look19

Ceny robotów udojowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lely    0

no właśnie :P :lol: ;)

 

Witam, mam pytanie do Lely - gdzie w analizie kosztów z postu 221 jest koszt postawienia budynku dla krów przy rozwiązaniu założenia robotów. Chyba coś zostało przeoczone?

 

Tego kosztu nie liczyłem gdyż dla każdego systemu czy to karuzela czy robot koszt obory jest taki sam!!!


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo przecież robot zajmuje coś tam miejsca, tak?

De Laval VMS od 430tys netto,

De laval do ruszt około 50tys netto.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Skąd masz te ceny?

Robot do ruszt z Delavalu jest źle pomyślany. Na rusztach są po umieszczane takie punkty wg których ten robot się porusza. One często się niszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

@FarmerF10244C1 zgadzam się z Tobą. żeby utrzymać tyle samo sztuk co bez robota trzeba całą oborę wydłużyć. Do robota dochodzą jeszcze separatki więc na jednym robocie tracimy w oborze miejsce na jakieś 8 krów jeśli nie przedłużymy obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od przedstawiciela, byłem z nim w fabryce DL, więc o robotach też trzeba było wspomnieć. :rolleyes: On mówił, że w razie przeszkody robot cofa i omija to.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Nie do końca, bo przecież robot zajmuje coś tam miejsca, tak?

De Laval VMS od 430tys netto,

De laval do ruszt około 50tys netto.

 

Przecież liczyłem pomiesczenia pod roboty !!!!


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A te separatki też tam są wliczone? W pewnym gospodarstwie poczekalnia nie jest budynkiem, po prostu obszar między oborami a dojarnią jest ogrodzony i tam są krowy czekają ce na dój. I te 4tys dla dojarza? 3tys w zupełności, skoro robią na 3 zmiany. :rolleyes: I roboty są w najtańszym wyposażeniu, co jest w opcji? Full serwis?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

przy robotach nie są konieczne separatki tylko jak ktoś ma życzenie,

ta płaca dla dojarza to jakieś 2500 na ręke reszta to i tak podatki

a co do wyposarzenia robotów to jest dużo lepsze niż w jakiejkolwiek hali udojowej np: pomiar białka, tłuszczu, wodnistości mleka czy laktozy, wykrywanie siary, krwi w mleku czy innych anomalii.


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mi raczej chodziło w co jeszcze można taki robot doposażyć? I co sie dzieje jeśli jakaś upierdliwa mućka nie chce wyjść z robota?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Ale mi raczej chodziło w co jeszcze można taki robot doposażyć? I co sie dzieje jeśli jakaś upierdliwa mućka nie chce wyjść z robota?

 

pomiar liczby komórek somatycznych

4 zbiorniki do separacji mleka

system czyszczący parą między udojami

drugi rodzaj paszy

pomiar aktywności (wykrywanie ruji)

waga w podłodze

bramka selekcyjna

 

Jeżeli krowa nie chce wyjść z boksu udojowego to możemy włączyć elektryzator który ustawiamy po jakim czasie ma się włączyć.

W modelu Astronaut A4 po wydojeniu się krowy chowa się koryto!!! To też motywacja do wyjścia ;)


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Ja jestem ciekaw co by zrobiły moje krówki gdyby koryto schowało się podczas doju. Ramie napewno by na tym ucierpiało.

Panie Lely, co tam nowego w biznesie? Jakieś nowości? Jakiś ciekawy postęp robotyzacji w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Na ramieniu nie byłoby raczej żadnej ryski B)

No już co 2 tygodnie to my nowości nie mamy ;)

A postęp idzie: w listopadzie 2 jednostki A3 Next zamontowane teraz kolejne 2 jednostki montujemy

W waszych stronach po nowym roku się zacznie i będą to już same Astronaut A4

A co tam u was projekt na oborę robicie?


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

U nas sprawa obory ucichła. Po nowym roku ruszamy z kopyta. Szefostwo se teraz furę kupuje-jakąś terenówkę :rolleyes:

Ale co jak co Jagła to już chyba w każdej gazecie był. Taki szał ta obora robi że już ponoć w tym roku raz zamarzła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To cena Astronaut A3 Next czy A4 to 120 tys. euro netto ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

taka sama cena jest z tym że A3 Next dostępny tylko do marca 2011


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ile trzeba wylozyć kasy w pierwszym roku urzytkowania dla stada ok.65krów

Cena robota + servis = ???

No tak jak oddaje się mleko do Piątnicy to można sobie pozwlić na luksus :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

cenę robota A4 Manager już znasz ale mamy i tańszą wersję pod nazwą A4 Operator

a co do kosztów serwisu odsyłam do postu 109

 

Na ten luksus pozwoliło sobie ponad 20 gospodarstw narazie z tego tylko 4 oddające mleko do Piątnicy


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Lely są 2 rodzaje umów serwisowych Master i Select uzależnione od ilości dojów

Master - full serwis (koszt roczny 6200 + 0,26 za dój)

Select - serwis (koszt roczny 6200 + 0,045 za dój + roboczogodziny + części + dojazd)

jeżeli jest 2 roboty lub więcej to koszt za kolejne roboty jest mniejszy

 

kolego jenot60 z miłą chęcią zobaczymy jakie masz informacje na temat robotów lely i delaval

Rozumiem że te kwoty podane są w PL złotych??

Czyli ok. 2000zł miesięcznie

Zakup tańszego robota 110tys. euro netto 135tys euro brutto * 4zł= 540tys.zł to na kredyt 15 lat na ok 2%

Daje ok. 4000zł miesięcznie oczywiscie jesli ktos jest na vacie mozna sobie odliczyc od kosztów robota i serwisu zapewne?? Jednak ciągle drogo. Panie Lely kiedy w końcu potanieją te roboty :rolleyes: ??? Bo w przyszłości planuje zakup robota . A tak wogóle gdzie wasza filia jest bo tez jestem z podlaskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

tak kwoty za serwis są w PLN

A roboty potanieją jak euro potanieje :rolleyes:

ale gdybyś kolego kupował z 6 robotów to będzie troszkę taniej :lol:

Co do filii to

Lely Center w Łomży

PHU Filipkowski Mieczysław

Konarzyce, ul. Łomżyńska 9,

18-400 Łomża


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Żeby roboty kosztowały tak z 350 tyś to by było inaczej :rolleyes: Tzn u mnie już na pewno by taki doił. Szkoda że ruski jeszcze nie wpadły na pomysł żeby wyprodukować robota. Pewnie byłby bardzo konkurencyjny. Może słaby jakościowo ale grunt żeby dobrze doił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jasiupila tak samo się zastanawiałem, czy aby nie ma ruskiego robota - to mogłaby być dobra oferta. Ciekawe jak kształtują się ceny robotów Fullwood, SAC i Boumatic.

@Lely ten pan to mój dalszy wujaszek. ;) Jest tam coś ciekawego do obejrzenia?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Z Saca jest fajny. Futureline się nazywa i jedno ramię doi dwa stojące na przeciw siebie boksy. Ma jedną wadę że czyszczenie wymienia ma jak Delaval a nie jak Lely. Tak jak jest w hali autotandem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj