Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
woj

siewnik IDEA 3m zawieszany

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
woj    0

moze ktos cos wie na temat tego siewnika, jak sie spisuje, jak robi w polu, jak go oceniacie czy to dobry wybor.

kris14    259

Z zawieszanych do siewu uproszczonego jest Idea lub Quick.

Nie wiem jak się sprawdzają, ale znam ceny niektórych:

Zawieszane:

Quick L 3m, poj. skrzyni 410 dm3, (100-120kM) - 46 116 zł brutto

Idea 3/550, poj. skrzyni 550 dm3, (100-120kM) - nieznam

Ciągnione:

Idea 3/2200, 3m, poj. skrzyni 2200 dm3, talerze 460 mm (560 mm opcja) - 90 890 zł brutto.

woj    0

ta IDEA zawieszana kosztuje ok 42 tys netto z walem gumowym, z walem rurowym jest o 6 tys tansza. jezeli Bog da i przejdziemy przez losowanie to stane sie wlascicielem tego siewnika. oceniajac jego budowe powinien dobrze siac ale nikt nie potrafi nam powiedziec jak to bedzie wygladalo w praktyce, nawet producent cos zaczal sciemniac i nic konkretnego nie powiedzial. ja dokonalem tego wyboru poniewaz bede sial poplony i jest mi potrzebny siewnik talerzowy, polonez odpadl poniewaz jego cena ok 35 tys brutto w stosunku do IDEI jest wysoka i oplaca sie doplacic pare groszy. zachecil nas wlasnie ten wal gumowy ktory powinien sie dobrze sprawdzac (mam nadzieje ze nie bedzie sie lepic). jestem tez ciekawy jak bedzie z zapotrzebowaniem w moc czy 100 km wystarszczy, mam srednie ziemie ale jest troche gorek i trafia sie tez glina sporadycznie. mam nadzieje ze ktos mi pomoze i cos powie o tym siewniku

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować