look19

Ceny robotów udojowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szmergiel    1053

@johnyd zapraszam wieczorem na gg to pgadamy a nie na forum .nie powiedzalem ze sie nie oplaca wprost przeciwnie mleczastwo jes teraz jedna z najbardzie uprzywilejowanych finansowo dziedzin ale niestety nawet najawieksze profity nie sa w stanie pokryc warunkow pracy i jej ilosci.dlaczego w ostatnich latach tak drastycznie spadla ilosc krow trzymanych w malych i srednich gospodarstwach,zostali ci ktorzy w zamian za klepanie po plecach ,dotacje i piekne gadanie roznych przedsawicieli firm dla ktorych nabijaja duza kase godza sie tyrac jak woly,smierdziec calu bozy rok kiszonka i gnojem nawet w domu(wiem bo bylem u kilku takich )proponuje pojezdzic po polsce i obejrzec jak zyja ludzie w rejonach warzywnych zbozowych ziemniaczanych i mlecznych,pogadaj popatrz i ocen ,zameczeni ludzie widzacy tylko swoj chlew w swatek i piatek ale dumni ze na podworku stoi nowa zielona maszyna i robot za 500tysi a reszta zycia lipa,proponuje poczytaj hyde park i zauwaz na co najbarziej nazekaja mlodzi chlopacy zajmujcy sie wlasnie tym i jak sa postrzegani przez reszte spoleczenstwa i jak sie wypowiadaja-ocen sam jak wiesz o co chodzi

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

@johnyd zapraszam wieczorem na gg to pgadamy a nie na forum .nie powiedzalem ze sie nie oplaca wprost przeciwnie mleczastwo jes teraz jedna z najbardzie uprzywilejowanych finansowo dziedzin ale niestety nawet najawieksze profity nie sa w stanie pokryc warunkow pracy i jej ilosci.dlaczego w ostatnich latach tak drastycznie spadla ilosc krow trzymanych w malych i srednich gospodarstwach,zostali ci ktorzy w zamian za klepanie po plecach ,dotacje i piekne gadanie roznych przedsawicieli firm dla ktorych nabijaja duza kase godza sie tyrac jak woly,smierdziec calu bozy rok kiszonka i gnojem nawet w domu(wiem bo bylem u kilku takich )proponuje pojezdzic po polsce i obejrzec jak zyja ludzie w rejonach warzywnych zbozowych ziemniaczanych i mlecznych,pogadaj popatrz i ocen ,zameczeni ludzie widzacy tylko swoj chlew w swatek i piatek ale dumni ze na podworku stoi nowa zielona maszyna i robot za 500tysi a reszta zycia lipa,proponuje poczytaj hyde park i zauwaz na co najbarziej nazekaja mlodzi chlopacy zajmujcy sie wlasnie tym i jak sa postrzegani przez reszte spoleczenstwa i jak sie wypowiadaja-ocen sam jak wiesz o co chodzi

sprawiasz wrażenie, jakbyś z obrzydzenia sam nigdy do obory nie wszedł i nie wiedział nawet do czego służy taki robot udojowy. Z Twoich postów wynika, że tylko po to żeby rolnik-sadomasochista mógł potaplać się w łajnie, potem wytrzeć się sianokiszonką i szczęśliwy mógł położyć się na 5 godzin snu, żeby w kolejny dzień móc znowu powtórzyć swój rytuał i tak aż do śmierci...

Załóż może wątek dla frustratów, a nie zaśmiecaj tutaj dyskusji. Jesteś w stanie powiedzieć coś interesującego o robotach? Jeśli nie to milcz, czytaj i ucz się.

Pozdrawiam

Jan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

@szmergiel po pierwsze to nie jest forum jak zrobić biznes, tylko o robotach udojowych.

A po drugie, w naszej kochanej rolniczej branży są oferowane już takie technologie, że można na tym zarabiać i nie śmierdzieć. To takich urządzeń należą np. roboty udojowe.

Zainwestować w oborę 1,5 mln to dla was dużo? My będziemy inwestować 2,5 mln do 3, tylko obora na 240 krów. Wtedy to za mleko będzie około 100 tyś na miesiąc więc chyba warto robić. Nie wiemy do końca czy karuzela, czy roboty, a sukcesem w postępach jest rozpatrywany już referat środowiskowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

a miej nawet 500 ja za darmo 1 nie chce a jak myslisz ze dzieki technologion nie narobisz sie na tylu sztukach to nie mamy o czym dyskutowac,obys tylko nie stwierdzil pozniej ze kasa sobie wolnego czasu i zdrowia straconego przez tyranie nawet w niedziele nie kupisz o smrodzie nie wspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

@johnyd zapraszam wieczorem na gg to pgadamy a nie na forum .nie powiedzalem ze sie nie oplaca wprost przeciwnie mleczastwo jes teraz jedna z najbardzie uprzywilejowanych finansowo dziedzin ale niestety nawet najawieksze profity nie sa w stanie pokryc warunkow pracy i jej ilosci.dlaczego w ostatnich latach tak drastycznie spadla ilosc krow trzymanych w malych i srednich gospodarstwach,zostali ci ktorzy w zamian za klepanie po plecach ,dotacje i piekne gadanie roznych przedsawicieli firm dla ktorych nabijaja duza kase godza sie tyrac jak woly,smierdziec calu bozy rok kiszonka i gnojem nawet w domu(wiem bo bylem u kilku takich )proponuje pojezdzic po polsce i obejrzec jak zyja ludzie w rejonach warzywnych zbozowych ziemniaczanych i mlecznych,pogadaj popatrz i ocen ,zameczeni ludzie widzacy tylko swoj chlew w swatek i piatek ale dumni ze na podworku stoi nowa zielona maszyna i robot za 500tysi a reszta zycia lipa,proponuje poczytaj hyde park i zauwaz na co najbarziej nazekaja mlodzi chlopacy zajmujcy sie wlasnie tym i jak sa postrzegani przez reszte spoleczenstwa i jak sie wypowiadaja-ocen sam jak wiesz o co chodzi

 

szanowny panie

jakie zboza i warzywa bedziesz uprawiał na 5 czy 6 klasie ziemi?

idobry biznes robił

ty chyba o czyms zapomniałes


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

panie lely juz dawno zmadzalem i nie slucham zadnych przedstawicieli tudziez doradcow co jedynie chca wcisnac swoj produkt ciemnemu rolnikowi,pelno was wszedzie ale pzytku zadnego,w mojej okolicy wszyscy zostali przepedzeni w 4 wiatry i jakos zyjemy a nie nazwal bym tego zyciem biednym i zacofanym.jak kupowalem ciagnik i pytalem sie tu itam o ceny ,wyposarzenie to tak sie nalecialo wszelkiej masci doradcow co swoje wychwalali ze nic nie pozostalo jak przepedzic ,zobaczylem kilka jak pracuja u wlascicieli i sam podjolem decyzje co kupic i gzie i jestem barzo zadowolony z wyboru

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Co ty z tym smrodem? Chłopie ty pier**lisz jak mój sąsiad. Chciał referat, ma referat i mnie może teraz w d*pę pocałować.

I co się narobię, raz dziennie paszowozem nawieźć paszy i pogrzebać w systemie zarządzania dwa razy 15 min (w przypadku robotów). A na łąki to ja mam taki sprzęt że jeżdżę dla przyjemności.

II co ty byś chciał od ludzi z Podlasia, jak tam od dawien dawna jest zagłębie polskiego mleczarstwa. Co oni mieli by robić jak oni na tym się znają najlepiej. U nas na Wlkp to trochę inaczej jest bo tu dużo wielkich przedsiębiorstw rolnych jest ale tam sami indywidualni.

Zresztą co ci będę tłumaczył, ty zwykły mieszczuch jesteś co z rolnictwem ma tyle wspólnego co kura z wielorybem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

pogadamy jak juz bedziesz mial te 240 krow,jezeli uwazasz mnie za mieszczucha to gratuluje inteligenji,zanim bys tak napisal to sprawdzilbys w jakich tematach sie wypowiadalem,mam gospodarsto choc tylko 13ha ale tak gospdarze ze nie stoje zle a ze uwazam niektorych co nie potrafia zadbac o siebie jakos tylko krwy i krowy jakby swiat sie na tym koczyl to moja sprawa.co do smrodu to powiem ci tak przez pol roku jezdze ze swooimi produktami po polsce i jak jade przez teren chodowlany na wielko skale to zygac sie chce po chwili a co dopiero mieszkac.przyklad jaki mam najblizej kolo lodzi przed tuszynem tam maja takie mega chodowle to km jest trasa to leb chce urwac a jak sie zatrzymasz przy stacji zatankowac to kazdy nie z tamtad oczy wywala ze tak ludzie zyja jak szambie ,takich przykladow jest masa,no moze ty juz zapach straciles,zreszta w rejonach gdzie jest zroznicowana produkcja to jak bys taka perfumerje postawil to zaraz by cie na taczkach wywiezli .nie dziw sie ze sasiad sapie bo nie kazdy chce zyc jak w szambie i ma do tego prawo

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialaseek    0

Szanowny kolego z postu wynika raczej że im wyższa wydajność krowy tym mniej ich na robocie wydoisz

bo im więcej krowa mleka daje tym dłużej się doji

ale ile krów wydoić możesz w robocie zależy naprawdę od bardzo wielu czynników: częstotliwość doju, wydajność, genetyka, prędkość doju, czy żywienia itd.. itp..

i nic nie poradzę że klient który kupuje robot udojowy chce doić 75 krów o średniej wydajności 7700 bo takie ma (robot mu wydajności do 11500 nie zwiększy

on chce wykorzystać możliwości maszyny ale przy niższej częstotliwości doju (traci na zdrowotności)

ten co doji 60 krów o wydajności 11500 też je wykorzystuje (częstszy dój - zdrowsze wymię)

są też klienci co doją 90 krów w 1 robocie ale częstotliwość doju to średnia 2,2

można się zatem pokusić o stwierdzenie że robot wykonuje około 200 dojów na dobę a dzieląc przez częstotliwość doju możesz otrzymać ilość krów na robota przypada z twojego stada, bądź liczyć ile czasu doją się twoje krowy (miękkie czy twarde)

Pozdrawiam

 

 

Zgoda

należny zwiększać wydatność

to będzie opłacalne 90 krów zje więcej treściwej niż 60 a to wymierne korzyści

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Tak tylko my na naszym terenie byliśmy pierwsi, a on wybudował się 3 lata temu. Wiedział, że gospodarstwo się rozwija, bo jak budował chatę to my też budowaliśmy oborę. Tak więc wiedział że w (ty to nazywasz szambem wchodzi). Mógł się wybudować z drugiej strony wsi.

Ja cię traktuje jak mieszczucha, bo masz zachowanie jak mieszczuch. Jeśli ty trochę większą hodowlę krów nazywasz szambem to o czym tu mówić.

Ja ci się nie dziwię, że ty chodzisz do pracy, bo z 13 ha ciężko użyć, ale to jest tylko i wyłącznie wasza wina, bo jak był czas się rozwijać to żeście się głupio śmiali z tych co coś robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@szmergiel sory ale dla mnie to baran z Ciebie. Biznesmen z 13 ha :lol: "Tylko krowy i krowy" To co Ci w stanach co hodują po kilka tysi to też idioci? Przez cały życie nie będziesz miał tyle przychodu co właściciel takiego gospodarstwa ZYSKU przez dzień. Aha i jak byś się wczoraj obudził to powiem Ci że produkcja mleczna jest JEDYNĄ gałęzią rolnictwa która w ciągu ostatnich lat przynosiła stabilny zysk. Ale Ty i tak zaraz wyskoczysz że wolisz ładnie pachnieć i dokładać do interesu :lol: Poza tym co to jest bańke włożyć w rolnictwo? Jeśli jest to w budynek inwentarski i jałowice to bardzo szybko może się zwrócić.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

gdybym dokladal to niemialbym tego co mam i tyle w temacie.dla jednych scczytem zaradnosci i inteligencji jest dojenie dla innych co innego.dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

to co takiego szmerglu masz? w jakiejż to branży siedzisz? warzywka powiadasz? no to ja rozumiem, jak ktoś kapuchę sadzi to se może pachnieć, a my biedne rolasy co mają po kilkaset krów zawsze będą śmierdzieć i nic na to nie poradzimy. Ale szczerze to wolę śmierdzieć w audi niż tak jak ty jezdzić po polsce żukiem przez pół roku i pachnieć. A i jeszcze jedno, z twojego postu tam wyżej wynika, że...gówno widziałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

może chłopak ma 13 ha pod szkłem i pomidory na wacie??????


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

zukiem to moze ty banki z mlekiem wozisz :lol: juz dawno mam mastera a z tym audi to tez pudlo bo widzisz jak jezdzisz nim i smierdzisz to nie zazdroszcze bo ja tez jezdze a6 2007r i nie smierdze wiec jakos mnie nie zagniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

szmergiel, to ja jednego nie rozumiem...co ty tu w ogóle robisz? Chcesz postawić robota? 13 ha to nie wiem czy ci wystarczy pod takie stado, no ale jak chcesz...chyba że jesteś tu tylko po to żeby drażnić się z ludźmi co? Jak cię to jara to nie wiem może kobiety sobie poszukaj, albo teściowej jakiejś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

chyba nie ma sensu nawet odpowiadac na zaczepki tego goscia. Człowieku, nikogo nie obchodzi czy jeździsz masterm A6 z 2005 czy 2007. To temat o robotach udojowych, a nie o tym czy krowy Ci śmierdzą czy nie.

Od razu proszę moderatora o usunięcie całego offtopu z ostatnich kilku stron, a szmergielowi przydałby się wypoczynek od forum, żeby mógł pooddychać świeżym miejskim powietrzem :) To miał być temat o robotach, a nie o frustracji niedoszłego rolnika.

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

A panie Lelku, jak jest z odpajalniami, czy cielęta muszą mieć respondery, ile jest w stanie taki Calm obsłużyć cieląt, jaki jest koszt takiego Calma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

A panie Lelku, jak jest z odpajalniami, czy cielęta muszą mieć respondery, ile jest w stanie taki Calm obsłużyć cieląt, jaki jest koszt takiego Calma?

 

 

Tak każde ciele musi mieć obrożę z responderem

są odpajalnie z 4 boksami nawet dla 100 cieląt

1 boks to około 25 cieląt

 

Chciałbym wam coś pokazać

nie piszę na innym forum i może to tu nie pasuje ale zobaczcie nasze przegrody stanowiskowe

Lely Commodus

dla tych co będą budować nowe obory

:)

post-24563-0-28954900-1307736092_thumb.jpg


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Jakoś mi nie wydaje się że będą dobrze spełniać swoją funkcje. Właśnie jaka cena? Bo agrafka to coś w granicach 250-300zł


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Taak panowie, drogie, ale o tyle fajne, że podnoszą się do góry jeśli krowa wstaje i podczas leżenia 'wkólgneła' się pod przegrodę. Całkiem możliwe, że krowy chętniej by się wtedy kładły na stanowiska, a co za tym idzie więcej leżały, więcej odpoczywały, więcej przeżuwały a w efekcie dawały więcej mleka, były zdrowsze i dłużej żyły. Jak coś można zrobić lepiej to dlaczego nie? Przykład z Holandii, Jeden rolnik w starych oborach ma zwykłe maty, w nowej już natomiast grube materace Kraiburga a te naprawdę nie są tanie bo coś koło 1000 za szt, lely zresztą podobne od niedawna ma w ofercie. Inny z kolei woli ścielić boksy trocinami, chociaż to całkiem pracochłonne bo 4 razy dziennie czyści boksy z odchodów i dościela 4 paczki po 22 kilo takich trocin, co tanie też zresztą nie jest bo mówił że ponad 5 euro go jedna taka paczka kosztuje. Ale krowy były naprawdę czyste, a rolnik zwracał uwagę na to że nie wycierają im się włoski nad kopytami. Niby nic wielkiego ale to oznacza że zmniejszają się możliwości otarć, a tym samym może się podnosić zdrowotność nóg i racic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

Tak sobie czytam te twoje wypowiedzi szmergiel i sądząc po nich ze najlepiej to jest odejść z gospodarki i być popychadłem w jakiejś byle robocie :lol: Gdyby nie było takich "smierdzacych ludzi" jak my to bys tylko zupki chiński wpier...ał :lol: Ja osobiści jestem dumny z tego ze jestem rolnikiem i sie tego nie wstydze :) I nie smiedze jak Ty mowisz a nawet powiem ze lepiej pachne niż nie jeden miastowy w upalny dzien :) Więc nie gadaj takich głupot bo ludzie powinni mieć szacunek do takich ludzi jak my którzy musza dużo pracować zeby wyżywic społeczenstwo ;) Mówiłeś też ze po co my zaciągamy takie duże kredyty a powiem Ci po co by wiodło sie nam lepiej i żeby coś po nas zostało dla nastepnych pokoleń :D A Ty powiedz co zostanie po Tobie jak bedziesz sobie u kogoś pracował i w dodatku go dorabiał?? :lol: I jeszcze dodam ze ja jeżdze Fordem Focusem 2008 r i musze powiedziec ze on mi wcale nie smierdzi :D

Edytowano przez Rolnik2601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj