Tomek34

Japońskie vs Niemieckie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mirasek    13

Nie wiem do końca ile wazy a4, pewnie ok 1400. Dla mnie 5 litrów to dobry wynik, wątpię czy np. Polo 1.2 spali mniej, nie mówiąc już o Golfie III/IV(z obojętnie jaką benzyną).

Słabe przykłady :) Przy normalnej jeździe bez zamulania i bez wściekania spalanie na poziomie 6 litrów bez problemu zrobi każdy Civic z VTEC-E, czy to 90 czy 114KM, przy równej jeździe na trasie można zejść poniżej 5 litrów, wszystko zależy od warunków na drodze. Swoim leciałem kiedyś licznikowe 155km/h przy lambdzie powyżej 1,35 i to wcale nie z górki :) O silniku 1.5 z 3-stage VTEC 130KM ze skrzynią bezstopniową wspominałem wcześniej, niestety występował on tylko na rynku japońskim ale w Polsce było już kilka(naście?) swapów na taki właśnie motor z bezstopniówką lub zwykłym manualem.

 

A4 b5 tylko wygląda masywnie, waży ok. 1250 góra 1300kg czyli gdzieś tyle co np. nowa Corolla :)

 

wlasnie te czasy, tylko niewielu o tym wie :D w technice zawsze sa wspolczynniki bezpieczenstwa.

Myślałem że wymagania co do liczby oktanowej nie mają aż takiego marginesu (jakiś napewno), choć A4 1.6 którym czasami powoże, dość często jeździ na 92 okt. i nie zauważyłem by coś sie działo, mimo że deklarowane minimum to 95.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dobra-my (Wy biggrin.gif ) tu gadu ,gadu a mój Starszy postanowił kupić sobie autko-jakżeby inaczej-Volvo-(jako że mamy parę lat i jest naprawdę ok.)-ma to być model S70 z silnikiem diesla i najlepiej w automacie rocznik 98-00 w jak najlepszym stanie)-miał ktoś doświadczenia z tym autem może ?-jakieś sugestie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

bardzo dobry silnik 2,5 TDI, to ta stara R5 znana z Audi, nie to co ten niewypał V6, części dość drogie, ale prestiż kosztuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Przez 4,5 roku na części wydałem 19 zł (klocków,oleju tudzież urwanego lusterka nie liczę)-tak że raczej tego się nie boję biggrin.gif -to jest dokładnie ten sam silnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wszelkie źródła podają, że jest to silnik kupowany od AUDI, znajomy mechanik, tez to potwierdzał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

ten sam silnik

a 2,5tdi v6 jest zly dla tych co nie mieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ten sam silnik

a 2,5tdi v6 jest zly dla tych co nie mieli...

1. opieram się na wiedzy kolegi mechanika, a zdarzyło mu się naprawiać te silniki po pęknięciu wałka rozrządu

2. Na forach Audi nikt Ci nie poleci tego silnika w ciemno, jeśli już to z zastrzeżeniami, że musi być mały przebieg, model po lifcie ( co nie rozwiązuje do końca problemu )

3. cena auta z drugiej ręki jest zdecydowanie niższa niż modelu 1.9TDI pomimo że te V6 są dużo lepiej wyposażone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja się zgadzam z @b0gdanem. Znajomy ma Passata B5fli z silnikiem 2,5tdi. Miała taką awarie jak opisujesz, bardzo droga sprawa 6k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ajwaj, nie wierze że VAG wypuścił takiego bubla :D a tak serio to znajomek miał kiedyś A4 w quattro z tą właśnie motorownią 2.5 V6 180KM, ładnie to chodziło, nie doczekał wybuchu wałka bo sprzedał :) A stare 2.5 R5 to taki hard madafaka, w wersji 140KM w dużej budzie typu A6 czy insze volvo jeździ już całkiem przyzwoicie, z tym że znaleźć egzemplarz bez nalotu rzędu pół miliona i więcej jest trudno, przynajmniej w autach z lat '90, choć niedawno ze znajomym obmacywałem sześcioletnie A4 z kręcona szafą więc pofatygowaliśmy się do serwisu i okazało sie że ma ponad 400 tys.km :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@mirasek życie, a potem takie auto przychodzi do Polski i okazuje się, że szwab ropniakiem kręcił 15k km. :D

 

Vw miał więcej wpadek:

Corrado - cena ustalona na poziomie bmw serii 5

Rabbit - Golf USspec z wysoką awaryjnością => mały popyt na te auta(ponoć Golf sechs ma to naprawić, bo wersja US zniknie z produkcji- unifikacja)

New Beetle - wielka nadzieja VW, niestety nie wypał

Phaeton - próba wejścia do klasy premium(konkurencja wewnątrz koncernu), niestety auto nie docenione, chociaż poziomem technicznym przewyższające nawet Audi a8, wielu znawców twierdzi, że Phaeton jeszcze znajdzie swoje miejsce na rynku.

 

Pisząc ten post słuchałem EVO VIII po mocnym tunie, ktoś na osiedlu ma taka furkę(boski dźwięk). Codziennie w późnych godzinach popołudniowych wjeżdża na osiedle. Jest jeszcze jedna perła CTR, ale ona pojawia się rzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@mirasek życie, a potem takie auto przychodzi do Polski i okazuje się, że szwab ropniakiem kręcił 15k km. :D

chyba kwartalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Ajwaj, nie wierze że VAG wypuścił takiego bubla :D a tak serio to znajomek miał kiedyś A4 w quattro z tą właśnie motorownią 2.5 V6 180KM, ładnie to chodziło, nie doczekał wybuchu wałka bo sprzedał :) A stare 2.5 R5 to taki hard madafaka, w wersji 140KM w dużej budzie typu A6 czy insze volvo jeździ już całkiem przyzwoicie, z tym że znaleźć egzemplarz bez nalotu rzędu pół miliona i więcej jest trudno, przynajmniej w autach z lat '90, choć niedawno ze znajomym obmacywałem sześcioletnie A4 z kręcona szafą więc pofatygowaliśmy się do serwisu i okazało sie że ma ponad 400 tys.km :)

a pozniej na forach sie czyta audi a6 99rok 2,5tdi V6 180tys km padły wałki rozrzadu jak ten samochod ma najbidniej z 350tys km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

to Wy nie wiecie,że Polacy jak nikt inny na świecie potrafią wyszukiwać w Niemczech auta o rocznym przebiegu 10k rocznie? :D

@ tomasek ale czy w 1.9TDI, 2,5TDI R5, 1,8T 2,0 B itd... te wałki pękają, bo jak mi wiadomo nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

kilka tygodni temu miałem okazje zobaczyc audi 80 b4 1,9tdi z przebiegiem 25 tysi koles kupił ten samochod od dziadka ktory miał 93 lata, samochod nie jakis krecony czy cos wszystko jak nówka moj passat jak go z salonu odbirałem to taki nie był jak to audi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@b0gdan Twoja betka duży ma przebieg?

 

W mieście powiatowym jest elektronik samochodowy, gość zajmuje się kasacją pewnych informacji w komputerze pokładowym, jak i potrafi wygrzebać wszelkie szczegóły. Gość się ceni, ale jest najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

bogdan w 1.9tdi padaja przepływomierze a uwiez mi ze tanie nie sa w 1,8t elektronika i turbo tez lubi pasc, zreszta w bemce 2,5 tds do niezawodnych silników nie nalzey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

@ Bobek_Farmer teoretycznie, a może i praktycznie ma 190000km, jak ją sprowadziłem z Niemiec miała na liczniku 168000km, miała uszkodzona przepływkę (nie dała się niby naprawić, ale okazało się, że sama wymiana przepływki nie wystarczyła, bo zabite olejem były obydwa katalizatory i mechanicy którzy wcześniej chcieli ja naprawić na tym polegli) i pół roku stała w komisie, środek auta wygląda idealnie, skóra nie ma żadnych przetarć, kierownica i pedały też nie są nadzwyczajnie wytarte, dla porównania miałem druga 5 tylko że z przebiegiem na liczniku 280000 km i było widać różnicę w wypracowaniu środka :D

@ tomasek ależ ja nie twierdzę że inne silniki są bezawaryjne, piszę że akurat V6 TDI ma wyjątkowo paskudną opinię w przeciwieństwie do R5, ale dobra wiadomość jest taka że VW wypuścił jeszcze większego bubla: 2,0 TDI :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

ja ma 2.0tdi 170KM na dsg od 2 miechów i nie narzekam

a miał ktos stycznosc z silnikiem audi 3.3tdi z a8 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Buble to modele z PD, CR mają się lepiej, tak mówi teoria i dilerzy VAG. Jak będzie w praktyce, to czas pokarze.

 

@tomasek Pasek? DSG kapitalna sprawa, szkoda, że nawet do Golfie VI kosztuje 10 kafli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

ja sie nie zarzekam ale jedyne audi jakie juz kupie to a8 d2 albo d3 ewentualnie q7 a tak to wole VW czy Skode, juz sie prawie na superba zdecydowałem ale jakos jezdziłem w robocie tym autem i wybrałem passka chociaz czasami załuje bo skoda moim zdaniem wygodniejsza... w gre jeszcze insygnia wchodziła ale odpadła na starcie.. a passek nówka tylko ze 2008 rok a modelowo 2009 ale za to za mniejsza kase

co do wygladu to naprawde jest pieknym samochodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj