look19

Ceny robotów udojowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lely    0

Dziękuje za odpowiedz.

Ciągle zastanawiam się nad wydajnością robota.

Przeglądając dane w internecie i różne oferty widać znaczne różnice w interpretacji.

Artykuł podany na wcześniejszej stonie podaje 55 krów wydajność 8800l.

Stanowisko Panów to nawet 78 sztuk na jednego robota. Ponoć taka obora działa.

Dlatego chciałbym się zobaczyć jak taka instalacja działa.

Zobaczyć wydajność w praktyce.

Zwracam uwagę ,że 2x70 to raptem 140 sztuk ( ponad ), wcześniej podana była liczba 158 na dwie jednostki.

Różnica znacząca przeszło 10 %.

Dlatego moje usilne prośby o namiary na tą oborę.

Proszę o potwierdzenie, czy na pewno chodzi o oborę w gminie Śniadowo.

Moje stanowisko jest takie robot tak, natomiast nie chciałbym odnotować spadku wydajności krów.

Chasło kup robota i bądz wolny nie przemawia do mnie ( dlaczego mam na tym jeszcze stracić).

Jeszcze jedna uwaga lubię dyskuje popartą przykładami i liczbami , te w przeliczeniu na walutę przemawiają do mnie najbardziej.

Bardzo nie lubię przedstawicieli firm składających nie popart przykładami obietnice.

 

 

Witam serdecznie,

 

w odpowiedzi na powyższy post i na usilną prośbę o adres konkretny gospodarstwa, w którym pracują dwa roboty i jest dojonych 158 czy 156 krów, oczywiście na forum tego nie zrobię i nie podam adresu rolnika, naruszę ustawę o ochronie danych osobowych.

 

Proponuję dowiedzieć się, gdzie jest najbliższe Lely Center, na stronie www.lely.com, w zakładce „dealer locator” proszę wprowadzić swój kod pocztowy i samemu proszę odezwać sie do Lely Center. Absolutnie nie widzę przeszkód aby pokazać tą czy jeszcze kilka innych obór.

 

Co do spadku wydajności krów w robocie, to nietety ale taki spadek na początku rozruchu doju krów w zautomatyzowanym systemie doju jest i jest to fakt nie do uniknięcia. Nie jest też prawdą, że ten co posiada zautomatyzowany system doju jest wolny od krów. Jest to największe nieporozumienie, jeżeli tak właśnie myśli rolnik, który chce bądź kupił robota do doju krów i od momentu uruchomienia nie musi wchodzić do obory. Oczywiście jest wolny ale od rutynowego doju dwu lub trzykronego w ciągu doju. Dodam, że to człowiek narzucił dój krowom, one same mają inna potrzebę.

 

Kilka słów jeszcze na temat wydajności robota, proszę nie mylić z wydajnością krów.

Na wydajność robota ma kilka różnych parametrów, które nie są zależne od krów. Proszę je sobie porównać jak to jest u różnych producentów systemów udojowych, które są obecne na rynku:

- przygotowanie krowy do doju po wejściu do boksu udojowego

- prędkość zakładania kubków udojowych na strzyki

- systemy mycia, ile jest w ciągu doby i jak długo trwają (u różnych firm różnie)

- system ruchu krów w oborze wolny lub kierowany

- prędkość oddawania mleka przez krowy (często uzależnione od genotypu)

- ogólna liczba krów w określonym okresie laktacji (krowa po wycieleniu dojona jest do 5 razy, krowa w końcówce laktacji 1,7 razy na dobę).

 

Na wydajność krów ma między innymi wpływ:

- genotyp

- żywienie (nie tylko pasza ale swobodny dostep do paszy)

- utrzymanie czyli dobrostan (powietrze, odpowiednia liczba legowisk w stosunku do odpowiednie liczby krów w oborze, dostęp krów do stołu paszowego, dostęp krów do czystej wody, stan i wygoda legowisk, stn zdrowia racic itp.)

- krotność doju

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Lely

 

 

 

 

 

Jeszcze jedna uwaga, Panowie reprezentujecie tą samą firmę ? :rolleyes:


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie całego systemu jest najważniejsze, już w trakcie projektowania trzeba uwzględnić gdzie ma być robot ustawiony i skonfrontować ze sposobem zachowania stada i zadbać o wentylacje (szczególnie w lecie). Zmniejsza to ryzyko takich "kwiatków". @agriS nie zrozumiałeś o co mi chodzi. (źle przeczytałeś: konfrontować nie kontrolować to co innego). Chodzi mi o to co sądzą ludzie którzy robota nie mają a coś tam o nim słyszeli i jak to się ma w rzeczywistości i czy to co mówią ma miejsce u mnie w oborze. (w skrócie ich opinie i różne tezy które są prawdziwe lub nie). A co do mojego ponownego wyboru systemu udojowego to dlatego bym wybrał ponieważ już mam dostosowaną infrastrukturę i nie musiałbym się uczyć pewnych rzeczy i był bym przygotowany o niebo lepiej jak do innego systemu. Według mnie jest to bezsensowne stosowanie różnych systemów które od siebie się różnią i to znacznie. Cały świat unifikuje metody produkcji nie tylko w rolnictwie. Obniża to koszty. Nie będę też inwestował w drugiego robota tylko żeby go przetestować. Jest to bezsensem i mam wiele ważniejszych wydatków.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy44    0

Kolego Lely!

 

Cytując Twoją odpowiedź:

"w odpowiedzi na powyższy post i na usilną prośbę o adres konkretny gospodarstwa, w którym pracują dwa roboty i jest dojonych 158 czy 156 krów, oczywiście na forum tego nie zrobię i nie podam adresu rolnika, naruszę ustawę o ochronie danych osobowych"

 

muszę przyznać, że marketingowo rozegrałeś to dobrze. Twój post sugeruje, że macie taką oborę.

Z tego co wiem, to taka obora w której są dwa roboty i jest dojonych ponad 150 krów jest w Wielkopolsce ale pracują tam jednak roboty Delaval.

Rolnik chce dostawić jeszcze jeden.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allan7    0

P.Lely,

jeszcze kilka postów wcześniej, podajesz namiary na gminę Śniadowo,

Podajesz fantastyczne cyfry, by schować się za ustawę o ochronie danych osbowych.

 

Wnioski są oczywiste:

 

Takiej obory nie ma,

 

Lub system jest do kitu a przecież

 

Ustawienie całego systemu jest najważniejsze :D

 

A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

P.Lely,

jeszcze kilka postów wcześniej, podajesz namiary na gminę Śniadowo,

Podajesz fantastyczne cyfry, by schować się za ustawę o ochronie danych osbowych.

 

Wnioski są oczywiste:

 

Takiej obory nie ma,

 

Lub system jest do kitu a przecież

 

Ustawienie całego systemu jest najważniejsze :D

 

A

 

Przecież napisałem ze ta obora jest w miejscowości Szabły Młode gm Śniadowo niedaleko Łomży

nie podaje nazwiska ani konkretnego adresu ale chyba powyższe wystarczy :D


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Multitruck    0

allan7 wiesz czemu jestes taki upierdliwy ? :P bo zarejestrowałeś sobie cwaniaczku drugie konto tutaj i działasz incognito :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Ciekawie to wygląda

Jestem ciekaw co będzie jak krowa aparat zrzuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub97M    0

Dojarze aby pilnować porządku a jak zwali krowa to pewnie komputer nie wypuści jej i jeszcze jedną rundko dokola leci krówka a ciekawi mnie cena ale coś podejżewam że ok. albo i ponad 1 mln.

hehe :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

1 milion to kosztuje sama hala na ok 30 sztuk z zależności od wyposażenia a tu jeszcze dochodzą roboty to pewnie będzie kilka milionów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

No cena 1,7 mln podejrzewam trzeba liczyć.

A to platforma staje co podłączenie? Przecież to stres jak cholera jest. I to ma pracować 24h/dobę? Jeśli tak to jestem ciekaw jak te krowy tam wchodzą. Bo do zwykłego robota to jest 5 razy krótsza droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

1.7 miliona to była by bardzo dobra cena ja słyszałem że dużo dużo więcej

Według mnie to tam jest normalna poczekalnia i krowy się zgania jak do zwykłej karuzeli bo inaczej to sobie tego nie wyobrażam że krowa dobrowolnie będzie tyle chodzić i przy wydajności 90 szt/h to musi być co najmniej 500 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleknana    0

dojarz założy ponownie :)

Ten sam który zakłada zrzucone kubki z tylnych wymion w robotach Lely, ma doświadczenie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@oleknana o kim mówisz?


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Ten sam który zakłada zrzucone kubki z tylnych wymion w robotach Lely, ma doświadczenie. :P

 

Jak wiesz jak to się dzieje na tej AMR jakby krowa zrzuciła to napisz. Bo podczas np zrzucenia kubków udojowych przez krowę nie jest już ona w zasięgu ramienia AMR. A nawet przy zakładaniu sam wiesz że czasem nawet robot musi 2-3 razy namierzać przy niektórych krowach zanim nałoży. Co wtedy? Dobrać stado spokojnych krów z idealnym wymieniem?

Napisz jak u was w firmie to tłumaczą :)


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allan7    0

Przecież napisałem ze ta obora jest w miejscowości Szabły Młode gm Śniadowo niedaleko Łomży

nie podaje nazwiska ani konkretnego adresu ale chyba powyższe wystarczy

 

Kolego

 

naucz się liczyć 2x70 = 140

 

Kity to na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

 

 

Kolego

 

naucz się liczyć 2x70 = 140

 

Kity to na allegro

 

umiem liczyć kolego bardzo dobrze

ale widzę że ty wiesz lepiej jak hodowca

sprawdziłem to właśnie przed chwilą i co się okazuje:

dzisiaj ma w doju 149 krów ze średnią doju 2,6

ale wcześniej było też 156 ze średnią doju 2,4

gdzie tu kit???????????

 

najlepiej pojedź zobacz i sam się przekonaj

 

Pozdrawiam


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy44    0

umiem liczyć kolego bardzo dobrze

ale widzę że ty wiesz lepiej jak hodowca

sprawdziłem to właśnie przed chwilą i co się okazuje:

dzisiaj ma w doju 149 krów ze średnią doju 2,6

ale wcześniej było też 156 ze średnią doju 2,4

gdzie tu kit???????????

 

najlepiej pojedź zobacz i sam się przekonaj

 

Pozdrawiam

 

 

Kolego Lely!

Piszesz, że umiesz bardzo dobrze liczyć a w poście 448 nie mogłeś zrozumieć jak się liczy średnią. Albo po prostu manipulujesz danymi (w domyśle chcesz ukryć niewygodne dla Ciebie dane) i uważasz, że inni uczestnicy to idioci, którzy nie potrafią kojarzyć faktów.

Więc wyjaśniam:

sposób obliczenia średniej pozwala porównać dane z różnej długości porównywanych okresów (np. miesięcy) i przelicza je do jednego porównywalnego okresu. Nie ma znaczenia czy jeden był użytkowany rok a inny 6 m-cy. Wyliczenie średniej pozwala sprowadzić te dane do porównywalnego okresu, w tym wypadku wydajności na m-c. Więc jeżeli ze średniej wychodzi, że Delaval doją średnio 1.600 l a Twoje 1.300 l na dzień to znaczy, że tak jest.

Czytając Twoje odpowiedzi mam coraz więcej wątpliwości co do Twojej rzetelności. Popraw się!

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jasiupila słusznie zauważyłeś. Tylko ci panowie o których nie wiemy jakie firmy reprezentują mogli by się przedstawić jeżeli mają odwagę :D


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Ich taktyka polega tylko na krytyce konkurencji

Jak taki jeden z drugim przyjedzie to tylko mówią co konkurencja ma złego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Przepraszam

ale ja jestem na tym forum by odpowiadać na pytania, popierać to danymi a nie sprzeczać się i udowadniać że robot wydoi tyle krów czy tyle mleka. Niektóre firmy jak widzicie logują się pod prywatnymi kontami i szukają choćby jednego słówka czy faktu do którego mogą się przyczepić i oczernić inną firmę żeby wzrosła im sprzedaż.

Nie zawsze po pierwszym czy drugim poście wiesz że to pracownik konkurencyjnej firmy.


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj