look19

Ceny robotów udojowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lely    0

do FarmerF10244C1

 

tak będę w Szepietowie 27 stycznia

 

do Jasiupila

Nie podpowiem ci która firma wg mnie jest najlepsza. Każda ma coś dobrego ale ja stawiałbym na serwis.

Bo nawet jeśli któraś ma lepsze urządzenia a nie ma serwisu to i tak "klops"

 

do damian1992

tydzień temu właściciel mówił że jest okey


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Dobra, jeśli chodzi o serwis. Wszyscy mają słaby. Delavala najbliżej nas prowadzi pan Henryk Ł. z Tarnowa, ale jeśli chodzi o serwis to nie będę komentował, Fullwood prowadzi jakaś firma ze Środy Wlkp. ale nie znam jej, był tylko ich przedstawiciel, Westfalię ma dealer z Lidzbarka Warmińskiego ale to znowu daleko.

Ale tak ogólnie to która z tych marek wg ciebie jest najlepsza? ;)

 

 

widziałem karuzele Westfalii w kalinowe

fajna urządzenie

 

sam posiadam hale 2x8 tej marki i jestem bardzo zadowolony

pomiary działają dobrze bardzo dobrze współpracują z boksami paszowymi

a co do serwisu to byli tylko na uruchomieniu i corocznym przegladzie

odpukać się nie psuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

@Lely A jak się sprawuje ten robot który pracuje w Konopkach St.?

 

Robot sprawuje się bardzo dobrze. Jest tam jedna krowa krowa która ma za nisko wymie i robot nie może niżej zejść, jak często przychodzi to robot daje rade - właściciel zdecydował że zachowa zwierzę mimo problemów z podłączaniem. Generalnie dość spora obsada - 75 krów na boks, myśle że na początek to za bogato dlatego wymaga więcej uwagi, ja bym wybrał 65 i "dopieścił" potem ewentualnie zwiększał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

To ile łącznie sprzedaliście robotów,a ile zamontowaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

W Polsce zamontowaliśmy 11 szt Astronaut A3 Next

a poza tym sprzedaliśmy już 20 szt Astronaut A4

Wkrótce pierwsze montaże A4 :rolleyes:


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

widziałem karuzele Westfalii w kalinowe

fajna urządzenie

 

sam posiadam hale 2x8 tej marki i jestem bardzo zadowolony

pomiary działają dobrze bardzo dobrze współpracują z boksami paszowymi

a co do serwisu to byli tylko na uruchomieniu i corocznym przegladzie

odpukać się nie psuję

 

Jeśli możesz to powiedz ile krów i w jakim czasie doisz taką halą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

@Lely ,@andrzeju1 dzięki za info ;)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

To ładny wynik,a ile sprzedaliście robotów do czyszczenia rusztów i podgarniania paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Jeśli możesz to powiedz ile krów i w jakim czasie doisz taką halą ?

 

obecnie doje około 95 krów

zajmuje mi to około 1,5 godziny

z zgonieniem krów i rozłożeniem hali do doju

 

hala jest wyposażona w metatrony C21

czuli pomiar ilości, przewodności, stymulacje przed udojową i automatyczne ściąganie i pulsatory elektroniczne

 

w styczniu ubiegłego roku za doposażenie zwykłej hali 2x8 zapłaciliśmy 120 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyza    0

taki robot udojowy to sie dlugo musi splacac przy swojej cenie,ile moze kosztowac robot najnizszej klasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

do @koks

nie jestem pewien

ale Discovery około 20 szt

i Juno z 5 szt

 

do @zyza

 

podstawowa wersja robota to około 110 tyś euro

w zależności od kraju i opłacalności a nawet od aktualnego stanu w gospodarstwie przed i po instalacji robota amortyzacja może trwać od 6 do 12 lat - wiele czynników na to wpływa


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

Ja też jestem ciekawy co się szybciej spłaci, nowy traktor 120 KM z wyższj półki (John Dere, Fendt itd.) używany okazjonalnie czy robot używany bez przerwy?

Robota łatwo jest obliczyć z traktorem troche jest trudniej.

Rozmawiałem z jednym rolnikiem i przedstawił mi taką opinie że dla niego przy chodowli 65 krów mlecznych i obrobieniu ziemi do tego potrzebnej bardziej opłacalne by było posiadanie traktora do wozu paszowego + ładowarki i zlecenie obrobienia ziemi firmie usługowej.

Edytowano przez andrzeju1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

Andrzeju jeżeli sam sobie obrobisz pole to zawsze bedziesz miał taniej bo Ty za swoja robote nie musisz zapłacić a w fimie są ludzie do opłacenia którzy tymi ciągnikiami jeżdza ;) Chociaż u mnie tak jest :D I jeszcze jedno, czasem warto zastanowić się nad inną marką niż tylko Fend i takie tam najbardziej znane :) U mnie znajomy ma Fenda(nie wiem jaki model dokładnie ale ma co ponad 100 km) diler mu powiedział ze takiego ciągnika nie trzeba będzie naprawiać przez 20 lat :o A tu proszę pierwszy sezon i już się sypie :lol: Droższy nie znaczy lepszy :)

Edytowano przez Rolnik2601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@ndrzeju1 bo tak jest w bardziej cywilizowanych krajach ;) w Polsce niestety albo porobili by na polach nie w terminie albo na odwal. Ktoś wspominał na forum że w Anglii rolnik zajmuje się tylko oborą i krowami, pole go nie interesuje, w USA też takie rzeczy słyszałem.

Poza tym w Polsce musisz być mechanikiem, rolnikiem, weterynarzem i żywieniowcem w jednym na małym gospodarstwie ;) A jeśli jest antybiotyk w mleku to robot to wykryje? W halach udojowych też jest taka opcja??

Edytowano przez elemer

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

W karuzeli jest taki bajer, że jeżeli wcześniej wpiszesz że dana krowa dostała antybiotyk to gdy wejdzie na karuzele, to zostanie wykryta i na hali będzie wył alarm i poinformuje dojarza że taka krowa weszła. Wtedy podłączasz bańkę i doisz na bańkę. Hala sama nie wykryje bo to nie laboratorium.

Co to twierdzenia, że lepiej robota jak traktor to się nie zgodzę. Jak się samemu zrobi to wiadomo że jest zrobione a jak dasz tą robotę jakiejś super wyspecjalizowanej firmie, to taka firma będzie miała roboty tyle że się nie będzie wyrabiała, więc zrobi na odpierdal i dodatkowo weźmie za to taką kasę że się w butach nie zmieścisz.

Ale słyszałem ostatnio że Lubelszczyzna będzie teraz najbardziej zrobotyzowanym zakątkiem polski. Ponoć dużo rolników ze względu na dużą pulę środków z mleczarskiego PROW, poszalało na punkcie robotów. Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Wszyscy macie po trochę racji ale narazie w Polsce nie ma za wiele firm robiących usługi tak jak to jest na zachodzie. Każdą pracę którą sam sobie wykonasz będziesz miał taniej. W Polsce rolnikom brak zaufania dlatego nie ma za wiele grup producenckich a te są nieźle dotowane z unii. Każdy chce być samowystarczalny!!!!!

I tak jak kupujecie większy ciągnik którym szybciej i dokładniej zaoracie, większy siewnik którym szybciej i dokładniej wysiejecie i w końcu robot który wydoi za was krowy. Wszystkie te maszyny są po to żeby zyskać czas i poprawić jakość. A jak przysłowie mówi "czas to pieniądz" :)


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

@Lely dzisiaj widziałem serwis Lely jak jechał od Łomży do Śniadowa to może ty?


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Antybiotyk w mleku sam się nie pojawi. Więc jeżeli masz robota to najpierw wpisujesz go w komputerze której krowie dajesz i idziesz podać krowie. W takiej kolejności.

A co do Lubelszczyzny to plotki jakieś :lol: w pierwszym etapie premiowanym dla gospodarstw mlecznych mało gospodarstw złożyło wnioski lepiej jest w drugim terminie choć pewnie kolejny raz dostępne środki nie zostaną wykożystane i może jeszcze będzie jeden nabór.

 

Do damian1992

Nie nie tam serwis i sprzedaż prowadzi Lely Center z Konarzyc

to nasz oddział

 

zrobotyzujmy lepiej Gębice

Lubelszczyzna poczeka :lol:


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Na forum nie będę pisał

Jak będziecie chcieli to przyjedziecie i obejrzycie a z ceną się dogadacie :)


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

tak cena do ustalenia z właścicielem

a kilometry szybko zlecą :)


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

To jak możesz to napisz mi na PW kontakt jakiś do tego właściciela. Szybciej sprzeda karuzelę to szybciej zamontujecie roboty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a ja mam takie pytanie być może to już było poruszone. Jak wygląda sprawa z dojeniem jałówek ? większość strasznie kopie zwala aparat udojowy itp. jak to tu wygląda, podobnie u krów czy one chętnie same wchodza do tego urządzenia/trzeba naganiać/pasza tersciwa jest mozę podawana przy doju ? Ciekawi mnie to a zwierze jak to zwierze różnie reaguje


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

Jałówki szybciej się uczą jak krowy, w robocie jest zawsze podawana pasza treściwa, na okres szkolenia robot może służyć jako stacja paszowa + włącza symulacyjnie urządzenia jak podczas doju, po tygodniu szkolenia masz pół roboty zeby "zaprosić" krowe do boksu, jak nie wierzysz że robot wytrzyma jak go krowa skopie weż sobie dobre buty i zapraszam na Ferme Bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj