tompil

Nowy Romet czy może coś używanego?

Polecane posty

tompil    3968

witam wszystkich którzy zajrzeli do tego postu i z góry dziękuje za wszelkie opinie.

Dodam jeszcze, że chciałbym o opinie użytkowników, a nie typu chiński bubel oraz proszę o nie sprzeczanie się w tym poście.

Chciałbym kupić motor który będzie służył od następnego roku jako transport na uczelnie. Trasa to 25 km w jedną stronę. Nie potrzebuje szybkiej maszyny. Wystarczy w zupełności żeby do 100 dochodził. Kasa powiedzmy tak maksymalnie do 5 tys. I tu moje pytanie czy miał ktoś z was styczność z nowymi motorami firmy romet?? Wiem, ze skrzynia i silnik są z chin, ale podobno na podzespołach hondy. a tak w ogóle każda większa firma ma swoją fabrykę w chinach, więc z jakością różnie bywa. Proszę o opinie o tych motorach ich użytkowników. Czy wytrzymają codzienną jazdę. Dużym ich plusem jest spalanie mieszczące się swobodnie w 3 l. Czy może lepiej poszukać jakiegoś używanego japońca??

Czytałem na innych forach o tych motorach, ale co się pojawi temat zaraz zaczyna się kłótnia o wyższości japońców nad chinolami i nie można się niczego konkretnego dowiedzieć;)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanoo19    0

sam posiadam chiński skuter i na jakość nie narzekam nawet go sobie chwale mało pali i żadnych awarii co do osiągów 70km/h na prostej:P,ale przejdźmy do rzeczy ja osobiście wybrał bym rometa z opinii znajomych motor wypada nieźle jeśli nie potrzebujesz motocykla o dużych osiągach spokojnie możesz go wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

@jacek95 ma nowego 4ro biegowego rometa, nie wiem ile ma przejechane ale ma 10miesięcy, po polach go targa i chodzi super, wiadomo osiągow nie wiadomo jakich nie ma (z ogarem 200 3biegowym nie daje rady) ale bardzo fajnie nim sie jeździ, nie trzęsie, nie drzy itd. Ogolnie bardzo fajna maszyna, ale jak by mu blokady zdjął to na pewno osiągami by nas zaskoczył...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ale czy ten romet poleci do 100ki to nie wiem, jeśli to ma być 25km w jednąstronę to jest już kawałek, może jakiś niby ścigacz 50tkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Niedaleko mnie chłopak ma ścigacza 50tke chodzi jak odkurzacz ;) ale do 120km/h się rozpędzi opsiada 6 biegów ;)

Z miejsca to prawie każdy skuter na wsi go weźmie


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Prawka jeszcze na motor nie mam, ale poszedłbym na kurs. Wrzesień mam jeszcze wolny to zrobiłoby się, a po mojej miejscowości trochę można pojeździć bez. 50 cm3 to nie. Myślałem raczej o 125 z rometów, a jakby coś używanego to może być trochę większy. Powiem jednak, że kuszą mnie te nowe romety, zawsze to nowy sprzęt, gwarancja 2 letnia. sam nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Jesli motor to nowego rometa polecam zawsze nowy , znajomy ma i sobie chwali go bardzo.

A jeśli codziennie masz pokonywać taką trase to i zpogodą może być różnie i wogóle może lepiej za te pieniądze małe ekonomiczne autko na dieslu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
Prawka jeszcze na motor nie mam, ale poszedłbym na kurs. Wrzesień mam jeszcze wolny to zrobiłoby się, a po mojej miejscowości trochę można pojeździć bez. 50 cm3 to nie. Myślałem raczej o 125 z rometów, a jakby coś używanego to może być trochę większy. Powiem jednak, że kuszą mnie te nowe romety, zawsze to nowy sprzęt, gwarancja 2 letnia. sam nie wiem...

Mój nie jest nowy, ma 2 lata i jak go kupowałem to dawali tylko rok gwarancji. :D 7300km przejechane - dobrze dotarty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

ja mam Romet-a i jestem bardzo zadowolony


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już prawko na B i teraz planuje iść na A i kupić sobie jakąś ścigawke. A mianowicie to chyba postawie na kawasaki zx6r albo na suzuki gsx750R z 2003/04


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja mam Ogarka 900 od prawie półtora roku.

Bez mała nakręcił ponad 8500km [tylko tyle bo w czasie nauki jestem w interku :) ].

I powiem że jak nim jadę w dłuższą trasę to jade bez obaw.

Zdarzały się długie trasy z rzędu 50-80km w jedną stronę a on cały czas jechał, nie tracił na mocy ani nic.

Jednak jak to każdy Ci powie, sprzęt trzeba używać z głową.

Bo nawet najlepszą Yamahe czy Honde można zajechać :D

U nas jeden kolo ma K125 i też mu bez problemów śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kris14 ale co jak co nie chcialbym wjechać do miasta 125ccm bo śmiesznie chodzi tzn. nie ma róznicy znacznej w odgłosie silnika pomiędzy 125 a ogarem takie jest moje subiektywne odczucie.


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No wkońcu to jednocylindrowy 4-suw :D

I między 50 a 125 nie ma dużej różnicy w dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

A nagrać film, żeby wam za przeproszeniem kopara opadła?? Chyba nagram, bo nie każda 125 chodzi jak 50...

 

Kup sobie k125 i będziesz zadowolony (tak myślę), bo w "Z" są problemy z owiewką, a inne modele są drogie, za drogie. A "k" wystarczy na dojazdy do szkoły i prędkość 80km/h nie powinna być dla niego większym problemem.

Zetką leciałem osobiście 117km/h, brat się chwalił że zamknął licznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kris14, wsk125ccm nie chce 125 bo dla mnie to nie frajda kupić sobie <ścigacza> o pojemności 125ccm. Sorry ale zdania nie zmienie


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Widzisz @kris14, skrytykowałem cię i już piszesz co innego. Post wyżej napisałeś że 50 od 125 się "niczym" nie różni, a teraz że ma bardziej basowy dźwięk - to jak to jest??

Panowie, piszcie konkretne argumenty.

A film i tak nagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Sorki, nie dopisałem :D

Między moim Ogim a 125'tką nie ma dużej różnicy :)

Bo mi brakuje silientera [takiej rurki] w tłumiku i odrazu lepszy dźwięk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek3110    0

Kup sobie jakiś markowy sprzęt używany, napewno ci dłużej posłuży niż chińczyk jakiś, a raz czytałem że gościu jechał ogarem 900 i tłumik mu odpadł :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

Kup SIMSONA w idealnym stanie za 3 tysie :rolleyes: i bedzie chodzil ze 20 lat osiagi ponaad 80 km/h :huh: i bedziesz ciał jak głupi i z 2giej strony mało palą tyle co HIŃSKIE skuteru muj kumpel ma skutera 2 lata i złom .. a SIMSON 20 lat jeszcze :(::):>


KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

@Misiek123

HIŃSKIE skuteru
pisze się chińskie skutery ! A przecież Romet nie jest chiński ma tylko chińskie części !

John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Kup sobie jakoś MZ-tkie, albo Jawkie:). Dobre sprzęty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj