zamiar

kary za prawo jazdy

Polecane posty

zamiar    0

siema mam 17 lat i czesto poruszam sie maszynami rolniczymi ( traktory, sieczkarnie, kombajny, ladowarki teleskopowe itd.. ) ale bez uprawnien i prawa jazdy... ostatnio zaczela sie krecic u nas policja i niewiem co mi grozi jak mnie dorwa..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Mandat 500zł i odroczenie możliwości robienia prawa jazdy przez 2 lata od ukończenia 18 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiar    0

te 500zl to jakos bym przezyl ale odroczenie :D.... i to niezaleznie czy smigad S5 czy jakas polna droga ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

no i grozi zabranie prawka dla osoby która ci go udostępniła.

P.S

Pamiętaj jak cię złapią to mów że nikt nie wie że wziołeś ciągnik, najwyżej do poprawczaka cią wsadzą :D


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdą jest że odroczka Ci też grozi. Mojemu koledze wlepili mandat 500zł i kazali zadzwonic po kogoś kto ma uprawnienia na dany sprzęt a był to ciągnik i przyczepa 8t. Więc nie dostajesz odroczki tego prawa już nie ma


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

A no właśnie 3 tygodnie temu mojemu znajomkowi odroczyli prawko na dwa lata, a złapali go kiedy jechałł się zapisać na kurs prawa jazdy :D


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Mandat 500zł i odroczenie możliwości robienia prawa jazdy przez 2 lata od ukończenia 18 lat.

Pokaz mi gdzie jest napisane ze uniemożliwia zrobienie Prawa Jazdy... Tak, do tych 500zl to sie zgodzę bo tak jest. Jak by Was złapali to tumaczyc sie ze sami pokryjomu wzięliście maszynę, starzy dostaną pouczenie + te 500zl dla Was jeszcze ciekawe co ze stanem technicznym pojazdu... Oczywiscie jak tor napisał mogą oddać sprawe do sądu ze nieletni nie dopilnowany itd. Ale mysle za po nie powinno byc żadnych wyrokow :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiar    0

to dobrze musze ukulac 500zl na wszelki wypadek... maszyny sa w dobrym stanie technicznym ( swiatła, hamulce, opony itd sa ok ) a jak mnie na polu zlapia?? ( maja prawo wejsc na pole?? i jakie mogo byc kary czy takie jak przy poruszaniu sie po drodze ?? ), mam kuzyna ktory zawsze pcha sie do traktora i nie raz zdazylo mi sie z nim jechac jak to jest z druga osoba w kabinie badz na przyczepie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Kumpla załapali który miał 16 lat bez prawka i dostał 500 zł mandatu i musiał dzwonić po ojca żeby przyjechał po ciągnik. Mówił mi też że z nimi gadał i się pytał czy jest jeszcze odroczenie to mu powiedzieli że jak ciągnik nie jest ubezpieczony i nie ma jakiś tam papierów.

Co do jeżdżenia po polu to chyba można no ale w 100% pewien nie jestem.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Odraczają tylko chyba wtedy jak byś był np.pod wpływem alkoholu,a tak to tylko 500zł.A co do pola to możesz jeździć nawet czołgiem,przecież to teren prywatny,a prawko jest tylko potrzebne do poruszania się pojazdami po drogach publicznych. He:)


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

A powiedzcie jak to jest jesli zdalem juz wszystkie egzaminy a nie odebralem prawka?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Póki nie odbierzesz tego plastiku nie wolno Ci się jeszcze poruszać po drogach publicznych :D


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiar    0

teoretycznie nie ale kto na polskich wsiach sie tego trzyma... od 5 roku zycia jzdze traktorem oczywiscie te pierwsze lata z mala pomoca osob starszych :):) ( problemy ze sprzeglem :D:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

co do odroczenia, w razie jak bys chodzil na kurs prawo jazdy i by cie zlapli w tym czasie to nigdy sie nie przyznawaj ze chodzisz na prawko. wystarczy ze przerwa ci kurs i juz masz ok. 1500 zl za kurs w plecy. ja juz ok 7 lat jezdze ciagnikiem na publicznych drogach i mnie jeszcze nie zlapali (odpukac) i mam nadzieje ze mnie nie zlapia do 16 lipca bo mam egzamin. dzis caly dzien jezdzilem po ulicy przez wieksza miejscowosc z beczkowozem i szczerze to troche mialem stracha. jak by mnie zlapali i przerwali kurs to chyba bym sie pochlastal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Nie bąź taki do przodu, znasz takie cpoęcie jak " domniemanie przestępstawa " ? Bądź w najgorszym wypadku nakaz sądowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiar    0

nie naszczescie niemialem okazji sie z tym spotkac... Henius91 ja w listopadzie zaczynam prawko, a o tym ze mam sie nieprzyznawac to slyszalem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

"A powiedzcie jak to jest jesli zdalem juz wszystkie egzaminy a nie odebralem prawka?"

 

 

gdy cię złapią to będziesz miał niższą kare (50 zł za brak dokumentu przy sobie), ale tylko wtedy gdy to prawo jazdy będziesz miał wydane, w innym razie jest to to samo co jazda bez prawa jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będą chcięli wejść na pole to powiedz żeby Ci dał spokój i wyszedł z twojej posesji bo ineczej to mu radiowóz pługiem przeorzesz<żart> ale nie mają takiego prawa żeby wejść na pole i cie kontrolować


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Mnie jak zatrzymali samochodem ojciec siedział z boku to postraszyli mandatem 500 zł i sprawą w sądzie dla nieletnich. Moich 2 kumpli zatrzymali na motorach jeden ma odroczone do 19 roku życia a drugi do 20


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiar    0

a ile ty masz lat?? bo jak mniej niz 17 to sprawa jest ( tak pisali na pierwszej stronie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

mnie zatrzymali na motorze nie miałem jeszcze 17lat papiery na motor były ale ja prawka nie i dostałem mandat 300zł i nic więcej no chyba że liczyć to że za***przałem kilometr w jedną stronę po papiery a zaś pchałem motor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj