu dali mandat na 500zł. wzieli karte motorowerową na 4 tygodnie i chcieli wziąść motor odholować ale nie dał się i miał pchać do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Oni mają prawo ukarać Cię za jazdę po drogach publicznych, a na swoim to Ci mogą...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tą jazdą w polu ciągnikami to jest dozwolone. Osoby powyżej 16 lat (tak jak ja) a nie są pełnoletni, to w gospodarstwie nie mogą wykonywać 23 czynności, (nie pamiętam jakie, czytałem gdzieś na jakieś stronce) tak więc w polu możesz pracować ciągnikiem ale już po drogach publicznych prowadzić to nie <wiemy jak to bywa w rzeczywistości> :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie.

Ale kiedyś to już myślałem że za mną jadą {jechałem po drodze}

 

A co do wiadomości na ten temat to gdzieś czytałem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

Poprostu koledzy kożystajcie z możliwości robienia prawa jazdy od 16 roku życia kurs to 600 zł przynajmniej u mnie a egzamin 152 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

tak?

a Ja w lubelskim na przyklad nie znam osrodka ktory by prowadził kurs na ciagnik <_<

a w szkole rolniczej można bylo zrobić tylko na samochód :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

ja mam taki sam problem jak mój przedmówca chciałem w te wakacje zrobić ale najbliżej robią ponad 30km ode mnie więc mnie nie stać a za rok zrobie B i będę jeździł a u nas po wsi nie jeżdżą a już na pewno się nie będą czepiać jak będę maił B

P.S. jak się pytałem w ośrodku co pisali że robią kurs na T to mi powiedzieli że teraz można jeździć ciągnikiem na T a później że im się nie opłaca robić kursu dla 1 osoby <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
tak?

a Ja w lubelskim na przyklad nie znam osrodka ktory by prowadził kurs na ciagnik <_<

a w szkole rolniczej można bylo zrobić tylko na samochód <_<

w Loku napewno zrobisz kurs na ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj