look19

Ceny robotów udojowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JoHnyD    3

@bialaseek a ty to kto w ogóle jesteś? Może nasyła cię firma od niebieskich robotów? A może jakaś inna? Masz ty w ogóle krowy? Bo piszesz niektóre rzeczy jakbyś w ogóle pojęcia i żadnego obycia nie miał. Połowa podobnych forumowych mędrców nigdy nie widziała urządzeń o których pisze, i kieruje się tylko plotkami które zasłyszy od zazdrosnych sąsiadów. Jak jesteś taki mądry to powiedz którego ty nam robota polecasz jeśli nie firmy Lely? W ilu oborach z robotami byłeś? Masz jakieś spostrzeżenia z funkcjonowania poszczególnych urządzeń? Dawaj, podaj przykłady stad w których robot dl wydoił więcej niż 2000 litrów na dobę, albo obsługuje 100 krów. Zastanów się czego oczekujesz w ogóle od takiego urządzenia a nie tu rzucasz jakąś bezpodstawną krytyką i zarzucasz innym kłamstwa. Jak nie masz nic konkretnego do dodania albo przekazania jakiejś korzystnej dla nas wiedzy to sam wiesz co najlepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też takie odnoszę wrażenie jak kolega z postu wyżej. @bialaseek mnie przy okazji pomawia że współpracuje z firmą w sprawach reklamy na forum.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allan7    0

Panie Lely

Od pewnego czasu interesował mnie temat wydajności robotów.

Często pojawiały się plotki o kiepskiej wydajności robotów L.

Stąd brały się moje konkretne pytania o ilości dojonych krów.

Pozwoli Pan ,że zaprezentuje swoje uwagi na temat wydajności.

Będę się starał operować na podanych na forum danych.

 

Na stronie 30 forum pisze Pan:

 

Vof Vaessen - Heerlen 119 krow o sredniej wydajnosci 11.640 Astronaut A3

D.W. Wijnveen - Winterswijk 116 krow o sredniej wydajnosci 11.604 Astronaut A3

Pijnenburg-Claassen VOF - Sprundel 114 krow o sredniej wydajnosci 10.805 Astronaut A3

 

Szybko przeliczłem, że te wspaniałe wyniki są osiągane przy obciążeniu 1 robota od 57 do 60 krówek.

Czytając post JohnaD na stronie 28, robot Insentec/Sac

 

dwa boksy i doiło się na nim 114 krów

tam doiły się 54 krowy

 

Obciążenie na 1 ramię robota wynosi 54 i 57 sztuk.

Jedna z ulotek DL podaje, także system wolny max 60 krów.

 

Możemy stąd wnioskować, że liczba do 60 krów jest najbardziej odpwiednia na 1 sztukę robota w systemie wolnym.

Przy takiej obsadzie jesteśmy w stanie otrzymywać maksymalną wydajność od krowy.

Maksymalna wydajność = maksymalny zysk.

Chyba nie masz Pan wątpliwości?

 

Na stronie 28 podaje Pan:

 

tam gdzie zamontowaliśmy doją np:

na 2 robotach 156 krów

 

Czyli na 1 robocie dojonych jest 78 krów.

Porównując te dane do opisanej liczby 60 krów na robota jest 30 % więcej.

Wraz ze wzrostem ilości krów na robocie, spada średnia ilość dojów a ta ma zasadniczy wpływ na wydajność krów.

Wzrost obsady o 30 % powoduje spadek wydajnośco o 30 %.

Jeżeli wydajność w Holandii wynosi średnio 11.000l to wydajność na podanej instalacji nie wynosi więcej niż 7700l.

Robot jest obciążony, nie jest możliwy wzrost produkcji mleka, rolnik mógł monieść stratę i to znaczną.

 

Wydaje mi się że spadek wydajności mleka na robotach firmy L jest faktem.

Spowodowane jest to przeciążeniem robota. Krowy mają ograniczony dostęp do doju co skutkuje spadkiem wydajności w najlepszym wypadku stagnacją.

Podejscie takie wydaje mi się mało partnerskie w stosunku do rolnika.

Mniejsza wydajność mniejszy zysk.

Na jednej ze stron stwierdza Pan

Wzrost zazwyczaj o 10 % i więcej.

W tym przypadku prawdopodobnie był spadek.

W obliczeniach przyjąłem dane podawane na forum, przez Pana.

Jestem ciekawy, jak działa obora na 156 sztuk i 2 robotami.

Może Pan poda namiary na tą oborę?

Będę wzdięczny , jeżeli w odpowiedzi będzie przedstawiał Pan fakty które można potwierdzić.

Jeżeli mówimy o wydajności to może tylko o stadach , które są pod oceną.

 

kupując robota kupujesz też swobodę jakiej do tej pory nie miałeś

 

W tym przypadku przy wysokim kredycie wolność będzie miała ""słony smak""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Jak mnie takie fagasy jak ten cały @białasek wkurzają. Pewnie jest z jakieś firmy co gówno oferują a jego rozmowa z klientami opiera się na obrażaniu konkurencji i wytykaniu co mają gorsze. Jak do mnie tacy przyjeżdżają to po 15 min wyjeżdżają.

A ty @allan7 to od kogo ty jesteś? Może z Alimy z tymi żydowskimi wynalazkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

@allan7 nie bardzo trafne te twoje zarzuty wobec Lely...bo nie wiem jak ty to pojmujesz ale nie rozumiem za bardzo dlaczego mamy mieć pretensje do firmy produkującej roboty o to, że rolnik wstawił na jeden boks 78 a nie 60 krów. Tak samo jak byś mówił, że John Deere to zły ciągnik bo pewien rolnik do maszyny mającej 200 KM zapiął 8 skibowy pług i spalanie na ha wychodzi mu 40 litrów. Natomiast Pronar jest the best bo rolnik zapiał 4 skiby i pali mu 25 na ha. Strasznie bezsensowną tezę wysunąłeś...to ile rolnik doi krów to tylko indywidualna sprawa rolnika, firma tego nie narzuca. Ponadto nie wiem dlaczego tak operujecie sobie wszyscy swobodnie tą liczbą krów przypadająca na jednego robota. Stado stadu nie równe. Jeden będzie miał wszystkie krowy które szybko oddają mleko, mają wyśmienitą genetykę, żywienie oparte na qq i lucernie i taki wyciągnie ponad 2000 z boksu i może nawet z 65 szt. Inny będzie miał słabsze krowy, dłużej dojące się, słabszej jakości pasze i wyjdzie mu 1600 przy tej samej ilości sztuk. Pamiętajcie też, że ogromne znaczenie ma tu budynek w którym pracuje robot i stworzone w nim warunki zoohigieniczne dla krów. Każdy przypadek jest inny. Poszukajcie sobie innych argumentów albo dajcie sobie spokój i postawcie halę bo najwyraźniej nie jesteście gotowi na tak wysoką technologię.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialaseek    0

Jak mnie takie fagasy jak ten cały @białasek wkurzają. Pewnie jest z jakieś firmy co gówno oferują a jego rozmowa z klientami opiera się na obrażaniu konkurencji i wytykaniu co mają gorsze. Jak do mnie tacy przyjeżdżają to po 15 min wyjeżdżają.

A ty @allan7 to od kogo ty jesteś? Może z Alimy z tymi żydowskimi wynalazkami?

 

 

 

Witaj

 

 

żeby ci słoma z butów nie wystawała to byś czytał ze zrozumieniem

 

chciałem poznać pewne fakty dotyczące robotów czytając wasze posty ale widzę ,,ze kilka osób je tu sobie z jednego dzióbka ''

 

a ty kolego Jasupila jesteś cham i prostak ot co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Koledzy opanujmy się trochę. Każdy ma swoje zdanie, i ma prawo je wyrażać.

 

@bialaseek jak chcesz się czegoś dowiedzieć to zadawaj sensowne pytania, albo najlepiej pojeździj po oborach i popytaj gospodarzy. A nie zaczynasz od krytyki każdego słowa które ktoś powie, a co gorsza zarzucasz innym kłamstwa. Mamy jednego jedynego człowieka który ma u siebie robota udojowego i może się z nami podzielić jakąś wiedza i co najważniejsze praktyką, a ty mu wmawiasz że lely go opłaca. Uwierz mi że Lely nie musi nikomu płacić, mają już sporo robotów na Polsce sprzedane (20? czy już więcej) i najlepsza reklama to zadowolony klient. Ja tam jestem zdania, że każdy system jest tak przygotowany, żeby działać. W końcu to nie zabawka za pięć złotych a poważne urządzenie za pół bańki! To nie może nie działać. Po prostu, każdy patrzy na co innego, jeden na funkcjonalność, inny na wygląd, trzeci na aspekty finansowe, a u czwartego nie ma serwisu innej firmy. Każda firma ma szansę istnienia na rynku i to zresztą pokazują rynki światowe typu Holandia czy Niemcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialaseek    0

@bialaseek a ty to kto w ogóle jesteś? Może nasyła cię firma od niebieskich robotów? A może jakaś inna? Masz ty w ogóle krowy? Bo piszesz niektóre rzeczy jakbyś w ogóle pojęcia i żadnego obycia nie miał. Połowa podobnych forumowych mędrców nigdy nie widziała urządzeń o których pisze, i kieruje się tylko plotkami które zasłyszy od zazdrosnych sąsiadów. Jak jesteś taki mądry to powiedz którego ty nam robota polecasz jeśli nie firmy Lely? W ilu oborach z robotami byłeś? Masz jakieś spostrzeżenia z funkcjonowania poszczególnych urządzeń? Dawaj, podaj przykłady stad w których robot dl wydoił więcej niż 2000 litrów na dobę, albo obsługuje 100 krów. Zastanów się czego oczekujesz w ogóle od takiego urządzenia a nie tu rzucasz jakąś bezpodstawną krytyką i zarzucasz innym kłamstwa. Jak nie masz nic konkretnego do dodania albo przekazania jakiejś korzystnej dla nas wiedzy to sam wiesz co najlepiej...

 

 

Widzisz ja nie polecam firmy to klienta wybór , ale nie uważasz ze czytając te forum dobrze by było aby poznał rożne argumenty

Co do mijania sie z prawdą to odnoszę wrażenie ze rożni się nasz interpretacja

 

odsyłam cie do wyników Federacji za 2010 rok widzę ze jesteś dobrze poinformowany kot ma roboty więc nie będziesz miał problemów aby ich znaleźć

 

Odsyłam Cie do postu Pana Leli który podał gospodarstwa(Holenderskie) , więc można udoić

 

Na żadnym z moich nie pisałem ze robot obsługuje 100 krów

 

A kolego jak masz robota to chętnie zobaczę to urządzenie u Ciebie

 

Kolego kłamstwo łatwo zarzucić w tym tygodniu byłem na hali z robotami i nie chcę pisać z jakimi.

 

pozdrawiam Cię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

 

Kolego kłamstwo łatwo zarzucić w tym tygodniu byłem na hali z robotami i nie chcę pisać z jakimi.

 

pozdrawiam Cię

zdekospirował się sam. Ktoś w ogóle widział coś takiego? :) W którymś poście była mowa, żeby wpierw postawić halę a potem obok robota, ale to (chyba) nie ten pan pisał :)

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allan7    0

@allan7 nie bardzo trafne te twoje zarzuty wobec Lely...bo nie wiem jak ty to pojmujesz ale nie rozumiem za bardzo dlaczego mamy mieć pretensje do firmy produkującej roboty o to, że rolnik wstawił na jeden boks 78 a nie 60 krów. Tak samo jak byś mówił, że John Deere to zły ciągnik bo pewien rolnik do maszyny mającej 200 KM zapiął 8 skibowy pług i spalanie na ha wychodzi mu 40 litrów. Natomiast Pronar jest the best bo rolnik zapiał 4 skiby i pali mu 25 na ha. Strasznie bezsensowną tezę wysunąłeś...to ile rolnik doi krów to tylko indywidualna sprawa rolnika, firma tego nie narzuca. Ponadto nie wiem dlaczego tak operujecie sobie wszyscy swobodnie tą liczbą krów przypadająca na jednego robota. Stado stadu nie równe. Jeden będzie miał wszystkie krowy które szybko oddają mleko, mają wyśmienitą genetykę, żywienie oparte na qq i lucernie i taki wyciągnie ponad 2000 z boksu i może nawet z 65 szt. Inny będzie miał słabsze krowy, dłużej dojące się, słabszej jakości pasze i wyjdzie mu 1600 przy tej samej ilości sztuk. Pamiętajcie też, że ogromne znaczenie ma tu budynek w którym pracuje robot i stworzone w nim warunki zoohigieniczne dla krów. Każdy przypadek jest inny. Poszukajcie sobie innych argumentów albo dajcie sobie spokój i postawcie halę bo najwyraźniej nie jesteście gotowi na tak wysoką technologię.

 

Odpowiem Językiem traktorzysty.

3 firmy do pługa 8 skibowego zalecją około 200KM, 4 mówi wysarczy 150 ba nawet 120 spiknie.

O żywieniu i całej reszcie w poście nie wspominałem.

Chcem poznać stanowisko firmy L

Jak widizsz wsytkie dane są z tego forum.

Zanim wydam SWOJE pieniądze chę poznać stanowisko WSZYSTKICH firm.

Kredyt będę spłacał tylko JA>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialaseek    0

zdekospirował się sam. Ktoś w ogóle widział coś takiego? :) W którymś poście była mowa, żeby wpierw postawić halę a potem obok robota, ale to (chyba) nie ten pan pisał :)

 

 

kolego nie pisze gdzie bo 2roboty są na rozruchu

każdy z posiadaczy robota potwierdzi ze lekko nie jest

nie pisze nic bo nie było by to obiektywne

hala(obora) z robotami co nie którzy zrozumieli

 

więc jak nie widziałeś to nie oceniaj i nie zarzucaj kłamstwa

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Co fakt to fakt, troche mnie poniosło, bo się zaczytałem, więc tu i teraz oficjalnie @białaska PRZEPRASZAM!!!. Ale z tą słomą z butów to przesadziłeś kolego. Ale mniejsza o to.

Ja dobrze wiem, że (nazywajmy Izraelskim) rolnictwo jest na wysokim poziomie. Ale wy w swoich produktach chwalicie się tylko tym systemem zarządzania, ale myślę że jest za mocno rozbudowany. Wśród niego wiele funkcji nie będzie do końca wykorzystanych. Jest on dobry dla wielkich ferm mlecznych.

Te wasze produkty to Fullwood tylko pod własną nazwą, co nie?

Co do tego wytykania to własnie ta wasza konkurencja ze Środy Wlkp od Fullwooda mnie zdenerwowała. Jeden mądrala wytykał, że Westfalia to ma złe, DL to a Lely tamto, ale i Fullwood to ideał i to mnie w niem denerwowało a drugi przez 3 godziny system zarządzania omawiał. No powiedz sam, byś się nie zdenerwował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Nie, nie mam jeszcze (niestety) robota. Ale w tym roku ma powstać nowa obora, wybudowana pod jeden boks. Mam nadzieję, że na początku lipca uda się ruszyć z inwestycją, niestety bank spółdzielczy mocno opóźnia...Czy uda sie postawić robota jeszcze w tym roku, hmm zobaczymy, kwestia tego jak szybko pójdzie z budową, kiedy przyjdzie zima i pewnie jeszcze kilka innych czynników. Najważniejsze żeby zacząć :) Docelowo w oborze będzie 90 stanowisk - 65 na części udojowej, natomiast po drugiej stronie stołu paszowego 25 na zasuszone i zacielone jałówki. Obora na ruszcie, kryta płytą warstwową. Jak chcecie jeszcze coś o niej wiedzieć to jak najbardziej zapraszam do zadawania pytań ;) Co do firmy robota, którą wybiorę jeszcze nie odpowiem, muszę rozważyć jeszcze parę czynników, i oczywiście ważnym czynnikiem będzie też cena samego urządzenia, a konkretnie z żadną z firm jeszcze nie negocjowałem. Dlaczego robot a nie hala? Mam dość pracowników, a niestety ciężko w mojej okolicy znaleźć kogoś kto by się nadawał za rozsądną cenę. Sam doić nie dam rady, bo ktoś musi zająć się polem. Ponadto ogromne znaczenie dla mnie ma zarządzanie stadem, parametry mleka, które możemy codziennie analizować. Naturalnie mam stado pod oceną, ale osobiście uważam, że ocena raz w miesiącu to jakaś pomyłka, nie wiem czy analiza mleka, która odbywała by się raz w tygodniu by mi wystarczała. Przy żywieniu hf-ów, w dodatku w oparciu o system pastwiskowy miesiąc różnicy to zdecydowanie zbyt długo. Dajmy na to taką sytuację, krowy stoją w oborze, otrzymują jakąś tam mieszankę treściwą. Przyjeżdża zootechnik oceny, mam takie i takie parametry. Ok. Za tydzień puszczam krowy na pastwisko, łapią dużo łatwoprzyswajalnego białka, i co? Walę w ciemno nową paszę treściwą, może się uda, może wyjdzie za słabo, a może za mocno i mi się zakwaszą. Ile dać buforu? Ile dosypać sztukom po wycieleniu, żeby dobrze im wyszedł bilans energetyczny ale nie wpadły w kwasicę? Jak dla mnie to możliwości jakie dają roboty (chociaż akurat Alima oferuje chyba tez taki system na halach) jest nie do ocenienia. Gdybym miał postawić halę o takich możliwościach to wydałbym pewnie min 250 tys + 150 tys na pomieszczenie...no i dorzucam 100 tys i mam robota...naprawdę nie widzę sensu w innym rozwiązaniu niż robot udojowy. Owszem, można taniej i to o wiele, ale czy osiągniemy to samo? A co chcemy osiągnąć? Jak dla mnie zadowalające byłoby 100.000 tys wydajności życiowej :D a tak realniej patrząc to jak przekroczę 50.000 to już będzie bardzo dobrze.

 

Co do ceny samych urządzeń...nie są małe...ale moim zdaniem wszystko jest przeliczone tak żeby było na granicy opłacalności, a więc wyciągnięta jest maksymalna cena za która firma może urządzenie sprzedać, co niekoniecznie idzie w parze z kosztem produkcji. Ale tak samo jest ze wszystkimi maszynami, i chyba nie ma co za bardzo oczekiwać, żeby ceny robotów jakoś znacząco poleciały w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

goroczkujecie sie tak ktory lepszy,a jak dla mnie to i tak paranoja dac 500tysi i caly rok smierdziec gnojem i kiszonka nawet w Boze Narodzenie i jeszcze byc z tego dumnym a pozniej po gwarancji jakie koszty napraw i serwisu?,ile lat trwalosci? Co najwyzej 50tysi i basta a jak sa chetni co lubia paprac sie gownie daleko od grogi to koncerny smieja i poklepuja po ramieniu "inteligentnych klijentow"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

80% kredyt preferencyjny + 20% udziału własnego, finansowanego z kredytu komercyjnego na oprocentowaniu 7,21%. Łączna kwota inwestycji netto 1.700.000

 

@szmergiel to jaki masz inny pomysł? Nic nie robić? Proszę bardzo, chcesz to możesz iść do sano jezdzić po ludzich i walić ściemę i dostaniesz z 1300 na rękę...no ale będziesz pachniał...

Edytowano przez JoHnyD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

80% kredyt preferencyjny + 20% udziału własnego, finansowanego z kredytu komercyjnego na oprocentowaniu 7,21%. Łączna kwota inwestycji netto 1.700.000

 

@szmergiel to jaki masz inny pomysł? Nic nie robić? Proszę bardzo, chcesz to możesz iść do sano jezdzić po ludzich i walić ściemę i dostaniesz z 1300 na rękę...no ale będziesz pachniał...

swiat nie konczy sie na krowach i sano ,zwlaszcza jak pcha sie czlowiek w iwestycje na poziomie 1.5 banki zwlaszcza na kredyt-paranoja .iwestujac juz 500-600tysi mozna niezly biznes rozkrecic ale do tego trzeba nie checi machania widlami lecz rozeznania w biznesie,handlu ogolnych zasadach rynku.sorry ze tak ostro ale jak widzie ludzi po uszy ujeb....ych w gnoju i szczycacych sie johnem za 300tysi i chlenia tez za wieksza kase przewaznie na kredyt a auto jakies za pare tys i dom syfiasty o wakacjach nie wspomne to naprawde zal patrzec jak niektorzy daja sie wykozystywac ale coz sa ludzie i ludziska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szmargiel ty jestes calkowicie powalony prawdopodomnie nigdy nie byles na wsi i rozkazujsz a by wszyscy rolnicy porzucili chodowle bydla bo to jestal guwnia robota i smierdzaca ale gdyby wszyscy zrobili tak jak ty gadasz juz dawno bys zdychal z glodu pod plotem. po pierwsze johnyd wykonuje taka inwestycje aby tacy debi.e jak ty mieli co jesc. apo drugie buduje ta obore poto aby nie smierdziec guwnem i mieć o więcej czasu na odpoczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialaseek    0

Co fakt to fakt, troche mnie poniosło, bo się zaczytałem, więc tu i teraz oficjalnie @białaska PRZEPRASZAM!!!. Ale z tą słomą z butów to przesadziłeś kolego. Ale mniejsza o to.

Ja dobrze wiem, że (nazywajmy Izraelskim) rolnictwo jest na wysokim poziomie. Ale wy w swoich produktach chwalicie się tylko tym systemem zarządzania, ale myślę że jest za mocno rozbudowany. Wśród niego wiele funkcji nie będzie do końca wykorzystanych. Jest on dobry dla wielkich ferm mlecznych.

Te wasze produkty to Fullwood tylko pod własną nazwą, co nie?

Co do tego wytykania to własnie ta wasza konkurencja ze Środy Wlkp od Fullwooda mnie zdenerwowała. Jeden mądrala wytykał, że Westfalia to ma złe, DL to a Lely tamto, ale i Fullwood to ideał i to mnie w niem denerwowało a drugi przez 3 godziny system zarządzania omawiał. No powiedz sam, byś się nie zdenerwował?

 

 

Ok

 

mnie również ponosło

 

SORRY

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleknana    0

Jasiupila:

Alima Fullwooda nie sprzedaje chyba 3lata. Więc to był przedstawiciel z innej firmy więc jeśli Ciebię zdenerwował tzn że sam dobrze go nie znał lub za wszelką cenę chciał sprzedać.

Co do systemu to ma wiele funkcji i tyle ;)

My sprzedajemy pod oryginalnym brandem Afimilk producent Afikim. Wejdź na stronę Afimilk.com i sprawdź lokalnych dystrybutorów zobaczysz że w WB, Niemczech i gdzieś tam jeszcze sprzedaje fullwood ale fullwood przykleja tylko naklejkę w Polsce dystrybutorem jest Alima-Bis.

A w Chinach, Kanadzie, USA sprzedaje DL więc to chyba o czymś świadczy jak taki potentat sprzedaje tam "cudzy" produkt.

 

A ogólnie o tych produktach to mamy np stację odpajania URBAN ale widzisz nikt jej w Polsce nie zna i jest problem a jak to powiedział jeden z dyrektorów "to mercedes wśród stacji" i teraz również roboty firmy Insentec oraz schładzalniki mleka ;D

Dla rolnictwa mamy wozy paszowe, wozy asenizacyjne, rozrzutniki obornika.

Pozatym Alima sprzedaję urządzenia dla mleczarni oraz systemy pakowania też najwyższa półka to tak już za temat wyszliśmy :)

 

Cześć kolego polecam zdjęcia:

 

http://www.delaval-us.com/Products/Automatic-Milking-Robotic-milking/DeLaval-VMS/default.htm?wbc_purpose=bAboAbout_DeLaval

http://en.delaval.cn/Products/AutomaticMilking/default.htm

http://en.delaval.ca/Products/AutomaticMilking/DeLaval-VMS/default.htm?wbc_purpose=Basic&WBCMODE=Presen%2cPresen%2c

 

I kto nakleja naklejki

 

Na pewno świstak

Edytowano przez oleknana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

@szmergiel widzę że nie ogarniasz za bardzo tematu. Pochwal się jaki to biznes ty sam osobiście kręcisz, i czym pachniesz :D Czym jeździsz? Ferrari? Jakoś nie bolą mnie za bardzo twoje słowa bo sporo już takich ludzi znam, którym krowy śmierdzą i nic się nie opłaca. Jak dla mnie pieniądze nie śmierdzą to jedna sprawa. A druga to, że jak narazie mamy idealne warunki do rozwoju w Polsce i grzechem byłoby ich nie wykorzystywać. mamy kredyty preferencyjne na 2%, kwota mleczna nie ogranicza nas w żaden sposób, w moich okolicach ziemia kosztuje po 20 tys za hektar. I ja naprawdę nie wiem czego jeszcze więcej potrzeba? Owszem można inaczej, nie wiem cukierki sprzedawać czy inne samochody, ale czy w innym biznesie to już nie ma żadnego ryzyka? Każdy zainwestowany pieniądz musi przynieść jakiś określony zysk, owszem można się rozwinąć za 500 tys, i to przyniesie powiedzmy 50 tys obrotu miesięcznego, jak ktoś włoży 2 bańki to mu przyniesie 150 tys obrotu, a jeszcze inny wyłoży 300 baniek i będzie miał jeszcze większe obroty. Pieniądz rodzi pieniądz, wystarczy to tylko mądrze układać i zawsze dokończyć inwestycje. Buduję oborę ale na tym nie koniec, muszę mieć doskonałe stado, pasze dopięte na ostatni guzik i wtedy wszystko będzie razem właściwie pracować. Nie rozumiem ludzi którzy stawiają oborę za bańkę, a potem stoi w połowie pusta bo chcą mieć stado z własnego chowu. Ok, założenie fajne ale nie biorą pod uwagę że spłacają już kredyt za stanowiska, które nie przynoszą w dalszym ciągu zysku. Myśleć i działać, a nie narzekać, że śmierdzi i się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Witam Panie Leli

z postu wynika ze na państwa robocie NIE MOŻNA wydoić więcej niz 60 krów ,jest pewne porzekadło ,,HOLENDRZY TO BYLI SZKOCI WYRZUCENIE Z SZKOCJI ZA SKĄPSTWO'' więc gdy by mogli doić więcej to by na pewno doili

 

poZdrawiam

 

Szanowny kolego z postu wynika raczej że im wyższa wydajność krowy tym mniej ich na robocie wydoisz

bo im więcej krowa mleka daje tym dłużej się doji

ale ile krów wydoić możesz w robocie zależy naprawdę od bardzo wielu czynników: częstotliwość doju, wydajność, genetyka, prędkość doju, czy żywienia itd.. itp..

i nic nie poradzę że klient który kupuje robot udojowy chce doić 75 krów o średniej wydajności 7700 bo takie ma (robot mu wydajności do 11500 nie zwiększy

on chce wykorzystać możliwości maszyny ale przy niższej częstotliwości doju (traci na zdrowotności)

ten co doji 60 krów o wydajności 11500 też je wykorzystuje (częstszy dój - zdrowsze wymię)

są też klienci co doją 90 krów w 1 robocie ale częstotliwość doju to średnia 2,2

można się zatem pokusić o stwierdzenie że robot wykonuje około 200 dojów na dobę a dzieląc przez częstotliwość doju możesz otrzymać ilość krów na robota przypada z twojego stada, bądź liczyć ile czasu doją się twoje krowy (miękkie czy twarde)

Pozdrawiam


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj