Polecane posty

ROLNIK7    17

Witam, jestem zainteresowany kupnem agregatu uprawowego o szerokości 3.20 na gliniastą ziemię 4 klasy. Konkretnie zastanawiam się nad agregatem Dziekan z podwójnymi wałkami na docisku lub podobnym z Bometu bez docisku. Teraz pytanie który z tych agregatów jest wytrzymalszy, no i czy ten docisk daje jakiś lepszy efekt. Dodam że cena tych agregatów jest zbliżona. Liczę na waszą pomoc.

  • Like 1

http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obawiam się że słowo "wytrzymały" w stosunku do tych agregatów jest pojęciem lekko chybionym,tym bardziej ze jak piszesz masz gliniaste gleby.Zastanów się dwa razy przed kupnem bo póżniej może być za póżno.Kiedyś sam chciałem kupić agregat Bometu,ale doznałem cudownego przejaśnienia jażni i odstąpiłem od tego zamiaru.Z tego co wiem była to jedna z moich najlepszych decyzji życiowych.Co do tej drugiej firmy nie mam doświadczeń ,ale obawiam się że może być podobnie.Czasy są cięzkie więc warto się zastanowić dwa razy by potem nie mieć rozkołatanych nerwów i zniszczonej wątroby od trunkow ,którymi trzeba koić żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Ja użytkuje agregat Dziekan 1.8 super sprawa na ciężkie ziemie u mnie pracuje z T25 są foty u mnie w albumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Moim zdanie to daje dużo nigdy na to nie zwracałem uwagi ale w tym roku robiłem robiłem na moim polu i znajomy robił przez miedze i porównanie było dużo jednak agregat na łańcuszku daje rade na lekkich glebach a na ciężkich docisk jest idealny ale cały agregat 1.8 waży 350 kg co daje nie troche w tyłek podnośnikowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Tym dociskiem wałów możesz faktycznie regulować głębokość pracy i ugniatanie gleby. Mam podwójny wał strunowy z Bometu, z dociskiem i sprawuje się bez zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Tak tym dociskiem można regulować głębokość pracy i ugniatanie gleby u mnie po 2 latach użytkowania robią się luzy na wałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK7    17

Chyba się jednak zdecyduję na tego DZIEKANA z wałkami ułożyskowanymi na docisku. Prędzej miałem 2.4 do C-360 na łańcuszkach, zobaczymy jak będzie się ten sprawował z BELARUSEM.


http://pl.youtube.com/watch?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

ja tam nie polecam dziekana mam go drugi rok i rama od walkow puscila na spawach w dwoch miejscach...lepiej dolozyc wziac kredyt i kupic unie takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman2    0

Piotruniu! mam pytanie bo sam interesuję się agtegatem dziekan, jakiego typu masz walki dociskowe? wał typu dzik czy apollo, czy mógłbyś wstawić jakieś zdjęcie tego agregatu? z góry dziękuję. a i jeszcze jedno masz ciężkie ziemie, łapy w kultywatorze ci się nie wyginają czy nie pękają??? bo słyszałem ze niektóre kultywatory mają naprawdę kiepskie te łapy nawet się wyprostować potrafią! jak jest z tym diekanem bo zależy mi na dobrym zakupie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarko    2

Chciałbym odświeżyć temat.

Też zastanawiam się nad kupnem agregatu z przednim wałem i podwójnymi z tyłu firmy Dziekan 2,4 m lub Bomet 2.5 m szerokości do ciągnika Renault 68 MK.

W mojej okolicy wielu rolników używa agregaty z Bometu i sobie chwalą, natomiast z Dziekana ma tylko jeden znajomy, który również uważa że uprawia dobrze, chociaż po roku użytkowania wyblakła farba. Niby szczegół, ale ochrona antykorozyjna też jest ważna bo jak ma po kilku latach cały zardzewieć to dziękuję za taki sprzęt.

Proszę o opinie wszystkich użytkowników wyżej wymienionych agregatów.

A... jeszcze jedna rzecz.. Z Bometu ma chyba dodatkowo koła podporowe, czyli można używać go bez przedniego wałka, natomiast z dziekana kół nie ma więc poi zdemontowaniu wału przedniego chyba nie da się pracować? Czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Piotruniu! mam pytanie bo sam interesuję się agtegatem dziekan, jakiego typu masz walki dociskowe? wał typu dzik czy apollo, czy mógłbyś wstawić jakieś zdjęcie tego agregatu? z góry dziękuję. a i jeszcze jedno masz ciężkie ziemie, łapy w kultywatorze ci się nie wyginają czy nie pękają??? bo słyszałem ze niektóre kultywatory mają naprawdę kiepskie te łapy nawet się wyprostować potrafią! jak jest z tym diekanem bo zależy mi na dobrym zakupie/

 

Wał mam typu "DZIK",ziemie mam od 2 do 4 kl i jeszcze nic nie urwałem i nic nie wygiołem tylko smaruje i w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

jestem ze swietokrzyskiego niedaleko firmy dziekan u nas nikt rozsadny nie kupuje tej marki...chyba ze poprawia jakosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidzi    6

Ja użytkuje agregat Dziekan 1.8 super sprawa na ciężkie ziemie u mnie pracuje z T25 są foty u mnie w albumie.

A ten agregat masz z Dziekana z przednim wałem czy bez przedniego wału ??? i jak ci się ten sprzęt sprawuje ???

 

jestem ze swietokrzyskiego niedaleko firmy dziekan u nas nikt rozsadny nie kupuje tej marki...chyba ze poprawia jakosc

a dlaczego tak uważasz możesz to bardziej rozwinąć co w nic jest nie tak ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

material nie ten,rdza pomalowana farba,ida na ilosc... kumpel kupil obsypnik do ziemniakow i nie dojechal do konca pola sprzet sie powyginal nie do naprawy,dalej mam opisywac przypadki? JAK POPRAWIA JAKOSC to nie widze problemu sam mam ochote na ciezkie brony od nich ale na razie nic nie kupie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1634    4

Ja posiadam
1. Wał pojedynczy
2. Wał podwójny na docisku
3. Agregat bezorkowy smok
Wal podwójny Mam przy talerzowce robi zaje.... Robotę. agregat 2.10 robi robotę ale musi być Nisko skoszone i noedaj boże aby pozostało położone zboże bo się zapacha na zębach ale to raczej norma Co do wykonania jest ok nic się nie urywa ani rdzewieje

Edytowano przez mateusz1634

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Nie no wykonanie Dziekan ma słabe. Może ładnie uprawia ale co do jakości użytych materiał jak i estetyki wykonania to jednak można mieć dużo zastrzeżeń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Z całym szacunkiem ale to że są lepiej pomalowane czy z lepszych materiałów nie znaczy że są lepsze. Agregat uprawowy np. Herkules z Dziekana na 100% będzie lepiej uprawiał niż uprawowy z agro-lift.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj